Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Zgodovinske knjige o kraljih (evropski dvori)

Default avatar

madame_royale1

Danes sem v knjižnjici dobila dve knjigi avtorice Carolly Erickson, ki bo mogoče poslastica za vse tiste, ki ste požrli knjige o Boleynovih dekletih in ki imate na splošno radi zgodovinske knjige o evropskih dvorih.

Prva govori o zadnji ženi Henrika VIII, torej o edini, ki ga je preživela.
Druga knjiga govori o Mariji Antonietti, francoski kraljici.

Baje je v prevajanju še kniga o Škotski kraljici Mariji in Napoleonovi ženi Josefini.

Rada bi mnenja tistih, ki ste jih že brali... so knjige preveč lahkotne ali pa so na eni ravni?
Default avatar

slikicaa

No, od Tudorjev sem že skoraj vse prebrala..-))
Sem pa ravno zdej pri tej knjigi od Kati Parr, nekje na polovici...

Si prebrala že Umori nj.veličanstva? To je tud na temo Tudorjev oz. Henrika, čeprav je bolj "posvečena" Anni Boleyn, ostale žene so tako bolj za mimogrede.. Mi je bila pa všeč tud knjiga Izpoved Marije Antoinette, sedaj pa čakam še na to od Ericksonove, Skriti dnevnik M.A.
Default avatar

Mare30

Prekleti kralji - o izumrtju francoske kraljeve rodbine Kapetingov, ki naj bi se začela 18 marca 1314, ko je zadnji mojster templjarskega red Jacques de Molay na grmadi preklel francoskega kralja Filipa Lepega in vso njegovo rodbino...

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger