Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? kako zgleda magnetna resonanca??

kako zgleda magnetna resonanca??

Me čaka ta pregled,pa me je kar mal strah,zato vas prosim,da mi mal opišete kako to zgleda?Kolk časa se čaka izvide?

hvala in lep dan!

odvisno kaj greš slikat, meni so glavo, greš v tak tunel, morš bit čisto pri miru, nič strašnega, se pa ne spomnem, kolk časa je trajalo, izvidi pa ziher več kot teden dni, vsaj pri meni, se mi zdi da nekje dva tedna, sem dobila po pošti

Boš morala povedat kaj si greš slikat. Ker je različno in tudi različno dolgo traja

nova
Uredništvo priporoča

Ni panike. Jaz sem bila že dvakrat, obakrat slikanje s kontrastom. Pač na kratko povedano: po navodilih se slečeš (odvisno, kaj ti slikajo), nato se uležeš na premično mizo, v žilo ti napeljejo cevko, s katero ti potem med preiskavo spuščajo kontrast, na glavo ti dajo velike slušalke- dušilke, v roko so mi dali gumijasto kroglico. Potem se miza pomakne v tunel. Oni se med preiskavo vsake toliko pogovarjajo s tabo, slišiš jih v slušalkah, lahko jim odgovoriš. Kadar linija za pogovor ni odprta, imaš vedno možnost, da ob kakršnemkoli neugodju stisneš kroglico v roki in je to njim signal, da te vprašajo, kaj je. Meni je trajalo kakšnih 20 minut – sama preiskava. Dušilke imaš na ušesih tudi zato, ker je v tunelu precejšen hrup. Za izvide so pa rekli, da jih bodo v 10 delovnih dneh dostavili zdravniku, ki me je napotil na preiskavo. Zelo pomembno je, da si na mizi med preiskavo čim bolj pri miru, sicer bo slaba slika.

ja sej res !! :)) grem za hrbtenico

Sem bila sicer za glavo, 3x, Fontana MB in Medilab, 1x kontrast – sem dobila samo injekcijo.

Kot pravi MRM, nič posebnega in nič ne boli, jaz sem običajno zadremala 🙂
Ker so mi slikali glavo, nisem smela govoriti.

Skratka, nič posebnega, nič ne boli, ne rabi te bit strah!

Zate ni nič zoprnega. Ležiš in pri miru moraš biti. Lahko celo zadremaš – le smrčat ne preveč naglas…

Še to, v Fontani sem čakala na izvide slab teden, v Medilabu sem šla na kavo in potem nazaj po izvide in slike.

nahuje je to, da morš bit na miru. Sem bila 3x in sem komaj čakala, da je mimo. Takrat me je najbolj srbel nos.:)

Ja, tole bit pri miru je res mogoče še najtežje.
Meni je tudi zelo nelagoden hrup, ki se precej sliši, čeprav ti dajo čepke za ušesa. Slušalk jaz nisem dobila.
Pa problem je, če ti pregledujejo trebuh. Tam pa potem moraš na vsake toliko, zadrževati dih za cca 20 sek, kar ni tako zelo enostavno a se potrpi.
Približno traja od 30 min – 60 min.
Za tisto bunko, ki ti jo dajo v roko, če slučajno doživiš kak strah ali nelagodje zaradi same preiskave in prostora, so mi povedali da jo stisnem res v skrajni sili, ker takrat morajo celotno preiskavo prekiniti.

naj te uspavajo, bo najboljše………….ja pa samo za čas posega, se da zmenit…………

Pozdravljeni, mene pa zanima ali imaš med magnetno resonanco lahko odprte oči oz. ali jih lahko zapiraš in odpiraš. Opravljena bo magnetna resonanca glave?

Pozdravljeni

Moji punci so včeraj pri CT pregledu na możganih odkrili cisto koloidno anteriorno v tretjem ventriklu. Rekli so ji da ji bodo poslali napotnico za magnetno resonanco in pa tudi za zaočesni pregled.

Zanima me koliko se čaka na MR glave?
Če se bo to vleklo mesece, ji raje plačam privat in je takoj na vrsti.
V Celju je ta medica center kjer pride ta pregled 200€.

Jaz bi na vašem mestu plačala

Caka se pa kakšen mesec ali dva,jaz sem malo več.

New Report

Close