Najdi forum

PANICEN STRAH PRED GLODALCI

Pozdravljeni

Ne vem kaj naj storim s seboj. Ugotovila sem, da se nerazumljivo bojim glodalcev, to je miši in podgan. S partnerjem in dvema otorkoma živimo v stari hiši. Jaz sem blokovski otrok in nikoli nisem imela nikakršnih stikov z omenjenimi glodalci torej sploh nisem vedela, kako čutim do njih. Vtej hiši sedaj živim s partnerjem že dobra tri leta.
Pred dobrima dvema tednoma pa so se pojavile miši. Že misel na to mi požene srh po hrbtenici in polije me vročina. Spim z vato v ušesih, ker se je ena skoraj cel teden ponoči slišala ko je grizla v tleh (stopi oz. tla so lesena). Celo sedaj ko to tipkam imam kurjo polt. Venomer oprezam, kje bo kaj skočilo ven. Čeprav vem, da se uboga stvarca mene boji še toliko bolj ampak moja čustva ali psiha…karkoli že to zavrača. Preden gremo spat vse pregledam z baterijo posvetim v vsak kotiček…i neprestano imam v želodcu kepo, ker stalno čakam, kdaj bo začelo kaj nenevadno šumeti, praskati… spati hodim vedno kasneje ravno iz razloga, da ne bi kaj slišala in da bi čimprej zaspala. Grozno se počutim. Na hodniku je ena precej stara kredenca, ki smo jo pred kratkim očistili ampak jaz grem mimo nje vsa otrpla in sploh ne čutim nog.
Partner pa se mi smeji in njabrž se bo še kdo drug smejal.
On je zrastel v tej hiši in njemu to pač ne pride do živega. Zame pa je to velik problem in tega svojega strahu nikakor ne želim prenesti na svoji hčerki.
Kako naj premagam strah, kam naj se obrnem… Prosim pomagajte mi z nasvetom, saj bomo dokler ne končamo nove hiše še nekaj časa živeli v tej.

Spoštovana Mirna,
najenostavnejši nasvet bi bil, da si nabavite hrčka in ga redno hranite in mu čistite kletko vi.Vendat stvari niso tako enostavne.Ljudje se bojijo na primer nočnih vešč, ki nikomur nočejo nič žalega, vse pa je pogosto prenašanje strahu spodročja, kjer je utemeljen, največkrat gre za eksistenčni ali seoaracijski strah, na področje kjer ni razložljiv.Fobije, kakor se takemu strahu pravi se zdravijo, kot sem že nakazal z vedenjskimi principi ( lahko si izposodite le knjigo o hrčhih in jo redno berete) ali pa z zdravili iz vrste antidepresivov.Te bi motali jemati v nekolko višjih odmerkih, ko so potrebni za zdravljenje depresije.

New Report

Close