Najdi forum

IMSI

Zanimajo me izkušnje IMSI-jevk, ker je o tem na forumu bolj malo govora, saj IMSI delajo redko.

Je katera že večkrat poskusila z IMSI?Je katera uspela s to metodo?je mogoče katera trenutno v postopku za IMSI?

Zakaj ga delajo redko, če je baje bolj uspešen?

hvala

živijo,

jaz sem trenutno v IMSI postopku, 5 dan po ET.

To je najin 3 postopek, prva dva ICSI. So se pa odločili za IMSI, ker imava zelooo slab spermiogram in pa ker v prvih dveh postopkih nisva prišla niti do 1 blastociste (vedno samo 1 morula).

Veliko sem pričakovala od tega postopka, ampak nama je tudi pri IMSI uspelo priti le do 1 morule, ki jo zdaj grejem. Joj, danes imam tak dan, ko me matrajo dvomi. Prsa me ne bolijo več, občutek imam, da bo M ravno kar prišla…ampak, ne smem se vdat!

Skratka, mislim, da IMSI predpisujejo malo starejšim ženskam (jaz sem 34) pri zelo slabem spermiogramu in po parih poskusih. Glede boljše uspešnosti, pa jaz še ne vem..

Želim ti veliko sreče in čim prej plusek, objem

Živijo

jaz imam sedaj že drugič IMSI postopek. V prejšnjem sem imela 7 celic in sta naju počakali le 2 blastocisti in žal ni uspelo.

Včeraj pa sem imela punkcijo in so naredili IMSI in na žalost sem samo “pridelala” le 3 celice tako da bo težka, da bo naju kaj počakalo na 5 dan (kljub IMSI-ju). Je pa to tretji postopek.

Sva pa stara oba 33 let, tako da ne vem če se glih odločajo na starost – bolj po moje na kakovost “plavalčkov”.

Želim veliko sreče punce!

Ojla,

tudi jaz čakam na transfer (punkcija je bila dva dni nazaj) in sem v drugem IMSI postopku.
Prvi jebil ICSI (6 celic, 2 vstavljeni – nič), drugi IMSI (2 celici, nič za vstavit), tretji IMSI (5 celic, “naročila pa sem dve blastocisti 🙂 – vam poročam v ponedeljek). No in jaz imam še leto manj – 32.

Srečno, Irena

Hojla, mi lahko prosim poveste, kako slab spermiogram ima vaš partner?
Moj mož ima samo 7% normalnih plavalcev, pa nama še nočejo delati IMSI-ja, čeprav mi dr. T. na napotnico za postopek napiše IMSI in vedno pove, da naravno nimava skoraj nobene možnosti za uspeh. Stara sva 35, za nama pa je že 5 postopkov, zdaj stopava v 6 postopek.
Ali ve na punkciji same opozorite da imate IMSI postopek?
V zadnjem postopku ICSI sem prišla do dveh blastocist, žal pa je bil neuspešen.

Zdaj pa punce, glavo gor, negativne misli stran, vse bo OK!!!

Ojla!
Sem klicala danes biologinjo in naju jutri za transfer čaka 1 picika 🙂 (od 3 celic)

Irena31 – kako si danes rešila? Navijam zate!!!

Hela-moj ima še manj normalnih plavalcev (mislim da 1 %). Sedaj v tem postopku nisem trebala vedno opozarjati za IMSI, namreč na papirjih sem imela posebno oranžno nalepko in so vedeli kateri postopek imam in tudi že v naprej so mi določili uro stopke in tudi uro punkcije. Veliko sreče ti želim v 6 postopku!!!

l.p.
m.

Ojla punce!

Zmagal smo!

Dve delici se nista oplodoli, dve sta bili degenerirani, in ena je bila blastocista in jo sedaj grejem.

Srečno vsem.

Irena

Držim pesti za obe, lepo grejta in čez 14 dni sporočita lepo novico!!!

Irena, čestitam in močno držim pesti!!!

LP vsem

Irena čestitke, močno navijam zate in držim pesti, da zagledaš plusek 🙂 Meni so žal prekinili postopek ker 14. dan folikli niso bili večji kot 13mm in ni bilo smisla nadaljevati. Zdaj čakam naslednjo sredo, da dr pove kako naprej. Ti se pa drži in res ti želim srečo

Ojla yess,

upajmo da ti bo šlo naslednič boljše. Sem pa že večkrat slišala, da punce sloh ne odreagirajo na “droge”. Hkrati z mano sta bili dve, ki sta imeli samo po en folikel. A je bil to tvoj prvi postopek?

