Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

črnina za pogreb

Default avatar

jelka jeli

Potrebujem črn kostim ali obleko... za pogreb.
Ker nimam časa, moram kupiti danes ali jutri vas prosim, da mi pomagate kje sploh naj iščem v Ljubljani? vem, da so bili včasih prav oddelki za črno obleko npr. v Maxiju, nekoč...

Kje pa zdaj? Rada bi, da bi zgledalo lepo, da bi še potem nosila..., ne kar "neki"

hvala
Default avatar

povsod

Črnega je pa res v čisto vseh trgovinah dovolj. Jaz striktno ne nosim črnega in je cela znanost najti kaj v barvah. Brez težav boš našla.
Default avatar

diiva

In za kaj je treba biti ves v črnem na pogrebu? Nikoli nisem razumela. Pač daš si ene hlače in zgoraj eno črno majčko,zaradi tega ni treba kupovat novih oblek
Default avatar

črna

Naprimer če ti umre kdo od bližnjih je primerno, da si oblečen v črnino...

jelka jeli, če še nimaš črnih elegantnih hlač si jih pojdi kupit. KJe? magari pojdi čez City park (če si iz LJ) in BTC. Trgovin je malo morje in sploh v tem času je precej temnih oblačil. Zgoraj pa obleci kakšen črn puloverček, majčko. Čez pa si daj suknjič. Temprature so že precej nizke, zato krajši plašček ne bo odveč. Ne rabiš prav kostima kupovat, če ga sicer niti ne nosiš.
Default avatar

brez veze

Kakor komu paše, a zame je črnina brez veze.
Ne žaluješ v obleki ampak v srcu!
Default avatar

karmen en

Brez veze - a ti greš potem na pogreb v rožasti obleki, majčki na naramnice, japankah?

Smešno mi je, ko pravite, da ni važna barva. Mislim, da če je ožji sorodnik je že prav, da v tistem trenutku tudi z črno ali vsaj temno obleko izraziž, da žaluješ!
Default avatar

Peti84

Nihče ni rekel,da greš v japankah in majčki na naramnice :/

meni je pa smešno da samo žalujete v črnih oblačilih
Default avatar

tako pač je

Res je, žaluješ v srcu, vendar se spodobi, da si na pogrebu oblečen čim temnejše.
Default avatar

tudi meni

Peti84 je napisal/a:
je bilo to smešno, dokler se nisem srečala s smrtjo bližnje osebe (HB ne najbližje). Niti na kraj pameti mi ni bilo, da bi nosila črnino! Potem sem pa po nekaj manj kot dveh mesecih oblekla rdeč puli, ki me je udaril v možgane, da so se ozrli malo v preteklost in sem ugotovila, da sem povsem podzavestno ves ta čas nosila ali črna ali pa zelo temna oblačila (sivo, rjavo, črno).
Očitno svojo notranjost zelo kažemo navzven tudi z obleko.
Default avatar

september morning

brez veze je napisal/a:
s tem si vse povedala.

Torej KAKOR KOMU PAŠE. Če meni paše iti v črnini na pogreb mojega očeta, to ni tvoja stvar.
Prav imaš, ko praviš da žalujemo v srcu. Torej lahko žalujemo v srcu v rdeči ali črni obleki, KAKOR KOMU PAŠE, ne ?
Default avatar

brez veze

karmen en je napisal/a:
Ti se kar delaj norca kolikor hočeš, še vedno trdim, da je zame (ponavljam - zame) črnina brez veze. Če jaz žalujem, žalujem in ne čutim nobene dolžnosti, da bi morala to komurkoli dokazovat s črnino. In komu bi naj to dokazovala? Umrli tega ne vidi, za tiste, ki se bodo tam naslajali in tekmovali, kateri ima lepšo črno majčko, mi je pa figo mar.

Kot sem rekla, žaluje se v srcu, ne v obleki. Umrlemu se je treba posvečat dokler živi, ne rože, ne sveče, ne črnina mu ne bo več privabila nasmeha na obraz. Če pa ti misliš, da si boš s tem, da boš še mesece ali leta hodila v črnini, olajšala vest, pa le daj...
Gotovo ti bo lažje...
Default avatar

brez veze

september morning je napisal/a:
Tako je. Meni je čisto vseeno ali greš ti na pogreb svojega očeta v črni, rdeči ali pa kar v spodnjih hlačkah. Je povsem tvoja odločitev. Kakorkoli se boš odločil-a, te jaz ne bom obsojala.

In ja, ti boš žaloval- v črni, jaz v rdeči in verjemi, da ne boš ti nič bolj žalosten-a od mene ali jaz manj od tebe. Morda bo prav obratno...

