Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi posvet v ambulanti za neplodnost

Prvi posvet v ambulanti za neplodnost

Pozdravljeni!

V prihodnjem tednu imava z možem prvi pregled/posvet v ambulanti za neplodnost v Mariboru.
Zanima me, kako vse skupaj poteka, ali morava karkoli prinesti zraven (kartoteko splošnega zdravnika…)?

Sicer sem že kar nekaj brskala po tem forumu, ampak je toliko postov in informacij, da sem se kar malo zgubila.

Že vnaprej hvala za odgovore!

Lep pozdrav!

Zdravo. Jaz sicer za Maribor ne vem, ker tam še nisem bila, ampak običajno je tako da najprej možu opravijo spermiogram, tebe testirajo na hormone, po potrebi sledi HSG, to je slikanje maternice oz. prehodnosti jajcevodov. Če je potrebna laparoskopija ali histeroskopija opravijo še to, ampak kot sem rekla, najprej se pogleda partnerjeva sperma. Ja, pa izprašali te bodo o tvojem ciklu, če je reden in na koliko dni itd itd, pa kakšen ultrazvok.
Kartoteke svojega osebneg zdravnika ne potrebuješ, ker boš tam dobila novo v kateri bodo vse zadeve shranjene.

V MB na prvem posvetu je fino če imaš izvide prejšnjih preiskav (če si imela kakšne preiskave glede neplodnosti). Povedali ti bodo, kakšen je postopek in kakšne so čakalne dobe. Dobila bosta napotnice za kri, spermiogram (zanj) in UZ (zate). Ko bosta to opravila (v točno določenih dneh tvojega cikla), bosta imela branje izvidov. Če bodo na podlagi teh preiskav ugotovili slabši spermiogram in pri tebi nič, bosta dana na čakalno listo. Če pa ne bodo našli nič se pa zna zgoditi, da ti bodo naredili še kakšno dodatno preiskavo.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala obema za trud!

@ ninocka,
nisem imela še nobenih preiskav glede neplodnosti.
Je smotrno, da vzamem zraven svoj menstrualni koledarček in koledarček merjenja BT?

Kakšne pa so približno čakalne dobe za spermiogram?
In po kolikem času imaš ponovno pregled oz. posvet (ko že imaš rezultate s. in UZ)?

Mene niso nič spraševali o mojem ciklu, razen tega koliko dni je dolg. Nič pa ne škodi če imaš to zraven,

Mojega so vzeli na spermiogram v roku 2 tednov, ker sem jaz imela ravno takrat UZ. Prvi posvet sva imela v aprilu, preiskave v maju, branje izvidov v avgustu (so bili dopusti vmes, se zna zgoditi, da bosta vidva prej na vrsti) na listo sva bila pa dana septembra.

Srečno!

ej ok je zato se ne rabiš nič bat izvide od prej pa le vzemi s sabo jaz sm jih rabla mogoče jih v nm bolnišnici rabijo

prvi posvet v sbi izola:
– splošni vprašalnik za oba (starost, razvade-kajenje, alkohol, ipd., bolezni v družini, teža,…)
– on dobi napotnico za spermiogram
– ona pa dobi tabelo za merjenje BT in napotnici za odvzem krvi

Živjo,

sem povsem na novo na forumu. Prebrala sem ogromno, vendar nisem dobila povsem pravih oz. jasnih informacij, kaj je že možno ali pametno prinesti na PRVI posvet v ambulanti za neplodnost.
Sama sem namreč dala skozi že vse možne preiskave in operacije in točno vemo, kaj z menoj je. Zanosila sem tudi že – takoj, brez problemov, vendar na žalost imela IMN. Stara sem 38 let.

Lepo prosim za info, kaj vse lahko že opraviva pred prvim posvetom sama, da ne čakava brez potrebe na kasnejše preiskave. Seveda bom sovje papirje prinesla vse s seboj na posvet. In če je kak kontakt, kje se da naročiti, kako z napotnicami, itd. – prosim za pomoč!

Hvala lepa za odgovore!

Renta!

Malo sem že pozabila, kako je šlo, ko sem bila gor prvič, pa upam, da ti bo kaj v pomoč ali pa bo katera še dodala kako informacijo. Kar bom povedala, velja za G v Lj, kako je v MB, ne vem.
Na prvi posvet vzemi zraven napotnici (zase+partner) in vse izvide od operacij (histero in laparo).Pa izvid zadnjega brisa(ne sme biti star več kot 3 leta). Partner mora imeti tudi izvid spermiograma (v kolikor ga še nima, ga bo moral opraviti na kliniki-izvidi za spermiogram iz drugih laboratorijev ne veljajo). Pa mislim, da je moral to opraviti že pred posvetom.
Potem boš morala dati kri, da ti pregledajo hormone(na točno določen dan ciklusa-ti bo sestra povedala, kateri dan). Ko boš dala kri, se moraš zopet prijavit k izbranemu ginekologu na kliniki. Najbolje, da se prijaviš tisti dan, ko boš dala kri. Ob prijavi povej, da bi se rada naročila, ker si dala kri za pregled hormonov (tu sem prišla do zdravnika po 14ih dneh).
Oba s partnerjem bosta morala dati tudi kri, da ugotovijo morebitne prenosljive spolne bolezni. Tukaj ti svetujem, da za vse te preglede krvi prosiš sestro, da ti napiše napotnice za laboratorij, tako zate, kot za partnerja in bosta lahko to takoj opravila. Izvide za spolno prenosljive ti bodo poslali domov. Ti bodo povedali, kdaj jih moraš imeti zraven. Zdravnik vama bo tudi povedal, kako dolgo bosta morala čakati na postopek(približno).

Toliko za enkrat…sem kr malce pozabila, kako to gre…Na začetku je malo več »norenja«, da vse to izpelješ, potem pa nekako gre…:-)

Pa čimveč sprašuj zdravnika ali pa sestre….al pa kr pridi na forum, pa ti bomo me kaj svetovale…:-)
Tudi jaz sem bila prvič čisto izgubljena, čeprav imam znanko, ki je tudi bila na IVF in mi je sproti vse povedala…

pogumno naprej:-)

pa da vama čimprej uspe:-)

pozdravček

Pozdravljene!
Tudi midva začenjava pot in upava na pozitiven zaključek.
Toliko stvari mi roji po glavi, toliko neznanega, novega, imena preiskav, kratice, postopki…uh…
Sem noro optimističen tip, pa vseeno me vse skupaj bega, skrbi, žalosti…
Sploh ne vem kaj vse naju čaka, malo si pomagam z vašimi izkušnjami, vsak dan se mi zdi zamujen.
Pa saj bo, upava.
Spermiogram- malo slabši rezultat
Jaz – hormonski testi ok
– policistični jajčniki
– redne menstruacije
– ovulacije ni
Zdaj pa akcija in na vse te preiskave… SREČNO vsem skupaj!

New Report

Close