Starševski čvek

kako se financira facebook, Mon ..

Default avatar
Že nekaj časa me "muči", pa bom kar vprašala ..
Ok, nekdo si zamisli tak portal kot je MON. Iz česa se financira? Iz teh nekaj reklam, ki je tukaj objavljenih verjetno ne ... Iz česa potem?
Isto vprašanje Facebook. Verjetno je nekdo za tem. Predvidevam, da ne brezplačno ...
Kako je zdaj s tem?
Default avatar
facebook se financira iz
reklam
igric, ki jih uporabniki igrajo in za katere plačujejo s pravim denarjem
verjetno še s čim

mon se pa financira z oglasi in prostovoljnimi prispevki in računalniškimi storitvami.
Default avatar
FB se financira s prodajanjem podatkov o članih in analiz teh podatkov različnim vladnim in ekonomskim subjektom.

MON pa prav tako, vendar na lokalnem nivoju.
Default avatar
Facebook ima trenutno 550.000.000 uporabnikov!

"Dejstvo, da je Facebook vreden svojega denarja za lastnike, čeravno so njegovi produkti bolj abstraktne narave, saj vrednotenje njegove tržne vrednosti temelji predvsem na pričakovanju prihodnjih prihodkov od dejanskih izdelkov in storitev, kot je npr. oglaševanje, kjer pa je Google vodilni v svetu interneta. Brez upanja na bodoče prihodke bi bila tako Google kot Facebook povsem brez vrednosti."

Med over net ... ne vem, koliko uporabnikov, ampak je zagotovo eden največjih forumov v Sloveniji z (za Slovenijo) zagotovo impresivno statistiko obiska in ta statistika obiska prodaja benerje, oglasne objave ... (malo obiska, nizka cene benerjev, veliko obiska, višja cena za objavo benerjev, oglasnih sporočil).

Oglaševanje je le ena od možnosti zaslužka. Težko govorim o ostalih oblikah zaslužka, ker nimam uvida v njihovo poslovanje ;)
Default avatar
Facebookove finance je napisal/a:
Ups, citirano je (morda) že zastarel podatek ali pa kmalu bo. Facebook je namreč (po statistikah obiska - nedavno so o tem poročali) že prehitel veliki Google :)))
Default avatar
Točno....FB je prehitel Google, celo YouTube.....
Default avatar
Facebook za 2012 načrtuje kotacijo na borzo, torej financiranje s strani vlagateljev.
Mogoče Primož razmišlja o čem podobnem za MON? :)))
Default avatar
Facebook je napisal/a:
prehitel že, ampak FB je drugačne vrste orodje kot pa Google. V ozadju potekajo prave vojne (pa ne med Googlom in FB-jem), kjer Google očitno zmaguje in rezultati ne bodo nič lepi.

Če ste opazili vas že kar nekaj časa spremljajo iz ozadja ... malo si poglejte reklame ki se vam rolajo ko odpirate FB ali pa Google... nimamo vsi istih :-) ... samo v vednost.
Default avatar
tole je samo imaginarna vrednost podjetja, ki sama po sebi ne ustvarja nobenega denarnega toka
Default avatar
jap je napisal/a:
ja in?
hkrati ima FB tudi najnižji procent poklikanih oglasov (clickthrough rate). uporabniki teh oglasov večinoma niti opazijo ne, kaj šele, da bi kliknili nanje.
Default avatar
jap je napisal/a:
Mah ja....jaz sem to povedala tako na hitro....se mi ne da spuščati v podrobnosti.
Previdnost itak ni nikoli odveč....naivnost lahko hitro stane.

Pa lep dan...oziroma sobotni večer vsem...kjerkoli že boste
Default avatar
Oglasi se na FB-ju, kot tudi na drugih straneh svetovnega kova pojavljajo premišljeno zaradi naprednega algoritma in računalniškega jezika, ki je tako kodiran, da prepozna po vaših prejšnih klikih kaj vas kot uporabnika zanima. Denimo meni povsod večinoma avtomobilske oglase daje... sicer pa je takšno prepoznavanje uporabnika del slovenskega znanja. mislim, da so za CNN do delali na IJS-ju
jap je napisal/a: