Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Mazda5 - družinski avto ZA/PROTI

Default avatar

DRRR

tipičen japonc...kičast in brez duše...
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

mazda

Od teh zgoraj naštetih vsekakor Mazda brez pomišljanja.

Pri avtomobilu se ne gleda sam zunajni izgled ampak tudi kvaliteto zanesljivost, cena, stroški servisov... VW je absolutno predrag kar nudi za svojo visoko ceno.
Pa nimam nobenega od naštetih avtomobilov ali znamke :)))
Default avatar

metulka

Velik plus so drsna vrata, velik minus pa srednja klop - niso trije posamezni sedeži, ampak je srednji bolj zasilen. Drugače mi je pa všeč tudi oblika.
Default avatar

IztokFranko

Če ste opazila, ta drsna vrata pri mazdi5 se odpirajo tudi povsem električno. Ni več potrebnega "laputanja" z njimi.

sicer se mi zdi dobra alternativa tem avtomobilom, ki je ugodnejša kakšen berlingo, doblo ali partner. praktični so enako ali več in imajo velik prtljažnik zadaj.
Default avatar

hondaš

DRRR je napisal/a:
tipičen japonc...kičast in brez duše...
kaj pa potem rečeš za nemce? ti gredo z dušo pa v minus
Default avatar

dčfl

Pri avtih gledam čedalje bolj na porabo. Povej, kateri porabi najmanj in kupim.
Default avatar

mehanik

ma daj iztokfranko, ne nabijaj.

mazda 5 je pač tipičen japonček, kičasta, rahlo neskladna, verjetno pa tudi rahlo kvalitetnejša od kake evropske konkurence, ni pa nujno ( novi japonci niso več kot tisti iz 90ih let) vsekakor je vsaj 5 jurjev če ne več, predraga, pač kot tudi vsa primerljiva konkurenca, da bi lahko nosila ime družinski avtomobil (predvsem v sloveniji).
Default avatar

backo bac

mehanik je napisal/a:
ma daj iztokfranko, ne nabijaj.

mazda 5 je pač tipičen japonček, kičasta, rahlo neskladna, verjetno pa tudi rahlo kvalitetnejša od kake evropske konkurence, ni pa nujno ( novi japonci niso več kot tisti iz 90ih let) vsekakor je vsaj 5 jurjev če ne več, predraga, pač kot tudi vsa primerljiva konkurenca, da bi lahko nosila ime družinski avtomobil (predvsem v sloveniji).
Mehanik, kaj pa ti priporočaš za 5 člansko družino, ki dela cca 25.000 km letno po regionalki, (ni pa več potrebe po treh otroških sedežih in vozičku v prtljažniku)
smo totalno razočarani nad Sharanom - kupili novega pre d 5 leti, da bo mir nekaj časa, pa se zadnje dve leti kvari vse živo (pred nekaj meseci turbina, prejšnji mesec Webasto pa neka črpalka, enkrat prej prednja gred ....)

res ne vem, kaj naj....
Default avatar

zelo všeč

IztokFranko je napisal/a:
Če ste opazila, ta drsna vrata pri mazdi5 se odpirajo tudi povsem električno. Ni več potrebnega "laputanja" z njimi.
Tole pri 5-ki ni nič novega.
Mi2 z možem jo imava malo več kot eno leto, pa ima el. vrata.

Jaz sem (zaenkrat) z njo zadovoljna - velik prtljažnik, udobna vožnja.
Res je, da je srednji sedež v drugi vrsti bolj "zasilen", ampak v avtu nas nikoli ni več kot 4, tako da mene to ne moti.

Najin ima 2.0 dizelski motor (143 KM), porabe ima okrog 6,5 l pozimi, poleti kakšnega pol litra manj (kombinirana vožnja - mesto/AC, malenkost več mesta kot AC).

Novi model mi je zelo všeč, ampak žal ga lahko samo občudujem - najina 5-ka bo morala biti pri naju vsaj še 4-5 let, šele potem bova razmišljala o menjavi.
Default avatar

Papageno

Če pustimo dušo ob strani: Ostali avtomobili, ki si jih naštel sodijo razred višje. Mazda je pri VW v razredu Tourana. Predvsem se vprašaj, koliko prevažaš tri osebe na zadnji klopi. Odrasla oseba zraven dveh otroških sedežev bo milo rečeno utesnjena. Mislim, da je avto preozek za tro otroke.
Default avatar

IztokFranko

zelo všeč je napisal/a:
IztokFranko je napisal/a:
Tole pri 5-ki ni nič novega.
Mi2 z možem jo imava malo več kot eno leto, pa ima el. vrata.

Jaz sem (zaenkrat) z njo zadovoljna - velik prtljažnik, udobna vožnja.
Res je, da je srednji sedež v drugi vrsti bolj "zasilen", ampak v avtu nas nikoli ni več kot 4, tako da mene to ne moti.

Najin ima 2.0 dizelski motor (143 KM), porabe ima okrog 6,5 l pozimi, poleti kakšnega pol litra manj (kombinirana vožnja - mesto/AC, malenkost več mesta kot AC).

Novi model mi je zelo všeč, ampak žal ga lahko samo občudujem - najina 5-ka bo morala biti pri naju vsaj še 4-5 let, šele potem bova razmišljala o menjavi.
ups. tega nisem vedel, da je mela že prejšna generacija to možnost.
Default avatar

mazda

Če ste 4-je je bolje, da ima namesto 3 sedežev zadaj dva večja in bolj udobna in na sredi zasilnega.
Če vas je pa 5 mora imet 3 sedeže tolk velke, da daš 3 otroške zice not.
Mi ne vemo kaj ti potrebuješ, tudi lastne potrebe zelo velik odtehtajo pri odločitvi
Default avatar

PIA3

Mi imamo dve leti Mazdo 5 s 7 sedeži (6 čisto uporabnih, 1-sredinski v drugi vrsti samo, če je nujno). Mi smo z njo super zadovoljni, smo pa 4 članska družina. Poraba OK, delamo cca 60.000 km/letno, prostornost, možnosti dodatnih sedežev (enostavnost).... Mi se bomo tudi drugič odločili za tak avto.
Default avatar

ajcibajci

Ali kdo ve, če gredo trije otroški sedeži v drugo vrsto?
Default avatar

monovci

ja, dajte, vzemite ga na aon na test pa da vidimo kaj boste ugotovil