Najdi forum

putika

Mene pa zanima, če ima kdo putiko in kako se je začela. Povsod berem, da se začne na palcu noge. Mene pa boli drugi prst in imam zatečenega in rdeče naprej po nartu. Me zelo boli ne glede ali sedim ali hodim. Včasih bolj, včasih manj. Kakšne so vaše izkušnje s to boleznijo?

Lep zimski dan

Pri meni se je začelo tako: Poniči me je nenadoma začel bolet sklep izza palca na nogi in to tako močno, da nisem mogla imet na nogi niti rjuhe.Obut zjutraj ni šans niti copate. Videt ni bilo nič, šele čez dan mi je začelo malo zatekat in rdečina.Seveda nisem vedela kaj je to. Odšla sem k zdravniku, seveda z berglami, ker nisem mogla stopit na to nogo. Poslal me je v laboratorij, in pokazalo je , da je to putika. Dobila sem tablete, dieto in obkladke za nogo. Približno 14 dni je trajalo, da je prenehalo bolet.To se mi je zgodilo pred 5. leti. Od takrat me ni nikoli več tako bolelo. Je pa res, da če se pregrešim pri hrani me opozori in me malo boli.Baje pa putika prizadene bilokateri sklep na okončinah.

do tega pride zaradi zakisanosi telesa
koliko ste pa stare?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem stara 50 in teža kar prevelika. Ko sem brala dijeto za putiko, sem opazila, da veliko pojem prepovedanega. Naslednji teden imam zdravnika in bom videla, kaj mi sploh je. Glede na moje znake ,bi rekla, da je to to.
LP

mene je mučilo ene par let preden je v laboratoriju pokazalo, da je putika
potem je bil en hud napad, nisem mogel hodit in tudi moči nisem imel, da bi se opiral na bergle, ker so me bolele roke, dohtar mi je dal protbolečinske injekcije, in še tablete proti bolečinam, reakcija na tablete in so me en teden krpali v bolnici, da so bolečine minile je trajalo še nekaj mesecev
potem sem bil dve leti na dieti, črtana vsa prepovedana živila, stanje se je toliko zboljšalo, da danes ne jem niti aluporinola, niti ne čutim znakov putike na telesu (bolečine v sklepih, izbokline na ušesih….) in jem vse vendar v mejah normale

New Report

Close