Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Alergija na KML

Alergija na KML

Pozdravljeni!

Pri starosti 3 mesece so bili pri sinu opravljeni krvni testi na alergije zaradi suma na alergijo na kravje mleko. Testi so bili negativni.

Pri dobrem mesecu starosti je, ko sem jaz pila mleko (je dojen), dobil močne krče, rdeče fleke po telesu in pike po obrazu ter zeleno in grudasto blato. Tudi po aptamilu, ki sem mu ga enkrat dodala, je bila reakcija podobna.

Ko sva bila na testiranju, je pediatrinja svetovala provokacijo, če bodo izvidi negativni. Jaz sem od takrat na dieti brez mleka. Sin je zdaj star 5 mesecev in že uvajava gosto hrano.

Zanima me Vaše mnenje, če lahko izvedem provokacijo sama doma. V bolnišnico mi namreč ni za hodit, saj je zdaj veliko viroz in ga ne bi rada izpostavljala še temu.

Mu lahko škodim, če začnem uživati mlečne izdelke? Lahko to poslabša morebitno alergijo? Je mogoče, da je takrat na mleko tako reagiral, ker je bilo črevesje še manj razvito?

Razmišljala sem, da bi najprej pri sebi uvedla mleko, nato bi še njemu dala najprej kakšno žličko jogurta in nato aptamil.
Rada bi mu kakšne kosmiče zmešala tudi z mlekom. Je riževo mleko primerno za 5 mesečnika?

Vprašanj je veliko in zelo hvaležna vam bom za Vaše odgovore!
V novem letu pa čim več nasmejanih dni!

Hvala!

bibla

Če gre za alergijo, je prvi in najpomembnejši ukrep, da se znanemu alergenu izogibamo. Sami ste videli, da se po uživanju kravjega mleka stanje poslabša. Provokacijo doma načeloma odsvetujemo.
Svetujem ponovno testiranje, provokacijo pa opravljamo le v primeru, da so kožni in krvni testi ponovno negativni (v starosti 3 mesedcev so pogosto negativni, kar pa ne izključuje alergije).
Pri pojavu kožnih znakov ne moremo več reči, da gre samo za nezrelost črevesja in da se stanje popravi z rastjo. Je pa res, da alergija na KML običajno po prvem letu spontano izzveni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close