Najdi forum

Rada bi prosila za nasvet v zvezi z našo babico (78 let). Pred nekaj meseci je začela v spanju glasno in tako srhljivo vpiti, kot bi jo nekaj hudo hudo bolelo. Živimo skupaj v hiši, ona v pritličju, mi pa v nadstropju in njeno vpitje se običajno sliši k nam. To se dogaja skoraj vsako noč, včasih tudi podnevi, ko zaspi. Ona se ničesar ne spominja, pravi, da je nič ne boli in da je ne tlači mora, oglaša se pa s prav nečloveškimi kriki, ki jih težko opišem. Ima kar nekaj zdravstvenih težav (inkontinenca, žolčni kamni, visok krvni tlak …), vendar je sposobna skrbeti sama zase. Ali je možno, da jo je strah? Opažamo, da ima zadnje čase ponoči vedno prižgano luč, vendar sama o tem ne govori. Prosim, svetujte.

Spoštovana A,
nekatera zdravila, predvsem antidepresivi lahko povzročijo živahne , pa tudi neprijetne sanje.nenaden padec krvnega tlaka lahko povzroči privide in nemir.(t.i. sklerotični nočni delirij.) Prva pot naj bo k babičinemu splošnemu zdravniku,ki naj poskuša urediti prekrvo njenih možganov z ustreznimi zdravili, besede tu ne pomagajo dosti. Na srečo takšna stanja ne ostanejo vedno v spominu., tako da prizadeti ne trpijo čez dan.

Zdravo!

Ker imam po Seroxatu intenzivnejše grozne sanje, me skrbi, če se ni tudi pri meni ponoči zmanjšal krvni tlak možganov. Kako vse to deluje? Pa še to: ko grem ponoči na WC se mi zaradi nizkega tlaka kar stemni … to se mi je pred jemanjem Seroxata dogajalo tudi, kadar sem podnevi težko fizično delal.

lp, Seroxat

Spoštovani Seroxat res pospešuje živahne, včasih celo neprijetne sanje.NIzek krvni tlak je običajno prirojena lastnost, med spanjem pa se zaradi mirujoče crrkulacije še zniža.Preden vstanete, nekaj sekund leže ne hrbtu ” gonite kolo”, cikulacija se bo poživila in ob vstajanju ne bo vrtoglavice, ali pa bo bistveno manjša

New Report

Close