Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nujna kontracepcija, jutranja tabletka

Nujna kontracepcija, jutranja tabletka

Pozdravljeni!

Žal se mehanizem delovanja kontraceptivov rado prikriva. Tudi sama ne vem zakaj vseh teh stvari ni napisanih, pa sem farmacevtka. Dejstvo je torej, da t.i.”jutranja tabletka” deluje tudi abortivno. To pomeni, da lahko splavi zarodek. Če je že prišlo do spočetja, ta tableta zaradi visoke vsebnosti hormonov, deluje na maternično sluznico tako, da postane neprimerna(izredno tanka) za vgnezditev zarodka, ki odmre. Zarodek je že živo človeško bitje.

Če je vzeta pred ovulacijo, pa prepreči ovulacijo, ker zavira sproščanje hormonov, potrebnih za ovulacijo.

Te tabletke vsebujejo izredno visoko koncentracijo hormonov, ki škodujejo organizmu. Predstavljajo velik šok za telo in imajo tako tudi hude stranske učinke-nekatere opazne takoj, druge lahko šele z leti (bruhanje, slabost, neješčnost, zelo povečano tveganje za nastanek krvnih strdkov in posledično kapi….).

Delovanje na maternično sluznico (posledično potencialno abortivno) imajo tudi ostale hormonske kontracepcijske tablete.

Seveda uporaba tovrstnih tablet zajame celotno človeško bitje-telo, dušo(psiha) in duha, kar pomeni, da so tudi posledice navzoče na vseh teh nivojih.

Če se zaenkrat osredotočim na psiho-žensko telo je ustvarjeno za življenje in vsaka naša celica ga bo skušala braniti. In vsaka uporabnica teh tablet v sebi ne more preko zavesti, da je morda v njenem telesu z uporabo teh tablet lahko umrlo človeško življenje.

Vsekakor pa vplivajo tudi na naš širši pogled na življenje.

Skušala sem zajeti vsaj osnovne informacije o napačno imenovani “nujni kontracepciji”.

ne moreš nehat, kaj?
samo večno krivdo si pozabila napisat in cvretje v peklu

Oprosti, farmacevtka, lahko je to tvoje mnenje, ki pa ga ni etično prodajati kot strokovno utemeljeno (ko praviš, da si iz stroke). Da ne govorim o problematičnosti tega, da naše celice skušajo braniti življenje, o čemer pišeš proti koncu. Če pustim ob strani vprašanje, kdaj sploh pride do spočetja (prav gotovo ne nujno tisti hip, ko moški ejakulira), pa je seveda jasno, da je kasnejši splav (ki je včasih nujen, menda si lahko predstavljamo številne stiske, zaradi katerih ženske delajo splave) še veliko večja travma za žensko.

nova
Uredništvo priporoča

S katerega stoletja si ti priletela????

Že dolga leta se govori o tem, da bi bilo treba za vpis na Pedagoško fakulteto, Medicinsko fakulteto,… vpeljati sprejemne psihoteste. Očitno to velja tudi za Fakulteto za farmacijo. Človek nekako živi v prepričanju, da izobrazba (predvsem naravoslovna) daje neko širino in ga potegne iz srednjeveškega mračnjaštva. Ti si šolski primere, da to ne deluje vedno.

Če se zaenkrat osredotočim na psiho-žensko telo je ustvarjeno za življenje in vsaka naša celica ga bo skušala braniti.
No, sicer pa se mi nekako ZELO MOČNO zdi, da farmacevtka takšne neumnosti ne bi nikakor mogla zapisati. Da je med študijem nekje nekaj slišala o imunoloških vzrokih za ponavljajoče spontane splave……

Samo avtorica je pozabila omeniti kar pomembno podrobnost, da tale tabletka ne deluje vedno.

Pozdrav!

Pišem pod drugim imenom zaradi tehničnih težav (prej morsko).

Nikogar ne obsojam, ki ima take izkušnje za sabo. To mi še na misel ne pride.

Kar se tiče spontanih splavov-to ni v nasprotju s trditvijo, da naše telo brani življenje.

O mehanizmih delovanja sem pa pisala, ker so to splošne in nujne informacije, ki jih mora vsak vedet. Je poleg tega to tudi naša dolžnost, da se pove vse mehanizme delovanja.

Kaj kdo s temi informacijami naredi, je pa popolnoma njegova odgovornost.

New Report

Close