Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dobre kuharice pomoč – potica ima luknje

Dobre kuharice pomoč – potica ima luknje

Tiste ki ste spretne kuharice lepo prosim za pomoč.

Skoraj vedno ko pečem potico so v njej luknje. Pa ne drugje ampak pod vrhnjo skorjo. Potica je okusna a kaj ko ima luknje.

Slišala se da jo nekatere ne prebodejo, ampak kar pustijo.

Jaz jo vedno prebodem in mi vedno uspe. Mogoče jo preveč časa pustiš vzhajti potem, ko jo nadevaš

Ko jo vzhajaš,jo prebodi z zobotrebcem in malo “potlači”!
Pa precej trdno mora biti zvita!

Kolikor imam izkušenj je odvisno od razmerja tekočin v testu in v masi orehov…..hkrati pa sem s časom ugotovila, da je potrebno potico ko je pečena, obvezno obrniti pekač in nekaj časa pustiti, da se tako ohlaja……

moja razmerja:
na 1/2 kg moke 1/4 litra mleka

masa:
na 25 dag orehov 1 dcl mleka…..

p.s.: orehi ne grenijo, če je mleko samo vroče…če je vrelo bodo grenili

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Potico moraš trdno zviti; ko jo dam v pekač, jo prebodem in še malo “potlačim”; peči jo dam takoj v hladno pečico. Ko je pečena, jo zvrnem na leseno desko, pokrijem s prtičem, potem jo pa še zavijem s časopisnim papirjem.(to s časopisnim papirjem mi je enkrat svetovala ena “starejša” gospa)
Če pečem v dveh rundah, je za drugo rundo pečica že vroča, vzhajan in preboden šarkelj še enkrat malo “potlačim” preden dam v pečico.
Potica mi je še vedno lepo uspela.
Lep dan

New Report

Close