Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Strah pri dojenčku

Strah pri dojenčku

Pozdravljeni,
pred 14dnem sem rodila sinčeka. Ze drugi dan po rojstvu so otkrili izrazit tremor. Nihce mi natanko ni povedal kaj je to in kako pride do tega oz ce je ozrdavljivo.
Preden začne jokati se mu zacnejo tresti rokice,je in spi normalno,zbudi se na 2 do 3 ure in poje nekje 30 do 40 ml mleka. Danes so mu ponovno vzeli kri in so mi rekli da ima povisan TRC in da je mozno,da je od stresnega poroda. Sploh mi pa niso povedali kaj je to TRC??

Prosim za odgovor ker me resno muči to in nevem kako pomagati svojem otrocicku.
Hvala in lp

Tremor ali potresavanje je lahko samo znak nezrelosti in ne pomeni nobene nevrološke bolezni. Tudi ne tako redko, da vidimo tako povečano vzdražljivost pri dojenčku in se nekako umiri in izzveni okoli prvega leta starosti. Seveda pa je ptorebno biti povsem prepričan, da gre samo za nezrelost.
Kaj bi pomenilo TRC, vam ne znam pojasniti, kajti kratice se pač uporabljajo v nekem okolju, pa ni nujno, da so povsod enake. TRC nekje uporabljajo za termoregulacijski center (kar v vašem priemru ni verjetno), drugod za trombocite (krvne ploščice, ki sodelujejo pri strjevanju krvi).
Z otrokom ravnajte umirjeno, brez nenadnih gibov, pristopanja, kajti vsako glasno in hrupno ter nenadno delovanje povzroči tremor.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
Moj fantek, star 5t je tudi ob rojstvu imel prisoten tremor in nizek Ks. Ocene:9,9?10.Za tremor so rekli posledica tezkega poroda-v P je res prislo do izboljsanja, zato nadaljnih preiskav ni bilo. Tremor oz. potresavanje okoncin je se vedno prisotno, se posebej ce je nejevoljen (npr. ko je lacen in pojoka…). V posvetovalnici je bilo vse bp, tudi pediater je rekel da se mu to ne zdi kaj posebnega. Bi vi vseeno svetovali Uz ali eeg? Hvala

nova
Uredništvo priporoča

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=46&t=1572648

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close