Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Panga, vitki son,…itd…

Panga, vitki son,…itd…

Vidim, da se tole čedalje večkrat pojavlja na jedilnikih. Ali ni bilo rečeno, da je tole neki šit od ribe,…..neka gojena kitajska riba ali kaj,…..

Kdo kaj več ve?

Pr nas so skuše in sardele še vedno zakon.

Jaz sem to jedla in dajala otročku, ker je pogosto na jedilniku v vrtcih. Kolega mi je potem povedal enako – da je to slaba riba.

Skuse in sardele iz usranega Jadranskega morja?

Moje osebno mnenje je, da se svinjariji v hrani ne mores izognit. Celo najbolj bio zelenjavo zalije umazan dez …

Ampak kljub vsemu, se mi zdi, da ima ulov velikooooo prednost pre gojenim. In plava riba pred belo tudi.

Jadranjsko morje, pa mislim, da je še najmanj usrano od vseh morji,….zakaj meniš, da je umazano?

Panga je sladkovodna riba, uvažajo jo iz vzhodnih držav, gojijo jih v Vietnamu. Riba je praktično brez koščic, tako da je enostavna za pripravo in tudi za konzumiranje.

Ampak kljub vsemu, se mi zdi, da ima ulov velikooooo prednost pre gojenim. In plava riba pred belo tudi.

Jadranjsko morje, pa mislim, da je še najmanj usrano od vseh morji,….zakaj meniš, da je umazano?[/quote]

Npr. v Beneskem zalivu (ki je zelo blizu nas) je lovljenje rib vprasljivo… Se sami Benecani zelo dvomijo o neoporecnosti rib in skoljk iz njihovega zaliva.
Jadransko morje je v bistvu tudi zaliv, kjer ni mocnega pretoka vode in mesanja. Po moji laicni logicni oceni svinjarija kar ostaja v njem.

Npr. gojišča školjk v Miljah, nasploh v tržaškem zalivu, se meni, laiku, zdijo zelo vprašljiva(torej, školjke). Školjke imam (sem jedla pred 20 in več leti) zelo rada, sedaj jih ne jem več. Izjema so tiste “ulovljene” na katerem od naših jZ otokov.

Ampak kljub vsemu, se mi zdi, da ima ulov velikooooo prednost pre gojenim. In plava riba pred belo tudi.

Jadranjsko morje, pa mislim, da je še najmanj usrano od vseh morji,….zakaj meniš, da je umazano?[/quote]

Npr. v Beneskem zalivu (ki je zelo blizu nas) je lovljenje rib vprasljivo… Se sami Benecani zelo dvomijo o neoporecnosti rib in skoljk iz njihovega zaliva.
Jadransko morje je v bistvu tudi zaliv, kjer ni mocnega pretoka vode in mesanja. Po moji laicni logicni oceni svinjarija kar ostaja v njem.[/quote]

Ah, ah prosim te no,….po Benetkah pač ne moreš soditi čistosti jadranskega morja. Kljub temu, da je Jadransko morje v zalivu, je to še vseeno morje z vsemi tokovi in svojo funkcijo. Menim,da je ulov na odprtem jadranskem morju, v tem svetu kemije še, najmanj oporečno in najbolj zdravo.

ja, gojijo jih v neki najbolj onesnaženi reki(-ah) v vietnamu. hvala lepa za tako ribo, pa čeprav nima nobene koščice. itak so boljše sardele in sardine, skuše, ker so na začetku prehranjevalne verige (=manj težkih kovin v njih v primerjavi z npr tuni)

ta riba je fuuuj! Nagravžna da je kaj. Enkrat sem kupila fileje, jih pripravila kot osliča. Jaz jih niti poskusit nisem mogla, ker ima tak čuden vonj, sploh ne po ribah. Fant je naredil en grižljaj; rekel je, da je okus po loju. Na-a, nikoli več!


tudi jaz enkrat kupla, zamešala vrečko z osličem, otroci vsi veseli pri mizi(imajo radi ribe) in potem bljak, vse pustili.

Kateri pa so naši jz otoki?

Kot da so v naših ribarnicah ribe iz slovenskega morja. HAHAHAHAHA

New Report

Close