Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Kakšen avto za družino

Default avatar

NinaNana1

Radi bi kupili malo večji avto, smo 4 članska družina z majhnimi otroki, pa nam vsa nujna oprema ne stoji v prtljažniku. Verjetno kakšnega enoprostorca, SUV, lahko tudi rabljeno npr. 5 let. Kaj mi lahko predlagate oz. kako se vi soočate s takimi težavami.
Default avatar

fazurna

Za koliko denarja približno?
Default avatar

avtodom

avtodom
lahko greste z njim na izlet vsak vikend, na dopust, potovanje, pa imate vedno kuhnjo pr roki in posteljo, da se odpočijete
Default avatar

Svetujem

da bejž čimbolj daleč od Scenica. Imeli, takoj ko je šel iz garancije, se je začela štorija z okvarami, stalno, je na koncu ostalo zelo malo kosov, ki so bili originalno nanj vgrajeni. Ko smo ga pa hoteli prodat, je pa na servisu tip rekel, da če sešteje, kaj vse je za zamenjat, da je avto totalka. (8 let star). Nikoli več niti blizu njihovim avto hišam.
Default avatar

raz baz

zelo priporočam škodo octavio karavan.
Default avatar

citro

Citroen C3 Picasso - super, priporočam!
Default avatar

Žogica Nogica

Sem zelo zadovoljna s sharanom. Je pa vprašanje, če pri dveh otrocih RES rabiš enoprostorca, menim, da bi karavan zadostil potrebam. Za dopust pa eventuelno še strešni kovček daš in imaš še dodatni prostor, če je že to en izmed glavnih razlogov za večji avto.

LP
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney)
-------------------------------------------------------
Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)
Default avatar

karavan

V karavana gre občutno več prtljage kot pa v enoprostorca !!!
Če maš enoprostorca, potrebuješ za tak avto tudi malce močnejši motor. Od tega sledi, da je vzdrževanje dražje, registracija dražja....
Default avatar

o, to pa ne

Svetujem je napisal/a:
Naša tatretja je imela novembra devet let. Dva meseca več pa naš Scienic. Nobenih težav. Lušten za vozit, ogromen prtljažnik... predlani smo dobili še tačetrtega otroka in je žal postal premajhen. Tako je to zdaj naš "tamali" avto, smo pa ostali pri renaultu - kupili smo še Espace - a. Tudi zelo zadovoljni!
Default avatar

Žogica Nogica

No ja, karavan pa res nima večjega prtlažnega prostora kot enoprostorec. Mogoče, če se pri enoprostorcu v zadnji vrsti pusti pomožne sedeže, sicer pa - če jih pustiš notri pet, kot jih imajo tudi karavani, pa nikakor ne. Ker je dolžina v tem primeru primerljiva, v višino je pa enoprostorec napram karavanu v plusu.

LP
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

Kristi*nepr.

Priporočam Ford Mondeo karavan, super avto, veliko prostora v kabini, kot v prtljažniku.

lp
Default avatar

ravno danes

za 4 člansko družino je dovolj popolnoma navadna klasičn avto kot je Fiat Punto, Ford Fiesta, VW Polo, Opel corsa ali pa malo višjega razreda Opel Astra, Focus, Golf, če že malo šminke lahko tudi AUdi A3, ali BMW 1, da bi pa zaradi drugega otroka kupovali že cele avtobuse se mi zdi adio logika.

Res, ko na cesti videvam te SUV-e in velikanske Jeepe in razne "miniavtobuse" mi gredo neznansko na jetra, ker notri sedi ponavadi samo 1 frajerček, redko kaka frčafela, hočem reči, da je većinoma tak avto v "polni zasedbi" 1x na teden (če) kar pomeni, da ga izkoristiš od 365x v letu celih tam nekje 50x ostalih 315x pa notri čiča sam družinski poglavar.
(v cifro je vštet tudi dopust, saj se ponavadi samo tja pripelješ in odpelješ...) tko da...... ni računice res ne, razen če "sosedovi obmolknejo ko greste mimo z vašim avtobusom...
Default avatar

scenicccc

Scenic je pač super. Tudi mi smo štiričlanska družina, pa nam ni nič prevelik. Enoprostorci so med drugim tudi varnejši od karavanov, pa tudi lepši ;-)
Default avatar

