Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Zakaj je nevarno, če se navadiš na mobing?

Zakaj je nevarno, če se navadiš na mobing?

Berem, da je nevarno, če se navadiš na mobing (v mojem primeru neprestano in sistematično kritiziranje dela). Zakaj je to nevarno? Ali ni ok, če ti mobing ne more več do živega?

Ali ni ok, če ti mobing ne more več do živega?

S tem okolici in sodelavcem sporočaš, da je dejanje sprejemljivo. Storilec bo to počel v nedogled in nikoli ga ne bodo doletele sankcije.

Da, to razumem. Vendar pa me zanima s stališča duševnega in telesnega zdravja.

nova
Uredništvo priporoča

S stališča duševnega zdravja, je najbolje, da storiš vse, da se mobing konča.
V praksi pa to večinoma ne gre, ker to pomeni izgubo službe ali celo tožarjenje.
Pa še nove službe ne dobiš, ker te vsi preverijo pri bivšem delodajalcu in ta te bo seveda zaradi tožbe očrnil.

Še vedno nisi odgovorila na moje vprašanje: Kako to, da se na mobing navadiš, škoduje duševnemu zdravju?

Ti bom odgovorila s primerjavo.
Kako to, da se navadiš na to, da te partner vara, škoduje duševnemu zdravju?

Človek se lahko navadi na marsikaj, tudi na zanj škodljive stvari.


Na čike npr. itn.

nevarno za infarkt ja in nevarno za to, da si zapraviš vse možnosti za naprej za drugo službo

S svojim odgovorom si dokazala, da si že skoraj navajena na mobing.

Tako delajo s tabo v službi: “Nisi odgovorila na vprašanje…..!” in to se ti zdi že čisto normalen odnos.
Brez razmišljanja z lastno glavo. Razmišljaš samo še to, kako boš iz drugega izvlekla tisto, kar mu moraš odgovoriti in kar pričakuje od tebe.

Tvoje duševno zdravje je že načeto. Če ne boš nič naredila, boš na koncu izgubila samozavest, samospoštovanje, ker te bodo prepričali, da si nesposobna, nič ne znaš in nič ne narediš dobro.

Ne čakaj! Naredi kaj! Samo ti veš, kaj lahko narediš in kakšne možnosti imaš, da se tega otreseš.

Meni je uspelo!

dokler ne najdem kje druge službe moram prenašati mobing,
moj šef itak ve, da jaz kot mama samohranilka nikakor ne upam službe pustiti, saj ne vem kdaj bi dubila kakšno drugo.

a ti zdravnik, da kaj boniške, da si doma živce spočiješ, če poveš, da gre na šihtu za mobing?

ja ,ko zdravniku razložiš situacijo ponavadi prisluhne in dobiš kak dan(teden)fraj.
Jaz sem bila doma in si živce mirila 14 dni .Med tem časom sem se posvetovala z raznimi ljudmi kar mi je bilo v veliko pomoč ,da se lažje odločim o pomembnih zadevah.
Uspelo mi je potem po letu dni tudi zamenjat službo.
Delaj na sebi ! nujno !!!

verjamem da s elahko navadiš da mobing izvajaš, sploh če se te pol vsi bojijo in izogibajo, ma dvomim pa da se lahko sprijazniš in navadiš da si žrtev mobinga.

sicer pa poščajo psihični pritiski in zlorabe posledice na duševnem stanju

Ma jaz mislim, da je super, če lahko razviješ trdo kožo, da ti mobbing ne pride do živega.
Jaz sicer nimam težav z neposrednimi šefi, pač pa z nekaterimi “posrednimi”.

Kakega še lahko “toleriram”, sploh če vidim, da ni žleht, ampak ima samo slabo komunikacijo, pri dveh pa mi ne rata in se ponavadi njuno drkanje konča tako, da na koncu še jaz vpijem. Pa sem res zelo potrpežljiv človek in zlepa ne dvignem glasu, ampak tudi jaz imam svoje meje.

Če bi mi uspelo pri teh dveh pacientih ignorirati njuno psihiranje in se ne odzvati na njuno provociranje, bi bila ful srečna in sem prepričana, da bi se psihično in fizično zato bolje počutila.

Da se navadiš na mobbing samo pomeni, da ti za mnenje določenega človeka tako zelo dol visi, da ti postane čisto vseeno, kaj govori, ker te more več prizadeti. In to je super, če mene vprašaš.

Govoriš o žaljivkah med enakovrednimi ljudmi, ne o razmerju podrejeni-nadrejeni. Zgrešila si bistvo mobbinga.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close