Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek savna za telebane

savna za telebane

Za par dni grem v toplice in bi si privoščila tudi kakšno savno. Kaj oz. katero mi priporočate in kako se to gre ? Dobesedno potrebujem nasvete v stilu ˝savna za telebane˝.

Bistveno je, da z zdravstvenega vidika preveriš, da ti savna ne bo škodovala. Posebno problematično je, če imaš težave s pritiskom .. Najbolj “lahka” je infra rdeča savna .. mogoče bi šla prvi dan le v to … Na netu pa bom dobila koristne inf. koliko časa biti v savni, koliko zunaj … skratka, ena ura savne bo za vsak dan za tvoj dopust več kot dovolj.

http://www.terme-snovik.si/wellness/priporocila-savnanje.php
http://www.zs-ajdovscina.si/dokumenti/razno_2009/napotkisavna.pdf
http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=31996

jaz sem bila dvakrat s partnerjem

Prideš pač v neko garderobo,..tam se slečeš,. odložiš svoje stvari v omarico in vzameš priloženo brisačo/plašč,…da ravno gol ne skačeš do kabine za savno,… ali pač. Nič ni čudnega, tudi če da.

Zraven je tudi tuš,..ampak iz razloga za knajpanje ( da prideš recimo iz vroče vode (bazen) pod tuš in vajo ponavljaš…
Mislim da piše zraven, da se takoj direkt iz savne ne hodi pod tuš,..

dosti tudi piše na tablah ”za telebane”… pa vem, da je tabla, da je prepovedano slikanje :))

nova
Uredništvo priporoča

V grobem sta savni dveh vrst – finska in infra…prednosti in slabosti ugotovi vsak sam, princip
je pa v glavnem enak – pregreješ se in spotiš na visoki temperaturi, nato spereš z mrzlo vodo…

Poteka pa takole: ko prideš v savno ponavadi dobiš natikače in dve brisači (ali samo eno)., eno
veliko, da se oviješ vanjo, eno za se brisat po tuširanju ali bazenu. V garderobi se slečeš in
oviješ v brisačo – slišala sem že, da so ponekod ljudje v kopalkah, videla pa tega še nisem, kjer
sem do sedaj jaz bila, smo bili vedno goli. Aja, pa obvezno snameš verižice, ure in podobno,
sploh viseči nakit, ker te lahko speče, ko se segreje.
Priporočljivo (in vljudno) je, da se pre savnanjem stuširaš, ni pa obvezno.
Nato stopiš v savno (tu je vljudno, da se ne obotavljaš med vrati, ker gre toplota ven) in si
poiščeš prosto mesto. Ponavadi imaš tri “poličke”: spodnjo klop, srednjo in zgornjo. Finta je v
tem, da višje kot greš, bolj je vroče – na čisto zgornji ni dobro biti, če si začetnik. Za začetek
sedi spodaj, potem pa sama vidiš, če “preneseš” višje. Pogrneš podse brisačo (ker so klopi
vroče) in sediš ali ležiš, če je prostor. Nivoje lahko menjaš po občutku (in prostoru).
Ostaneš notri 5-15 minut v povprečju ali kolikor potrebuješ da se pošteno spotiš)…nato greš
ven, direkt pod (priporočljivo mrzel, lahko pa tudi ne) tuš.
Po tuširanju greš “počivat” na ležalnike, 15 minut ali pol ure, potem lahko postopek ponoviš.
Jaz grem ponavadi noter trikrat, v bistvu je pa kolikokrat ti pač paše, ali koliko imaš časa.

Če te še matra pa vprašaj.

za turške in druge parne savne pa še nisi slišala?

tu imaš izčrpno opisano za infra savne

http://www.mojspa.si/index2.php?option=com_content&task=view&id=165&pop=1&page=0&Itemid=88

turške savne

http://www.tck.si/index.php/navodila.html

skela se potrudi z izčrpnim poročilom in kaj dobi… prva, ki pride na monu mim jo nadere, da je pozabila omeniti turško savno…

hehe, se ne sekiram, takele psihote enostavno spregledam, naj majo veselje….:-))
Nisem je pozabila, ampak sem iz starejše generacije, ko smo rekli turška KOPEL in je
pod savno pač spadala samo finska….še infre ni bilo….
Pa še…vedno sem se ful rada savnala….parne mi pa ne pašejo. Meni smrdi, me duši…kakor
komu, enim pa blazno paše.
Ja.

No, tole z netuširanjem me je pa presenetilo ….

Vsekakor se stuširaš preden greš v savno – oz. v savno greš seveda čist, rtam se potiš in ni hujšega kot smrad že prej prešvicanih pazduh … in seveda se stuširaš tudi po savnanju – valjda ne greš ves prepoten svoj švic splaknit v džakuzi?

Nasvet št. ana za telebane je še:

v savni se ne nosi kopalk.

Če ti je nerodno, si lahko zavit / pokrit z rjuho, ki jo dobiš zato, da si jopodstaviš pod zadnjico v finski ali infra savni. na rjuhi lahko tudi ležiš, če si zelo sramežljiv, pa si v njo lahko tudi ovit. Vednar nikakor ne imej kopalk (za tiste v kopalkah velja da so res telebani).

nasvet št. dva za telebane:

v parno savno ne vzameš niti rjuhe niti brisače. V parni savni je taka vlaga, da tkanine v hipu postanejo popolnoma prmočene. V parni savni je megla, in vidljivost je slaba, zato naj ti ne bo nerodno – rjuho obesiš na obešalnik pred vrata in greš gol v parno savno.

Tam so klopi, zraven pa je tuš, kije namenjen temu, da si najprej s tušem spereš sedišče, da se z golo zadnjivo vsedeš na čisto površino. Po končanem savnanju pa vstaneš, s tušem spereš sedišče in odideš ven.

Tisti, ki gredo z brisačo/rjuho v turško savno, so res telebani.

Nihče ni omenil, naj bi bila v savni tišina. Dodajam jaz, ker opažam, da precej (predvsem mlajših) obiskovalcev jemlje savno kot debatni klub, nekateri čvekajo glasno kot da so sami, nekateri se trudijo malo šepetat … Pa več ali manj povsod tudi na vratih savne piše, da je zaželena tišina. To mene najbolj moti. Pa seveda, ko nekateri direktno iz savne vsi prešvicani skačejo v bazene, čeprav tudi povsod piše, da se je treba prej stuširat.
Človek bi mislil, da hodi v savne precej nepismenega folka …

mi lahko prosim poveš oziroma pokažeš, kje sem jaz koga nadirala?
samo opomnila sem tako skelo, kot vse pred njo, da obstaja tudi turška savna, predvsem pa zato, ker so za turško savno drugačna pravila, kot za ostale suhe savne.

da o tem, da sem iskala navodila po netu in jih lepila poleg, raje ne govorim. aja, pol sem pa psiho.

kdo je tu žaljiv, bi se jaz vprašala.

no, še ena telebanska ankdota …

enkrat sem bila v eni savni, kjer prišli vanjo eni trije tujci,
klepetali na vez glas in se sploh zabavali, in ko jim je postalo vroče –
so odpirali in zapirali vrata, da bi naredili prepih, da bi se shladilo …

S fantom sva umirala od smeha in seveda shlajeno savno zapustila ..

New Report

Close