Najdi forum

Lep pozdrav, zanima me, kaj je vzrok hipohondrije in kaj se da ukreniti. Pri sebi sem opazila simptome po tem, ko sem imela obdobje s panicnimi napadi, ki je ze davno za mano (psihoterapijo in farmakoterapijo z antidepresivi sem koncala pred dobrim letom). Hvala za odgovor.

Spoštovana Lalala,
hipohondrija sodi v okvir depresije in se tudi zdravi z enakimi zdravili.tu igra pomembnmo vlogo neskladje med količino in distribucijo prenašalcev ( nevrotransmiterjev) ter receptorskih mest na živčni celici v področju kavljastega jedra možganovine.

Hvala za odgovor. Zanima me še, kakšni so neorganski vzroki hipohondrije. Omenili ste depresivnost, vendar bi težko rekla, da sem depresivna, na splosno se namrec precej dobro počutim. Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Lalala,
osnovni sociološki razlog hipohondrije je pozornost in sekundarna bolezenska korist, ki se meri lahko tudi v valuti, vendar ostaje prizadetemu v aktualni zavesti največkrat nezaznavna, aktivno jo bo še celo prerekal.K razkritju ne pripomore enostavna trditev okolice, ampak je potrebno, da uvid pride s predelavo nezavednega, to je s psihoterapijo.Zdravila seveda to možnost sploh omogočijo.

New Report

Close