Forum.Over.Net

Mladi, ljubezen in spolnost

Mladi se srečujejo s številnimi mladostniškimi težavami. Problemi s starši, neuslišana ljubezen, odnos s fantom/dekletom, dileme v spolnosti, nezaželena nosečnost, telesni razvoj in drugo lahko mlade ohromi. Na tem forumu se lahko posvetujete med seboj ali vprašate za nasvet.

Moderator: Matjaž P. (jwslo)

kako se odzvati na provokacije

Default avatar

ne znam

prosim za nasvet, kako se odzvati na provokacije nekoga, ne bom v podrobnosti, saj ima vsak svojo zgodbo...a res pomaga le ignoranca takega človeka, kadar vidiš, da se pogovorit ne da nikakor?? kakšna izkušnja bi mi pomagala...
Default avatar

*katka*

Te popolnoma razumem.
Zadnjič me je nekdo pripravil do tega, da sem vpila .... pa sicer res nikoli ne povzdignem glasu, še pri otrocih nimam te potrebe.

Ignoranca je najboljša, če jo zmoreš.
Default avatar

nasmešek

Nasmeh dela čudeže.
Default avatar

rdeca strela

Zakaj se moras odzvati na provokacijo?
Sprovocirajo te lahko samo, ce jim dovolis. Ce te ze zadanejo v tvojo slabo tocko, je pa itak bolje, da energijo vlozis v sebe kakor pa v odgovor na provokacijo.
Default avatar

poskusi

najprej razmisli zakaj so provokacije, so mogoče celo upravičene
ali je samo do tebe tak odnos
mogoče se pa ta oseba ne zna drugače odzvati kot s provokacijo
in globoko v sebi pričakuje in potrebuje pogovor
Default avatar

*katka*

poskusi je napisal/a:
najprej razmisli zakaj so provokacije, so mogoče celo upravičene
ali je samo do tebe tak odnos
mogoče se pa ta oseba ne zna drugače odzvati kot s provokacijo
in globoko v sebi pričakuje in potrebuje pogovor

Ene osebe so pač takšne. Če je en človek v konfliktu z 90% sodelavcev, ti pa samo z njim, je verjetno problem v njem, mar ne?

Je pa res, da takega človeka ne moreš spremeniti, lahko samo svojo reakcijo nanj. Ampak žal ima včasih vsak slab dan in ti to ne uspe vedno.
Default avatar

Marella

Zadnjič je ena to super svetovala. Na vsak komentar je odgovor Ja in?... Potem se lahko tak samo še sam s sabo krega.
Default avatar

ne znam

Marella je napisal/a:
Zadnjič je ena to super svetovala. Na vsak komentar je odgovor Ja in?... Potem se lahko tak samo še sam s sabo krega.
všeč mi je tale "ja in" :)
Default avatar

premalo podatkov!

ne znam je napisal/a:
prosim za nasvet, kako se odzvati na provokacije nekoga, ne bom v podrobnosti, saj ima vsak svojo zgodbo...a res pomaga le ignoranca takega človeka, kadar vidiš, da se pogovorit ne da nikakor?? kakšna izkušnja bi mi pomagala...

Ker se sam ukvarjam s psihologijo bi ti lahko svetoval učinkovito metodo samo bi pa moral nujno
vedeti kako izgledajo te provokacije??
Ker za vsako p obstaja drug način obrambe!. Ignoranca pa nam ne pomaga vedno odvisno od
Default avatar

iz prve roke

Glede na to, da sem sam tak provokator, lahko iz prve roke zatrdim, da je ignoranca eden boljših načinov obrambe. Posledica je, da se potem začnem bolj nazaj držat. Se pa trudim, da bi bil manj provokativen, sam kaj ko me preveč zadev okoli mene frustrira.