Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vse NAPIHNJENE,ste že kaj manj napihnjene?

vse NAPIHNJENE,ste že kaj manj napihnjene?

v 14 dneh je bilo kar nekaj tem glede napihnjenosti in sem brala nasvete, brskala po netu, ker imam tudi sama probleme

v nedeljo sem prenehala jesti kruh in sladkarije, jem zelenjavo, sadje in v majhnih količinah meso in krompir ter ostalo (npr. prej meso+krompir+priloga zelenjava,sedaj zelenjava+priloga meso in krompir), mleku se nisem odpovedala, včeraj pa sem spila nekaj donata, zaradi magnezija
prej zelo zaprta, sedaj nisem več
telovadim vsak večer že nekaj let (včasih prekinem zaradi migrene, prehlada…)

kar pa je najbolj pomembno – po obroku se počutim lahko, me ne napenja in napihuje, nimam krčev, napihnjenost počasi izginja, moj trebuh je spet raven, boki in stegna pa počasi hlapijo JUPI

je še katera kaj naredila v tej smeri?

Za preprečevanje napihnjenosti je zadsoti, da ločiš v obroku beljakovine in maščobe od ogljikovih hidratov.

Bebe caj pomaga. Ali caj kumine in janeza, jaz ga raje naredim sama, kot kupljenega, ker ima kupljeni tudi kamilico, ki meni ne odgovarja.

Ker ne jem predelanih OH že kar nekaj let, saj menim, da so samo mašilo za želodec, vam to vašo trditev z lahkoto zavržem… mene napihuje vedno določena vrsta zelenjave in sadja.

Mene napihuje izključno sadje in še bolj skoraj vsa zelenjava, predvsem surova, skoraj razkuhana praktično ne. Če bi se hranila le s krompitrje,pa makaroni, pa rižem ipd. , bi bila ravna ko dila.

Prosim konkretne primere takega prehranjevanja in hvala.


Če pravilno kombiniraš sadje (ena vrsta, med sadjem in ostalo hrano dovolj razmaka), je možno da ti primanjkuje dobrih bakterij. Napenjanje pomeni gnitje in posledično pline.

New Report

Close