Najdi forum

Cista na stopalu

Pozdravljni!

S sinom sem bila pri ortopedu zaradi bolečin v peti. Pri slikanju stopala so ugotovili cisto na zunanjem delu-na strani. Tam ga nič ne boli in tudi na dotik se ne čuti. Zanima me ,če jo to nevarno in kakšne vrste cist lahko nastanejo na stopalu.Nadaljnih navodil še nismo prejeli.
Ali ciste na tem mestu lahko same izginejo ali so potrebni operativni posegi?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!
Rabil bi še kak podatek, npr. starost sina,kaj pravi rentgenolog ipd., pa vendar.
Najpogostejše so benigne (nenevarne) kostne ciste, ki jih sprva le opazujemo. Le če se ob kontrolah oblika , velikost ali “razmerje” do okolne kostnine spremeni, ali pa je mesto tako, da je moteča se je lotimo.
Torej: verjetno ste do sedaj že dobili navodila glede bodočih kontrol in če ni bolečin, rdečine, otekline ali natraščajočih zatrdlin na tem mestu le sledite navodilom vašega zdravnika.
Lep pozdrav,

Pozdravljeni!

Sin je star 13 let. Izvid rentgenologa je bil normalen. Naročeni pa smo na kontrolo v juniju leta 2011.

Zanima me kdaj opaziš, da postane ta cista nevarna oz. da ni samo benigna?Kakšni so znaki na katere bi morali biti pozorni?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!
Najprej naj povdarim, da je velika večina teh cist benignih in večina celo sama izgine (zakosteni). Znaki, ki bi jih vi opazili so lahko: naraščajoča oteklina oz. zatrdlina na peti, naraščajoče bolečina, rdečina,…. Vse to so splošni znaki in kar neka možnosti je, da boste prej “panični” kot “koristni” (npr če otrok ne mara telovadit in ugotovi, da ga stavek :”boli me peta” oprosti tega početja, ne boste nikoli vedeli ali ga res boli ali ne. Ne pravim, da je vaš otrok tak, hočem samo razložiti zakaj vas ne instruiramo kaj glejte, ker praviloma ni takih burnih znakov). Še najzaneslivejše je periodiočno spremljanje pri vašem ortopedu, kliničen pregled in primerjava slik.
Še enrat pa velika večina teh je le slučajno odkritih sprememb (ob npr poškodbah) , ki same minejo. Zalo le hrabro in čimbolj običajno.
Želim vam, da bo čas do naslednje kontrole čimprej minil,

New Report

Close