Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bruhanje in hujšanje pri starejšem človeku

Bruhanje in hujšanje pri starejšem človeku

Pozdravljeni!
Zanima kaj bi lahko bil vzrok hujšanju in bruhanju – ni možno zadrževanje hrane v želodcu – pri starejšem človeku. Gre za mojega dedka, ta vikend bo dopolnil 84 let. Danes sma bila na UZ trebuha, kri, urin in blato je tudi že dal za teste, jutri pa še imama urologa. Danes niso ugotovili nič, zakaj bruha in ne more zadržati hrane v želodcu. Kolikor sem znala prebrati izvide, je bilo samo napisano, da je prostata abnormno povečana, vendar nekako dvomim da bi to lahko bil vzrok za hujšanje in bruhanje, pri preiskavi krvi pa je bilo več stvari ampak ne dosti, najbolj sem si zapomnila, da so bili povečani trombociti. V enem mesecu je tako shujšal 15kg! Brala sem o dispepsiji, vendar so izvidi rekli, da so ledvice in jetra v normalnem stanju.
Drugače je vitalen človek, redno se giblje, kolesari, zdravo prehranjuje, skratka za svoja leta v odličnem stanju. Jemal pa je rupurut, ranital, ker mu je nagajala kislina. Ko je izbruhal zaužito hrano, ga je nehalo tiščati v želodcu in se je boljše počutil. Apetit ima, vendar se boji uživat hrano, ker ga potem vedno tišči v želodcu, spahuje in bruha.
Prosila bi, če bi me lahko malo usmerili, da vem kam približno se lahko obrnem. Hvala, M

Spoštovani!

Bruhanje in hujšanje pri gospodu kot je vaš dedek je treba vzeti zelo resno. Je indikacija za celo vrsto preiskav, tudi gastroskopijo, normalen izvid UZ še ničesar ne pove o stanju želodca. Potrebno je izključiti bolezni trebušnim organov, pa tudi druge vzroke.

Lep pozdrav! M.Š.Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close