Avtomobilizem

Odgovarjajo:

Euro NCAP - koliko vam pomenijo rezultati?

Default avatar
Euro NCAP je objavil rezultate preskusnih trčenj.

http://avto.over.net/novica.php?id=2737

Med njimi je kar precej družinskih avtomobilov. Me predvsem zanima koliko vam takšni rezultati pomenijo?

Recimo kia venga se je odlično odrezala, na drugi strani pa kitajc landwind izredno slabo. seveda je cena v njima tudi v nekaj tisoč evrih različna. Bi vas zanimal nakup landwinda, če bi se prodajal v Sloveniji in če bi bil recimo od venge cenejši?
Default avatar
Tudi kia ima med ljudmi še vedno precej slab sloves, čeprav so avtomobili odlični. Marsikdo pa vseeno reče: Ah, kie pa res ne bi imel. Zakaj? Ker je pač kia.

Drugače pa taki rezultati niso nepomembni, niso pa odločilni pri nakupu. Oziroma so bolj pomembni, če je ocena tri ali manj.
Default avatar
Slogan "Povej mi, kako me boš meril in tako se bom obnašal" pove veliko. Jaz NCAP jemljem samo kot informacijo, ki lahko pretehta odločitev na eno ali drugo stran.
Sigurno ni slabo, da ima avto 5 zvezdic, vendar pa tudi proizvajalci niso neumni in avte pripravijo oz. razvijejo na tak način, da se dobro odrežejo pri NCAP trčenju. Vsa trčenja in pogoji so znani, ker so že nekaj časa tipska. Ni pa rečeno, da se bo avto ravno tako dobro obnesel pri isti hitrosti, če ga zadane drug avto pod malenkost drugačnim kotom kot na NCAP.
Default avatar
Seveda, tudi sam menim, da so euro NCAP trčenja informativna. Recimo ob nesreči s "kanderlabrom" oziroma smreko se avto povsem drugače sesuje kot tu v laboratoriju. Ta trčenja so samo pokazatelj kam meri kateri model pri varnosti.

kitajci očitno za to še niso slišali. :)

sicer pa se zahtevki po varnosti povečujejo. recimo ESP pri euro NCAP zahtevajo da je serijski za dosego vseh zvezdic... ipd... tega pred dobrim letom še ni bilo.
Default avatar
Najbolj varen avto je Mercedes razred S
Default avatar
M e r c e d e s je napisal/a:
o tem bi lahko diskutirali še :)

potem je tudi moj fiat seicento izredno varen, ker ima vgrajen homologiran dirkalen rollbar, dirkaške pasove in vgrajen gasilni sistem... v določenih primerih že... v določenih pa žal ne. vse je relativno.
Default avatar
IztokFranko je napisal/a:
Houk.

Pa tudi avto s pametnim voznikom je veliko bolj varen od tistega z nespametnim.
Default avatar
vozimo že tretjo kio, mož je imel nesrečo z eno in lahko rečem da je to varen avto.
Default avatar
pa saj ni tu govora o kii, ampak o varnosti avtomobilov kar mislim da je to marketinški trik.
Default avatar
Vsekakor ne bi kupila avtomobila z manj kot 4 zvezdicami. če jih ima 4 ali 5 pa mi je vseeno.
Default avatar
se strinjam s predhodnicami... vsaj 4. torej razni kitajski avtomobili odpadejo.

na drugi strani pa bo mož sedaj resno razmislil če bi vzel jaguarja, ker ni dobil 5 zvezdic... ah ta moški ponos.
Default avatar
pri višnjegorskem klancu ljudem niso nič pomagale zvezdice :S
Default avatar
Me prov zanima v katerih znamkah avtov so umrli ljudje na dolenjki....
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar
julijaP je napisal/a:
Ni stvar v tem, da ti niso pomagale takrat, ko je to ne mogoče. Pomembno je, da ti pomagajo takrat, ko bi lahko. V tem je poanta zvezdic.

Moderatorji