alfistka

scenicccc je napisal/a:
Za tiste, ki so jim všeč kurniki na kolesih, najbrž drži, da so lepši, varnejši gotovo niso, ker imajo slabšo stabilnost - zaradi višjega težišča in ker so praviloma krajši pri večji ali isti teži.
Default avatar

dsimon1

scenicccc je napisal/a:
Jaz se bom mojega rešila ob prvi priliki. Upam, da čim prej. V 5. letih imam že kar lep spisek težav, ki jih je imel. Sicer pljuvam v lastno skledo in odganjam bodočega kupca.
Default avatar

hecni so mi

scenicccc je napisal/a:
Stvar okusa. Meni so karavani dosti lepši, enoprostorci so mi pravzaprav grdi, hecni. Alfistka ti je pa že napisala, zakaj niso varnejši od karavanov, kot ti trdiš.
Default avatar

karavan

Žogica Nogica je napisal/a:
To sploh ni res, primerjat je potrebno primerljive modele....sicer ne vem kaj in katere modele si ti primerjala :)))

Pa bodimo konkretni.. z modeli in številkami.

3 leta nazaj megane grandour dolžina avta 4, 50 m
enoprostorec scenic 4,26 prav tako tudi tastar enoprostorec picaso 4,26 v dolžino. Grand senic je pa malce daljši.
Za teh 25 cm je bil krajši prtljažni prostor v enoprostorcu. Veliko večjih predmetov sploh ne moreš spraviti v zgoraj omenjenega enoprostorca, ravno zaradi dolžine prtljažnika.
Pa nsimo nobenih zicov podirali, kot imaš ti v mislih. Če govorimo o 4 članski dolžini in smo 4-članska družina, se pač ne podira zicov he-he-heee ja kje pa bodo otroka sedela???

Tako če gremo na morje, je rolo potegnjen čez prtljažnik, če gremo pa kampirat, pa damo na streho še strešni kovček, za razne blazine, spalke in ostalo lahko navlako, prtlažnik je pa še zmeraj tolk naložen, da šofer vse vidi skozi zadnjo steklo.

Danes so vsi trije zgoraj omenjeni modeli že dobili naslednike, ki se s svojimi podatki in izgledom in velikostjo prtlažnega prostora že precej razlikujejo.
Velikost prtljažnega prostora so merjeni v litrih. Pri enoprostorcih grejo ti litri v višino, ker imajo krajši prtljažnik. Pri karavnih pa v dolžino, ki je občutno bolj praktična.
Pa naloži težke stvari v višino v enoprostorcu in iste stavri v karavana, pa boš videla občutno razliko. In ne govort nekaj na pamet.
Default avatar

karavan

naj dodam, da so zgoraj 3 omenjeni modeli bili 3 leta nazaj bili od 16-22 tisoč €.
Danes pa malenkost manj, odvisno od vrste motorja in opreme seveda.

Medtem ko je enoprostorec VW sharan od 28 tisoč € dalje, prav tako večji renaultov enoprostorec Espace okol 30 tisoč €... Cena teh dveh modelov je skoraj 50-100% dražja, še zdaleč pa ne nudita tolk več ugodja in udobja, razen nekaj dodatnih centimetrov.

Primerjati je potrebno avtomobile istega cenovnega razreda in podobne modele glede velikosti.
Default avatar

berlingo

Citroen Berlingo, zadnji model, bencinar, z euro 5 motorjem: 12.320 €
Default avatar

Žogica Nogica

karavan je napisal/a:
Sem napisala, da vozim sharana. In pri njem lahko dam zadnjo vrsto sedežev ven, ker se nas večina v avtu vozi 5, torej sta 6 in 7 sedež samo kot dodatek, ki je izkoriščen samo občasno. Pri karavanu sedežev seveda ne dajemo ven. Če pa jih dam pri sharanu (zadnjo vrsto), je prtljažni prostor daljši kot pri večini karavanov, konkretne izkušnje imam pa z volvom in fordom. Tako, da ne govorim na pamet. :)

Je pa res, da je razlika med enoprostorci, ker so nekateri izmed njih prav nič kaj "prostorni", med njimi tudi scenic, če se že toliko piše o njem. Je notri občutno manj prostora, kot npr. v grand scenicu ali pa sharanu.

Ja, Berlingo je tudi fajn opcija, če te ne moti oblika avtomobila.

LP