Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost splet naključij ali…?

splet naključij ali…?

Pozdravljeni,

Sem tak človek, da se mi mora res kaj močnega zgoditi, da mi to zleze pod kožo. Ampak zadnji dogodki so mi res dali misliti. Začelo se je v petek, ko se je ponesrečil Nejc. Tudi s kolegi smo se ta večer pogovarjali o nesrečah in kako krhko je lahko človeško življenje….
Naslednji dan – sobota zvečer, se pravi predvčerajšnjim zvečer. Čez cel večer sem imel nek slab občutek, sem imel tudi obletnico pridobitve vozniškega izpita. S prijateljico sva šla igrat biljard, oba sva v igralnici ponesreči zbila vsak svoj kozarec s pijačo z mize na tla. Da ne bo pomote, ni bilo čisto nič alkohola. Namenila sva se v en diskač, je zelo deževalo. Cel čas sem imel res tak čuden občutek, da naj ne bi šel v tisti smeri. In vozil sem čisto normalno, prilagojeno razmeram, nakar me je v enem ovinku zaneslo (še sam ne vem kako mi je lahko zadek odneslo), avto sem poskušal seveda ujeti in naredil iz vsega skupaj najboljše (kar se je kasneje izkazalo) – iz ceste sva zletela na travo – 2 metra stran je bila jeklena ograja in globje brezno, na desni strani pa betonska ograja. V prvem trenutku sem bil čisto šokiran a nisem izgubil glave – najbolj sem se ustrašil za prijateljico, ki jo imam strašno rad. Res ne vem čemu hvala, da je bila samo v šoku – prestrašena a sploh ni paničarila.
V glavnem, naslednji dan smo avto potegnili ven. In v nedeljo zjutraj sem v sobi zagledal cca. 13 cm velikega metulja Veščarja. Česa tako lepega še nisem videl. Temu nisem posvečal kakšne večje pozornosti. Lepo sem ga zaprl v stekleno posodo in ga na balkonu izpustil. Nato me je zvečer (pribl. ob istem času) kliče ta prijateljica in reče, da se je ponesrečil en kolega, ampak jo je precej bolj skupil kot jaz. Imel je še svojo punco, sestro in malega otročka od sestre. Umaknil se je nasproti drvečemu norcu in zapeljal v jarek. In nato dvojno šokiran še od moje nezgode so ravno prikazali odlomke in legendo, ki stoji za filmom Mothmanove prerokbe (posneto po resničnih dogodkih) – kjer je ravno ta metulj-veščar, ki sem ga našel v sobi, znanilec slabih dogodkov in smrti. To me je čist sezulo. Danes sem le stežka zaspal. Čist mi je vseeno, če me boste imeli za norca ali ne, glavno, da sem to napisal, za olajšanje…
Ne vem, preveč stvari naenkrat, najprej Nejc, potem jaz, moja obletnica izpita na isti dan, polna luna, veščar v sobi in na koncu še nesreča kolega za krono pa pojasnilo in legenda o tem metulju….upam, da se bo z novim tednom vse prekinilo…Pa še nekaj, vraževeren nisem in nikoli nisem bil, ampak to mi je bilo malo preveč za en vikend…

Dragi “kolega” … tudi jaz imam velikokrat občutek, kot da mi določeni dogodki hočejo povedati nekaj več … in da so določene stvari več kot le naključja … in mogoče res so … a se s tem ne obremenjujem … Kar ti je usojeno, to se bo zgodilo … Če imaš res slab občutek, bodi mogoče edino malo bolj pazljiv (kot si bil v soboto zvečer), da se res ne zgodi kaj hujšega … Mogoče je bil res tisti veščar en znak, ki ti pravi, bodi pazljiv … ali ki ti naznanja, da se bo nekaj zgodilo … ampak vedi, da več toliko ne boš mogel narediti …

Ta vikend je bil res nekoliko čuden … mogoče res vpliv polne lune (pravijo, da je iznad oblakov še toliko močnejša) … pa da ne govorimo o tem čudnem vremenu in nasploh … nekaj je v zraku … A ne se obremenjevati s tem … in zvečer zaspi normalno … Dogodki so zgolj naključje … in tudi če niso, je bolje, da jih tako sprejmeš, kot pa da bi se ubadal s stvarmi, ki si jih ne moreš razložiti …

Lp, Mtg

sobota je bila res nekaj posebnega…….sral sem ga z dvema puncama…..

nova
Uredništvo priporoča

hvala!

Super, dobro zate. To bi tudi jaz raje.

Tole je za KOLEGA:

Ne moremo se sprijazniti, da uravnava naše življenje naključje; to pomeni, da ga uravnavajo nam neznani zakoni. Ker ne najdemo razumu sprejemljivega pojasnila, iščemo zunaj razumskega, v prazni veri, mistiki, religiji.

tole je zate miši moja

kako si, ne bodi žalosta! kaj pa midva – je naključje ali usoda?

lubčka

benti a nis nič rabu pomoči?

kaj me nisi poklical?

lp

…..pomoč bi rabu……ampak nisem imel tvoje cifre….

Ojla srce …

Saj nisem žalostna … le nekoliko zamišljena, pa srček boli … a bo že minilo … kot mine vsaka bolečina …

Midva? Ne vem kaj sploh sva midva … in skoraj sigurno je to naključje … :))))

Cmočka na smrčka …

Lp, Mtg

Tako imenovano programirano naključje. Če te zanima kaj je to, preberi knjigo Paralelni svet.

Si pa res reva, če ne moreš dveh babnic sam okomandirat.

….prijatelji se delijo dobre stvari….

hvala ZINKA
sedaj morava samo jo lubči še prepričat! hihihiihihiih

lp
ps veliko onostranskih mističnih stikov ti želim

pa še to

ti dve sta bili zahtevni za deset normalnih decev, kajne Robi!…midva bi jih pa sama uštimala tko kot je prov…
drugič pa ne pozabi name

ej Robi,ti si iz Loke a ne?dej mi povej kje si najdel tako srečo.V Loki?…

O kok smo eni samozavestni! 🙂

Hvala, za prijazne želje. Tudi jaz Tebi, kakršnih koli si že želiš.

Prej si napisal, da bi ramu pomoč, ne pa, da bi rad srečo delil s prijateljem.

Ajajaj, kakšna domišljavost! Pazi, da se ne boš preveč udaril, ko boš padel z oblakov.

Ne, ampak v svoji domišljiji.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close