Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pri vlogi za otroški dodatek…

pri vlogi za otroški dodatek…

… tam, kjer je potrebno vpisati, ali je otrok vključen v predšolsko vzgojo… Kaj naj napišem glede na to, da bo otrok pričel hoditi v vrtec marca? Otroški dodatek mi poteče ta mesec. Pa še to me zanima, a se o.d. nakazuje za tekoči ali pretekli mesec? Hvala.

Nakazuje se za pretekli mesec.
Napišeš NE – ne obiskuje VVZ-ja. Vsako spremembo moraš javit v 8-ih dneh. Torej boš med 1. in 8. marcem na CSD sporočila, da otrok obiskuje VVZ.

Jaz imam pa en problem, nisem šla sploh za tem, dokler nisem sedaj tole prebrala in šla potem gledat na net- da se otroški dodatek v primeru, da otrok ne hodi v vrtec poveča za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Za podaljšati imam sicer februarja… Od septembra dalje hči hodi v vrtec. Jaz pa sem pozabila tole javiti na CSD. Enostavno sem samo na hitro preletela odločbo o otroškem dodatku, sploh nisem konkretno brala, dobivamo cca. 60 evrov mesečno vključno s tem “dodatkom”, ker ni bila v vrtcu. Kaj naj sedaj naredim?

nova
Uredništvo priporoča

Ponavadi sami ugotovijo, če boš javila šele zdaj, pa tudi ne bo nihče jezen. Previsok otr. dodatek si dobila le dvakrat, to ti bodo obračunali naslednji mesec in bo stvar rešena. Prej ali slej pa ugotovijo tudi sami, sploh v manjši občini, tako da se ti ne splača “bit tiho”.

Ma saj nisem zanalašč, res mi tistih 12 evrov več na mesec ne pomeni ne vem kaj, da bi se mi sedaj splačalo. Samo mi je čisto ušlo iz glave, sploh nisem do sedaj pomislila, da bi bilo potrebno javiti to, če je otrok v vrtcu ali ne…

Dajte mi potem povedati- po kateri logiki pa pri prijateljici že skoraj eno leto niso ugotovili, da ima povišan otroški dodatek, pa otrok tudi hodi v vrtec? Ni javila in potem, ko je podaljševala, je tudi označila, kot da ne hodi v vrtec… Pa niso nič preverjali, dobila je odločbo, da ima otroški dodatek 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večji. Gre se pa za Lj.

Hvala!!!

Neumno se mi zdi, da pri vsej tehnologiji, ki jo imamo danes, ne morejo pridobiti sami teh podatkov, ali otrok obiskuje vrtec ali ne.

Ma, saj po mojem jih sčasoma, drugače bi lahko ljudje na veliko goljufali…

New Report

Close