Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina brez glasu

brez glasu

Pozdravljeni!
Pred 14 dnevi, sem ostala, brez glasu. Nisem imela vročine in ni me nič bolelo, sem pa prosila zdravnico, če mi da lahko bolniško, pa mi jo na podlagi izvidov (vse ok), ni morala dati, četudi sem ji povedala, da delam v trgovini in brez glasu ne moram delat! Po štirih dneh sem odšla h drugi zdravnici, ki mi je brez problema odprla bolniško in se strinjala z mano, da moram glas “šparat”. No, sedaj pa je to tako daleč prišlo, da me grlo grozno peče, požiram zelo težko (nimam angine), brez sape sem takoj, glasu pa še vedno ni! Drugače si sama pomagam z inhalacijami, z grgranjem žajblja, veliko pijem in počivam, me pa vseeno zanima, če bi vi v mojem primeru postopali kako drugače? Nisem kadilka, stara sem pa 29 let in doma imam dva otroka. Diagnoza pa je virusno unetje grla!

Hvala za odgovor že v naprej, Katarina.

Na vasem mestu bi postopala enako, potrebno je simptomatsko zdravljenje – se pravi grgranje, tekocina, ob vrocini ali bolecinah Lekadol. Lahko tudi Angal, pomembni pa so tudi vitamini, kalcij.
Virusna obolenja trajajo kaksen dober teden, potem mora iti pocasi na bolje. Za glas pa je najboljsa terpija pocitek glasilk – biti tiho, tudi sepetanje je skodljivo.

Lep pozdrav, Katarina

sem Julijana hodim v srednjo šolo stara sem 16 let in imam hud problem namreč okrog 3-4 tedne nimam glasu in v šol ne govorim in učiteljica ko me vpraša mi da preprosto 1.Lahko šepetam ampak me nihče ne sliši.V grlu me občasno peče.1 teden preden sem zgubila glas sem govorila včasih mi je med tem zmanjkalo glasu pol se je ponavljalo to in brez da bi kašljala kihala karkoli zmanjkalo glasu takrat so bile počitnice (mislim da zimske) vem da boste mislili da sem prehlajena a nisem 2 sem šla k zdravniku ko sem bila 1 teden brez glasa in 2 teden brez glasa zdaj namreč nimam 1 mesec glasu a mi lahko kdo pomaga PROSIM(pila sem čaj nič nisem bolna zdaj se samo sprašujem Kaj je z menoj?)
PROSIM

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno prebolevate virozo, ki je povzrocila vnetje glasilk in ste zato ostali brez glasu. Edina je terapija je v tem primeru pocitek glasilk – se pravi biti tiho, tudi sepetanju se izogibajte. Ce se ni minilo oziroma se v vsem tem casu ni izboljsalo, pa se vseeno odpravite k zdravniku, da vas pogleda in po potrebi, ce bo tako ocenil, poslje na dodatne preglede.
V soli pa razlozite oz naj to naredijo starsi.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close