Irena

irena,

ja, prvi postopek je bil. Pa v bistvu je blo foliklov razmeroma dovolj, samo zrasli niso dovolj. jah, ni kej, bo pa upam naslednji postopek boljši. upam, da bo še letos oz. vsaj v začetku drugega leta. kot sem slišala je mal kriza z denarjem na GK in neradi dajejo letos še kakšno v postopek. no, pa saj krajša pavza tudi ni slaba, se prav fino počutim zdaj k nisem na inekcijah 🙂

Punce vidim, da ste vse mnenja, da malo celic ne pomeni dobrega rezultata. Vam povem, da ni tako pomembna je kvaliteta. Jaz sem imela 2 postopka 1 icsi pridelala čez 20 celic, fasala hiperco, zato so mi vstavili samo 1 blastocisto 2 pa so zamrznili. Po ET pa sem dobila še neka opasna zdravila, postopek ni uspel.
Potem sem šla po zam., oba vstavili prav tako neuspešno.
Potem sem šla v 2 postopek, imela napotnico za imsi (stara sem 29 let), prvič sem imela dolgi protokol zdaj so mi dali mild. Redno sem opozarjala na imsi, kaj so pa na koncu delali pa dejansko ne vem. Pridelala sem 17 celic, se mi je zdelo še vedno veliko, glede na manj hormonov. In na dan et sta naju prilčakali dve blastocisti, jaz sem bla kar šokirana in me je prof. kar malo grdo pogledal, češ kaj se čudim, da itak vem, da potrebujemo samo eno tapravo. In res po 14 dneh zagledam + in na uz 2 srčka, ki zdaj rasteta v meni. Sem v 26. tednu. Tako da punce ni rečeno, če ni veliko celic ali pa malo blastocist/morul, da uspeha nebo. Kot sem jaz na koncu videla je pri tistih, ki smo imele zlo veliko št. celic, so te manj kvalitetne. Tako, da včasih je manj več.
Želim vam srečno in pa veliko lahko naredite tudi same za kvaliteto celic, zdrav način življenja itd, ne glede na slab spermiogram. Ženska spolna celica ima menda tudi to sposobnost, da spermij malo v “red spravi”.

jaz sem dokaj mlada in sem pridelala samo 2 celici in je rekel Zorn da je to slabo, kar pomeni, da tudi zdravniki stremijo po tem, da pridelamo čim več celic. Ni omenjal, da je bolj pomembna kvaliteta.

Kraljica, res nisem strokovnjak, da bi sodila o tem sem samo povedala svoje mnjenje, kaj sem v tem času, ko sem se sama borila opazila.
Mislila sem, na to da št. celic nima vpliva na uspeh in sem prepričana, da je kvalitetna celica še kako pomembna. Je pa res da je 25 celic ogromno, 2 pa malo za stimuliran postopek, glede na to, da naj bi v naravnem ciklusu pridelale eno. Zame je pomenilo “malo” oz manj celic tam pod 10, ker sem imela oba jajčnika čist nabita. Sem pa spoznala v teh postopkih tudi punce, ki so imele toliko al pa malo manj foliklov kot jaz in so ble vse vesele uau kakšen rezultat, tako kot jaz, saj si od take vojske celic pričakoval kar nekaj zamrznjenčkov. Pa pri nobeni ni bilo tako, pa tudi kvaliteta le teh ni bila ne vem kakšna. Zato se je v tem zadnjem postopku prof. odločil, da gremo na mild, saj je bil dolgi protokol zame očitno prehud, tako mi je sam rekel, da smo šli predaleč. Ko sem v tem postopku hodila na uz je blo videt foliklov tam od 8-10 in jih je prof. zlo pohvalu je reku, da so sami šampijoni, ko pa je bila punkcija mi jo je naredil on pa je blo na koncu kar 17 celic. Je bil presenečen tudi sam od kje se jih je zdaj toliko razvilo. No in od 17 celic, počakajo samo dve. Matematično gledano je to zelo slabo, če primerjaš, da bi recimo pri tebi od dveh počakala 1 to je 50%.
Jaz ti želim srečno in naj ti čimprej uspe, mogoče ti bodo spremenili terapijo, je pa res, da smo si ženske različne in verjetno obstaja 100 in 1 primer različnih reakcij na terapijo, mladost pri ženskah pa menda igra tudi pomembno vlogo tako, da izkoristi jo.

hvala ti. jaz upam, da imaš prav in da je ta 1 celica bila res dovolj. Še nekaj dni pa bom vedela ali je uspelo.

Ze 5 let je od tega, ampak morda bo komu prisel prav podatek, da sem takrat kljub samo dvem celicam zanosila v prvem postopku IMSI. Danes sem imela novo punkcijo in pridelala 8 celic. Malo sem skepticna, ker v sebi nekako zaradi svoje izkusnje verjamem, da manj celic pomeni vecjo kvaliteto celic. Konec meseca sporocim izid. LP

Pozdravljene,

tudi mene čaka sedaj tretji poskus- s postopkom IMSI-dolgi protokol.
O tem postopku sem do sedaj izvedela zelo malo, pomagal naj bi v najinem primeru-ko so zarodki slabi in
se ne razvijajo.
V prvem poskusu IVF sem pridelala 4 celice, od tega 1 celica nezrela, ostale neoplojene (ni bilo ET, kratek postopek). Drugi postopek ICSI: 4 “nerazviti, štopirani zarodki”, nobenega zarodka za ET (kratek postopek).
Ostajam pozitivna, čeprav mi ni uspelo pridobiti niti enega zarodka. Stara sem 30 let.

New Report

Close