Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ikea Celovec

Default avatar

jaz*

slučajno odprta danes?

hvala
Default avatar

fazurna

ne

prazniki v Avstriji

01. januar Novo leto
06. januar Sveti trije kralji
05. april Velikonočni ponedeljek
01. maj Državni praznik
13. maj Kristusov vnebohod
24. maj Binkoštni ponedeljek
03. junij Telovo
15. avgust Marijino vnebovzetje
26. oktober Nacionalni praznik
01. november Vsi sveti
08. december Marijino spočetje
25. december Božič
26. december Štefanovo
Default avatar

jaz*

hvala:)
Default avatar

xxxx23

Kaj pa v Italiji? ne znam ravno najbolje italjansko ampak na strani piše, da je odprta 7 dni v tednu... Mogoče kdo iz prve roke :) hvala
Default avatar

furlanka

Res sicer piše, da so odprti 7 dni na teden, ampak 1.11. je državni praznik tudi v Italiji.
Default avatar

milonca

Pa kaj ste normalni?? Ne morete trgovcem privoščiti prostega dneva? Še na državni (nekaterim tudi krščanski) praznik bi vi šli kupovat pohištvo??
Default avatar

za milonco

milonca je napisal/a:
Daj skuliraj se - očitno ti škodi vreme. Vsak ima pravico počet, kar mu je volja, pa če je to zapravljanje ali samo sprehajanje po trgovinah, ali pa pohajkovanje po pokopališčih na praznike, pa če je krščanar, ali pa ateist....Pa pojdi kdaj malo še v druge države pogledat, kakšne imajo urnike (pa pustimo krščanske države, kot so naše sosede). Anglija, Amerika, južna Evropa - vse je odprto, nihče se ne pritožuje, ljudje so srečni, da imajo službe, krize ni občutiti...... Pri nas pa samo neko jamranje, pa bogi prodajalci, pa bogi vsi, ki morajo delat na praznike. Glej, tudi jaz sem danes delala, pa sem delala z veseljem in se nič ne pritožujem :)

P.s. - pa nimam nič proti krščanskim ali katerikoli praznikom in dela prostim dnem, ampak sovražim miselnost določenih tipičnih Slovenceljnov, da moramo na praznike in dela proste dni vsi mirovat in enako delat in ne hodit po trgovinah: npr. po britofih hodit, doma jest, biti doma, ker je praznik in tako spoštovat neka "kvazi" pravila. Jaz osebno ne maram pregovora " Kamor gre bik, naj gre še štrik! " Jaz grem na pokopališče takrat, ko menim, da je čas, svojih pokojnih najdražjih se spominjam tudi tako, da imam doma njihove fotografije vedno na očeh in dostikrat se spomnim na takšne in drugačne trenutke, ki smo jih preživeli skupaj - to mi pomeni več, kot pa to, da grem nosit plastiko in jo kultno prižigat na grobove, se "borit" za parkitni prostor v dneh okrog 1. novembra ( grobove uredim že prej), delat gnečo po cestah in gledat naokrog, če bom koga znanega videla. Ker mi to ni v veselje in užitek, nekaterim pa je. Spoštujem praznike, ampak če je nekaj odprtega na praznik doma ali v tujini in če nekaj potrebujem, ker drugače nimam časa kupit ali pa naredim iz tga še en lep izlet - zakaj pa ne? Slovenskemu ali tujemu trgovcu je vseeno, kdaj dobi moj denar, ali v rednem delovnem času, ali izrednem - samo da ga dobi. Pa sva oba zadovoljna :)

Ženska, get a life ;) Časi so se pošteno spremenili. Vzemi to v zakup, ti bo lažje :)

Lep dan!
Default avatar

xxxx23

za milonco je napisal/a:

podpišem! se mi zdi, da ne rabim razlagat zakaj danes, pa vseeno!, moj partner dela vsak dan od 8-18ih. V soboto sem delala jaz, v nedeljo sva šla v kino in danes sva imela čas končno kupit tepih in ostale stvari v Ikei. Trgovina je in bo odprta pa, če grem jaz na ta dan tja ali pa ne. Na koncu sva zavila še v Trst na kavico in dan je bil odličen. :O
p.s. take gužve kot je bila danes tam, že dolgo ne :)))