Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krema za brazgotine

krema za brazgotine

Nekaj šivov sem imela na čelu, vidi se mi brazgotina, pa me zanima, če se dobi kaj v lekarni v prosti prodaji, da bi mazala brazgotino, da bi postala manj vidna. S katero kremo imate dobre izkušnje?
Hvala!

Contrakel krema – dobiš brez recepta.

Hvala! Grem iskat.

nova
Uredništvo priporoča

Po prvem carskem r. sem kupila v lekarni eno kremo (pozabila ime, saj ti povejo sami), po drugem sem imela samo bepanthen in rezultat je bil isti, se pravi nič posebnega. V bistvu pomoje vseeno katero kremo vzameš, le da je dovolj mastna. Če je zadeva na obrazu, bi jaz za nasvet vprašala kozmetičarko, če se da kaj z laserjem ali kako popravit.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Šive sem komaj včeraj dala ven. Zdravnica mi ni nič omenila kreme, pa sem sestro vprašala, ki mi je dala šive ven, pa je rekla, saj je na čelu, se ne bo nič videlo, če boste imela frufru.
Se pa vidi kot debela, rdeča črta.

Šive sem komaj včeraj dala ven. Zdravnica mi ni nič omenila kreme, pa sem sestro vprašala, ki mi je dala šive ven, pa je rekla, saj je na čelu, se ne bo nič videlo, če boste imela frufru.
Se pa vidi kot debela, rdeča črta.[/quote]

Nekaj časa bo rdeča kljub kremi, potem pobledi in je v barvi kože. Če je debela, potem gotovo lahko kaj naredijo z laserjem. Kremce so pa bolj tako-tako, brazgotine ne bodo odpravile, malo pa pomaga.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

baje contrakel krema ni tako dobra. sama ne morm rečt, ker je nism dolgo uporabljala, sem potem začela z eno drugo
CONTRACTUBEX gel, ki se ga baje dobi samo na hrvaškem. zelo pomagal, poleg tega pa tudi infra savna pomaga za to.
in baje pazi čisto dosegljivo in zelo poceni. beljak. navadni jajčni beljak, da se mažeš to mi je pa rekla kolegica. no js tega nism sprobala ji pa zaupam, k ful da na domače žaubice in jo vedno vprašam, če mi kaj “fali” kaj je za kaj dobro :-).
čas pa tudi naredi svoje …

Ne prehitro po odstranitvi šivov mazat!!! Če boste to počeli, se vam bo brazgotina razlezla v trikratno širino!!! Je treba počakat par tednov!

Meni je rekel zdravnik, da lahko začnem uporabljati kremo, ko mi odpadla hrasta na šivu. Skratka, rana mora biti zaraščena. če imaš še hrastice, potem počakaj.

Brazgotina se res lahko razvleče, ampak to se dogaja na pregibih, kjer kožo stalno raztezamo in krčimo. Za čelo nisem še nikoli ne videla ne slišala, da bi se brazgotina raztegnila.

Bo pa zagotovo treba nekaj časa potrpeti, da bo brazgotina zbledela.

Sicer pa ta krema brazgotino mehča, skrije je glih ne.


O, pa še kako se razleze na čelu.

Spostovana,

Pojdite do Italije v prvo lekarno in si nabavite MEDERMA kremo, skin care per cicatrici, mazite si brazgotino 1-2x na dan in boste preseneceni nad izjemnimi rezultati.
lp.

Kremi Contrakel in Contratubex tanjšata kožo in jih je meni moj kirurg odsvetoval češ da bi jih morala mazati SAMO na brazgotino, da ne bi tanjšala tudi okolišne kože – kar pa je nemogoče. Še sploh na obraz nikar s kremo, ki tanjša kožo !!
Te kreme so mišljene za keloide, stare trde brazgotine, ki jih je potrebno stanjšati in/ali zmehčati.
Katerakoli mastna krema deluje, kakšna dobra ognjičeva pa še sploh :))

Meta Jurečič Društvo za pomoč pri obolenjih ščitnice www.metuljcica.si Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo. Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti. Naj nam bo dana intuicija, da ločimo med enim in drugim.

Sem kirurg. Trenutno proti brazgotinam najbolj dokazano delujejo silikonske kreme za brazgotine in silikonski obliži. Poleg teh sodobnih krem, pa nikakor ne pozabit na masažo brazgotin, ki ne stane niti centa hkrati pa dokazano pomaga.
Je pa skrb za brazgotine zelo pomembna. Meni se ni dalo več ponavljati navodil bolnikov zato sem ustanovil naredil spletno stran, kjer sem natačno napisal kako se skrbi za brazgotine. Dodatno so se mi cene silikonskih krem za brazgotine v Sloveniji zdele pretirane, zato sem uvozil silikonske kreme za brazgotine iz USA, ki so na slovenskem trgu trenutno cenovno najbolj ugodne. Navodila za nego brazgotin so brezplačna, kreme za brazgotine žal ne. Vabljeni na ogled spletnih strani.

Zavod za nego brazgotin

Torej iz lastnih izkušenj, ker sem bil že večkrat šivan po celotnem telesu, lahko rečem, da je
najpomembneje počakati, da se rana posuši. Pri meni se je ponesrečilo zaenkrat samo eno
šivanje, ker je bilo slabo zašito, pač neugodno… sedaj imam rez na licu in na obrazu ne šivajo,
če ni nujno potrebno! Rana se zapira iz zgornje strani, vidna samo črta, vendar še delno sveža,
stara 9 dni. Ne bi mazal preden ne mineta vsaj 2 tedna…

New Report

Close