Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pockast KAKI

Pockast KAKI

Zadnjič sem v Sparu kupil takšen mehki “pockasti” kaki. Kaj to je takšna sorta, ali pa že gre proti gnitju.

Zraven, na drugi polici je bil kao druga sorta trši. Neki vanilija(?)

Kaj obstajata dve sorti in naj tisto prvo, mehko zavržem

😀
ni ga treba zavržti, raje ga daj povprečnemu uživalcu kakija, ki je mnenja, da bolj ko je pocast, boljši je

hvala,
pa veš, da ga dam, samo mehak je kot “hudič”, že v trgovini je bil. izgleda, kot da bo vsak padel skupaj, sedaj pa daj komu to, mi še v glavo vrže:))

samo zanima me, čudi me, da je takšen že ali še v prodaji.

imej lepo v tem zasneženem dnevu.

Prav tak, pockast je najbolj dober, da ga ješ že iz skodelice 🙂

Meni kaki vanilija ni bogve kaj, raje imam klasiko.

Ja, vanilia kaki je druga sorta, tud dražja. In pri tej sorti ni treba čakat, da postane mehak, ker je trd sam po sebi, tudi zrel.
Običajni kaki pa mora postat ves mehak in pocast, sicer je zanič, trpek in praktično neužiten. Seveda ne govorimo o stopnji, ko pa že gnije ali plesni, kar pa začutiš po okusu.

kaj obstajata dve sorti in je “klasika” mehkejša?
:))) moram se naučiti kupovati.

Meni sta oba kakija njamiiii 🙂

Temu svojemu mehkemu odrezi kozico na vrhu, vzemi zlicko in ga izdolbi in pojeje, kakor kivi, samo bolj nezno, ker je kakijeva kozica mehkejsa.

Pa btw, zdi se mi, da se to en malo norca dela.

to za norca zadrži drugič zase in ne žali ostalih.
je pa res kot nekakšen marelični đem. sladko in vsaj na izgled je “nagravžno”.

tudi tebi hvala za napotek, tega mehkega pa res ne bom več kupoval.

vanilija kaki je oplojen in ni druga sorta

Kaki vanilija JE druga sorta.
http://www.rast-bs.si/index.php?mID=12&nID=30

Cvetovi pri kakiju so v pretežni meri ženski, lahko so obojespolni, plodovi se pa lahko razvijejo tudi brez oprašitve in oplodnje za kar pravimo, da so nastali partenokarpno.
Takšni plodovi nimajo semen, oprašeni z moškimi cvetovi pa imajo semena.

Imam posajene naslednje sorte: kaki Tipo, Hachiya, Fuji, Rojo Brillante in Hiratane,ki se morajo mediti v kleti in so mehko užitni.
Imamo posajene sorte, katerih so plodovi trdo užitni z drevesa jedo se z kožico kot jabolka, navadno se morajo po obiranju še dodatno umedit, to so sorte: Vanilija (Vaniglia), O’gosho, Fuyu, in Jiro

Kaki vanilija JE druga sorta.
http://www.rast-bs.si/index.php?mID=12&nID=30

Cvetovi pri kakiju so v pretežni meri ženski, lahko so obojespolni, plodovi se pa lahko razvijejo tudi brez oprašitve in oplodnje za kar pravimo, da so nastali partenokarpno.
Takšni plodovi nimajo semen, oprašeni z moškimi cvetovi pa imajo semena.

Imam posajene naslednje sorte: kaki Tipo, Hachiya, Fuji, Rojo Brillante in Hiratane,ki se morajo mediti v kleti in so mehko užitni.
Imamo posajene sorte, katerih so plodovi trdo užitni z drevesa jedo se z kožico kot jabolka, navadno se morajo po obiranju še dodatno umedit, to so sorte: Vanilija (Vaniglia), O’gosho, Fuyu, in Jiro[/quote]

To je tudi vse res, a v trgovini tržijio vse podobno kot vanilija kaki. za navadne smrtnike je to dovolj.

Kaki vanilija JE druga sorta.
http://www.rast-bs.si/index.php?mID=12&nID=30

Cvetovi pri kakiju so v pretežni meri ženski, lahko so obojespolni, plodovi se pa lahko razvijejo tudi brez oprašitve in oplodnje za kar pravimo, da so nastali partenokarpno.
Takšni plodovi nimajo semen, oprašeni z moškimi cvetovi pa imajo semena.

Imam posajene naslednje sorte: kaki Tipo, Hachiya, Fuji, Rojo Brillante in Hiratane,ki se morajo mediti v kleti in so mehko užitni.
Imamo posajene sorte, katerih so plodovi trdo užitni z drevesa jedo se z kožico kot jabolka, navadno se morajo po obiranju še dodatno umedit, to so sorte: Vanilija (Vaniglia), O’gosho, Fuyu, in Jiro[/quote]

To je tudi vse res, a v trgovini tržijio vse podobno kot vanilija kaki. za navadne smrtnike je to dovolj.[/quote]

Ja, to je res, da sta v trgovini naprodaj “navaden” kaki in “vanilija” kaki in niso navedene sorte…

Replicirala sem na to, da je vanilija kaki samo navaden oplojen kaki, saj to ne drži – je druga sorta.
Zato sem kopirala opis vrst in stran drevesnice, od kjer sem kopirala navedbe.

New Report

Close