Obleka ne naredi človeka in tudi žalosti ne...
Default avatar

si katastrofa od človeka

brez veze je napisal/a:
Dobro, da te ne poznam in da ne živiš v moji bližini, ker bi prišla na moj pogreb v rdeči rožnati obleki.
Default avatar

brez veze

si katastrofa od človeka je napisal/a:
Eh, ti ničesar ne razumeš in verjemi, tudi jaz sem vesela, da te ne poznam, ker ljudi, ki brez težav žalijo nekoga, ker ima pač drugačno mnenje od tebe, ne želim imeti v svoji bližini.
Default avatar

september morning

brez veze je napisal/a:
Si pa res žaljiva in neotesana brez primere.

Na pogreb očeta v spodnjih hlačkah? A si ti že hodila za krsto tvojega očeta v spodnjih hlačkah?

Si res ena brezveznica. Dvoličnež. Najprej strpno toleriraš, da gredo ljudje KAKOR JIM PAŠE na pogreb. Potem pa žališ, če gre kdo na pogreb kakor mu paše, v črnem ali rdečem.

Res si čudna.
Default avatar

rdeca strela

brez veze je napisal/a:
Prav imas. Obleka ne naredi cloveka. Clovek naredi obleko.
In zalost cloveka se odraza na njegovih oblacilih. Nekomu, ki ga boli dusa, ne pase, da se oblaci v svetle in zivahne barve, podzavestno izbira mrtve barve in pusta oblacila. Ko zacnes upati, da bo bolecina v dusi le malo popustila, zacnes iskati barve oblacil, da ti pomagajo do boljsega razpolozenja. Pa ne velja to samo za smrt blznjih, pac pa za vsako izgubo v zivljenju, ki jo mocno custveno dozivljamo.
Default avatar

2711

brez veze je napisal/a:
Nihče te ni vprašal v kakšni barvi naj žaluje ampak, kje naj dobi oblačilo v črni barvi. Tvoje mnenje v tej temi je popolnoma nepomembno. Filozofiraj sama pri sebi in namesto grobega komentarja izreci Jelki Jeli raje sožalje.

Draga Jelka, moje iskreno sožalje!
Default avatar

saturday day

brez veze je napisal/a:
Se strinjam, žaluješ v srcu. To vemo vsi, ki smo kdaj zares žalovali.
Lahko pa si na pogrebu oblečen v črno, zeleno ali rdeče, kot praviš kakor komu paše. Torej se do tu strinjava.

Obstaja pa kodeks oblačenja. Malo poglej okrog sebe.
Pogreb zahteva urejeno,nepomečkano, umirjeno (temnejše) oblačilo. Umrlemu pokažemo čast, če pridemo na pogreb urejeni, ne pa direktno izza domačega štedilnika vsi popackani in v japonkah.

Prav tako za v opero ali gala ples oblečemo elegantna oblačila.

Tudi na poroko ne greš v službeni obleki ali rdeči trenirki, ali pač?

In nehaj že s tvojo trditvijo, da vsi ki smo bili v črnini, smo zato lažno žalovali.
Default avatar

brez veze

september morning je napisal/a:
Res si me nasmejal-a :-)))
Kje pa koga žalim a si tako prijazna, da mi to poveš?
Vidim, da vas je tukaj kar dosti takšnih, ki filate svoj ego in mirite svojo slabo vest s črnino :-)))

Še enkrat ponavljam za tiste, ki ste bolj trde glave. Ja, jaz nikogar ne obsojam, lahko je v črnini, lahko je zaradi mene tudi brez spodnjih hlačk, kakor komu paše. V čem vidiš problem?
In zakaj me žališ, sem jaz kje žalila tebe?
Tako napasti človeka kot si ti mene, ker mislim drugače kot ti je primitivno in takšen-a si ti.
In tudi dvoličnež si ti. Za krsto boš hodil-a v črnini, dokler ti je pa mama živela, pa sam bog ve kako si se obnašal- do nje.
Ne, črnina ti ne bo čisto nič pomagala in zaradi tega ne boš nič bolj mirno spal-a.
Da si slab človek pokaže že samo tvoj odnos do mene.
Default avatar

brez veze

saturday day je napisal/a:
Resnično se mi smiliš. Pa kje vidiš, da trdim, da si lažno žalovala??

Izrecno sem poudarila, da je to stvar posameznika, da je to izrecno samo MOJE mnenje in še vedno mislim enako. Tisti, ki ni v črnini, NE žaluje nič manj. AMEN. Ni več kaj debatirat.

Ne vem zakaj vas nekatere to tako boli. Očitno vam res neko breme leži na duši in ga hočete s črnino utišat. Upam, da vam bo uspelo.
In še enkrat, samo MOJE mnenje in dobronameren nasvet: imetje radi svoje bližnje dokler so živi, pa vam ne bo treba s črnino dokazovati kako žalujete, ker potrebe po dokazovanju ne boste čutili, žalovali boste itak... v srcu....
Pa lep pozdrav!

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic