Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek antibiotik in kava

antibiotik in kava

Ali lahko v dneh, ko smo na antibiotikih, pijemo pravo kavo?

A ljudje ne znate brati deklaracij v škatlicah z zdravili?
Samo vprašam.

Ja. Ima pa 255npr. prav.

Ne, ker vsebuje alkohol.

Kakšno kavo pa ti piješ? 🙂

Kakšno kavo pa ti piješ? :)[/quote]
hehehe, jest sm sam podala butast odgovor na butasto vprašanje 🙂

irsko 🙂

če ti paše,
meni ta kombinacija ponavadi povzroči črevesne težave.

jaz še na eni deklaraciji oz. navodilu za jemanje antibiotikov nisem prebrala ničesar v zvezi s kavo, pa sem jih jemala že nebroj različnih vrst. me je pa tudi zanimalo ja, ker sem kafetar. in sem jo potem vedno pila, brez posledic – ab prijeli po protokolu.

Je pa res, da kava zavira absorbcijo … Tako da pretiravat z njo ni dobro, tudi če ne jemlješ AB. Pri nekaterih AB moraš paziti na vnos mleka oziroma kalcija, se pravi, da če piješ kavo z mlekom, moraš pazit, da jo v ustreznem časovnem razmaku od zaužitja AB.

Včasih so res nekaj omenjali mleko in AB, zdaj že dolgo več ne in niti za enega ne morem reči, da je mleko kontraindicirano. Kaj šele kava. Prej je ravno nasprotno, da AB povečini zavira kaj drugega (npr. učinkovitost kontracepcijskih). Aja, kava oziroma kofein še kako potencira oziroma povečuje učinkovitost protibolečinskih tablet (zato ima kar en velik del protibolečinski tablet dodan kofein).

In še enkrat. Preberi navodila. tam piše. pa ne piše, kaj lahko, temveč, kaj ne smeš. zato o kavi seveda ne piše.

Včasih so res nekaj omenjali mleko in AB, zdaj že dolgo več ne in niti za enega ne morem reči, da je mleko kontraindicirano. Kaj šele kava. Prej je ravno nasprotno, da AB povečini zavira kaj drugega (npr. učinkovitost kontracepcijskih). Aja, kava oziroma kofein še kako potencira oziroma povečuje učinkovitost protibolečinskih tablet (zato ima kar en velik del protibolečinski tablet dodan kofein).

In še enkrat. Preberi navodila. tam piše. pa ne piše, kaj lahko, temveč, kaj ne smeš. zato o kavi seveda ne piše.[/quote]

Tak AB (omejitev glede kalcija, ki je v mleku) sem jemala pred kratkim in me je farmacevtka ekstra opozorila na to.
Ne enačit učinka kofeina z učinkov same kave.

http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=zdravila_hrana_pijaca

jaz še na eni deklaraciji oz. navodilu za jemanje antibiotikov nisem prebrala ničesar v zvezi s kavo, pa sem jih jemala že nebroj različnih vrst. me je pa tudi zanimalo ja, ker sem kafetar. in sem jo potem vedno pila, brez posledic – ab prijeli po protokolu.[/quote]

No, saj.
A ni logično, da če ni posebej omenjena, potem jo lahko piješ?

A kruh pa ješ, ko uživaš antibiotike? Ker tudi za kruh prav nič posebej ne piše, da je dovoljen.

New Report

Close