Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Požar zaradi sušilnega stroja

Požar zaradi sušilnega stroja

Spoštovani!

Pred nekaj časa smo imeli v stanovanju požar v kopalnici. Gasilci so povedali, da je vzrok požara v sušilnem stroju, ki je bil znamke Bosch. Kontaktirali smo tudi serviserja, ki nam ga je lansko leto v celoti očistil. Stroj je bil sicer redno čiščen. Serviser nam je povedal, da je prvič v življenju slišal, da bi SS Bosch zagorel. Natančnega vzroka požara sicer ne vemo.
Zanima me kaj so lahko vzroki za požar? Ali res ni mogoče, da bi se SS te znamke vnel (kar sicer ne verjamem)?
Ima kdo izkušnje s tem?
Hvala in lep pozdrav, Alenka

Zakaj pa ne? V njem niso nič drugačni sestavni deli kot v drugih strojih. Ko termostat odpove in greje v neskončnost, ni druge, kot da zagori. Enako se lahko zgodi s pomivalcem, el. bojlerjem in še čim (pri meni, konkretno, se je pokvaril termostat v bojlerju in je prav tako grel, grel, grel … Na srečo sem opazila in ni bilo posledic).
Če ste imeli sklenjeno zavarovanje, bi stroške obnove morala kriti zavarovalnica. Pa upam, da se ni nikomur nič zgodilo, samo to je pomembno.

Hvala ne vem komu – res se ni nikomur nič zgodilo, samo zelo me je presenetil komentar serviserja. Skoraj tako, kot da bi mi rekel, če sem ga sama zažgala:)

nova
Uredništvo priporoča

Morda gre tu za starejši sušilni stroj. Novejši so varnejši.
Tudi pri nas smo imeli požar, ko se je jermen strgal in je ventilator prenehal delovati. Sicer je ostalo delovalo normalno. Varnostni termostat je izklopil, ampak blizu grelca je bil ventilator iz plastične mase in ta se je vnel.
Novejši stroji imajo kovinske dele tam okoli grelca.

Stroj ni bil preveč star (6 let) in kot že rečeno redno čiščen.

Prav tako se v SS ne smejo sušiti deke in podobne stvari, ker akumulirajo preveč toplote in se lahko vžgejo.
Kar tudi piše v navodilih….

New Report

Close