Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Kolikšen je lahko kredit pri minimalni plači?

Kolikšen je lahko kredit pri minimalni plači?

Kolikšen je lahko mesečni odtegljaj kredita pri minimalni plači 560 neto? Kako banke gledajo na dohodek kreditojemalca ali gledajo vse skupaj z prevozom in malico ali neto in malica ali samo neto? Ne spoznam se na to, ampak bi bilo treba vzeti čez čas kredit, tako da bi mi mesečno odtegnali okrog 150 eu kredita, sedaj pa nevem če bi mi ga sploh dali.
Ali dajo kredit samo tistim, ki so zaposleni samo za nedoločen čas ali tudi tistim, ki so za določen? Koliko ti dajo, če si zaposlen za določen čas?

Po novem ti mora ostati 553 tako,da po mojem žal neboš dobila kredita.

Mogoče na trajnik eno-dve leti odvisno od banke.
Sicer pa,če si zaposlen za določen čas ponavadi ne dajo oziroma na tolko let dokler imaš pogodbo.Če imaš pogodbo tri leta lahko dobiš na tri in nič več.
Pri tele minimalni plači pa ne verjamem,da sploh kaj dobiš.

Tle lahko modrujemo ure in ure, ampak najbolj točen in relevanten odgovor boš dobila v banki.

nova
Uredništvo priporoča

V banki so tudi meni rekli, da se po novem z minimalcem ne da več vzet kredita, ker ti mora po zakonu minimalec ostat na računu.

v NLB dobiš gotovinski kredit do 5 let, ostati ti more 478 eur od neto plače (brez prevoza in malice). Se pravi obrok je na tvojo plačo lahko 82 eur, to ti znese za 5 let 4300 eur. Biti moraš komitent NLB (vsaj 6 zadnjih plač), poslovanje mora biti bp
lp

New Report

Close