Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ponev za peko palačink ¨zacveti¨ po 5x uporabi

Ponev za peko palačink ¨zacveti¨ po 5x uporabi

Matr vola………. vsaka ponev mi zacveti, beri: se začne luščiti po enih 15 pekah palačink! Kako je to mogoče? Očitno res vedno kupim ¨pofl¨ od ponve. Kupila sem že en kup različnih znamk, tudi Tefal, pa ni nikakršne razlike med njimi.

Palačinke obračam tako nežno da z obračalko že nič ne poškodujem premaza proti prijemanju.

Stran sem do sedaj vrgla v petih letih enih 5 do 7 ponev, ker je tista snov ki se lušči zelo škodljiva za zdravje, pa ne upam riskirat še pri stvareh za katere vem da niso ok. Je že tako preveč stvari za katere ne vemo in ne moremo vplivat, tukaj ko pa vem, pa…

Če ima kdo kakšno izkušnjo s ponvijo na katero se palačinke ne prijemljejo in je za ¨večkratno¨ uporabo, naj se mi prosim javi. Sem pripravljena odšteti tudi nekaj cvenka več, samo da bo vredu!

A jih pereš v pomivalcu? Moje so zato po enem letu čist “razcvetene”.

Ponve pomivaj samo na roke.

nova
Uredništvo priporoča

jaz imam veliko tefalovih posod, že kar nekaj časa, pa mi nobena ne “cveti”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Jaz jo po ušporabi samo zbrišem s papirnatim robčkom – nobena ne cveti

Tefal ima na ponve 2 leti garancije (zvijanje ponve, luščenje premaza – pazi, ni garancije na praske). Skupaj z računom vrni v trgovino, kjer si jo kupila, jaz se za zvito po skoraj enem letu dobila drugo.

Uporabljaj izključno leseno lopatko.
Nikakor železnih. Tudi plastične niso najboljše, ker plastika zaradi vročine otrdi in postane groba.

nekaj drugega delaš narobe. teflonsko ali leseno obračalko moraš imeti, ne kovinske.

Jaz imam Tefalovo že 10 let, uporabljam plastično obračalko, umivam na roke z gobico za teflon. In nič ne cveti.

V tole dvomim-ne v to da cveti verjamem, ampak ponev ni Tefalova-si jo kupila na tržnici? Nizkocenovniki? Je stala manj kot 15€? Če je imaš jajca, pa še uni tapocen teflonm, ki je v Z-evropi že par let prepovedan, h nam pa razni sivi uvoznik vozijo balkanske kontingente.

Mi smo kupili tisto iz masivnega železa in tefloniom-sicer stane ca 50€ a je vredan vsakega evra.O kakšnem luščenju seveda nji govora..

jaz imam ta cisto navaden poceni teflonski pofl, obracam s kovinsko spatulo in mi nikjer ne cveti – pomivam pa na roke.

Meni so razložili, da tehle teflon in alugus loncev in ponev ne smeš tudi ohlajati pod mrzlo vodo – da torej vroče vržeš v korito pa poliješ z mrzlo vodo. Menda taki temperaturni šoki tudi uničijo premaz, da se začne luščiti… Mogoče ja pa to?

Meni je pa za palačinke najboljša ena predpotopna emajlirana ponev, brez teflona. Pomembno je samo, da jo “na suho” torej brez olja fejst segreješ, šele potem daš par kapelj olja in testo. Tako se ne prime niti prva palačinka. Teflon pa meni uničijo domači, ker se jim ne da dopovedat, da se jajc ne je iz ponve.

V tole dvomim-ne v to da cveti verjamem, ampak ponev ni Tefalova-si jo kupila na tržnici? Nizkocenovniki? Je stala manj kot 15€? Če je imaš jajca, pa še uni tapocen teflonm, ki je v Z-evropi že par let prepovedan, h nam pa razni sivi uvoznik vozijo balkanske kontingente.

Mi smo kupili tisto iz masivnega železa in tefloniom-sicer stane ca 50€ a je vredan vsakega evra.O kakšnem luščenju seveda nji govora..[/quote]

Dej prosim povej za katero ponev gre in kje si jo kupil?

Evo,takole tudi pri nas pečemo lapačinke,emajlirani in bolj je stara in zjabana,boljše lapačinke so. :)))

New Report

Close