Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja učenje med počitnicami

učenje med počitnicami

Ali ste otroke zelo morili med počitnicami z učenjem? Pri nas je mož takoj v soboto zahteval učni načrt za med počitnicami. Sicer sta se otroka temu uprla in rekla, da se bosta učila, vendar takrat ko se bo njima zdelo in ne po kakšnem urniku. Mož ju je vsak dan malo povprašal po učenju. Sicer sta res naredila nalogo in se tudi malo učila, pretiravala pa ravno nista.
Tudi nista slaba učenca. Razen enemu malo škirpa pri matematiki (ocene 2,3,4), drugače pa je eden na štiricah, peticah in trojkah, drugi na peticah in tja in sem kakšna štirica.
Meni se zdi, da ni potrebno vsakodnevno morenje z učenjem. Res da sta v 8. in 7. razredu in se je potrebno učiti, ampak vsakodnevno spraševanje med počitnicami pa mislim da ni ravno nujno.

Ali sem premila mama? Ali bosta zaradi mene zabredla v slabe ocene? Če mislite, da ima mož čisto prav, se bom tudi jaz probala poboljšat….

pri nas sem jaz težak glede učenja, ampak se s sinom dogovarjava sproti.
med počitnicami je moral prebrati knjigo za domače branje, ter učenje zgodovine in geografie. Veliko smo tudi hodili okrog in imeli res počitnice, ni se vsak dan učil, meni niso pomembne petke, ampak ker je res len glede teh piflarskih predmetov, moram malo držat kontrolo nad njim, sicer bi zabluzil

7 razred

Možu dam prav ne toliko zaradi učenja kot zaradi discipline.

Po drugi strani pa izhajam iz dejstva (ker sem bil sam tak), da se v OŠ nimaš kaj učiti, še v sredni šoli ne. Gre za samoumevne stvari, ničesar težkega.

Seveda se je treba “usesti”, da narediš matematično nalogo, odg. na vpr. v angleščini, skiciraš plavž pri kemiji, gibanje energij pri gugalnici pri fiziki,….ampak to so ja stvarri okoli nas!

Še enkrat poudarjam, izhajam iz sebe; z mano se ni nihče ukvarjal (saj niti ne bi znal, razen mogoče geografije in političnih sistemov 150 držav na svetu, kar je pa čisto lahko).

Jaz sem si pri pouku vse zapomnil, pa še veliko bral (se ne imenujem Radoveden kar tako) in nisem nikoli razumel, da nekje starši silijo otroke učiti, da imajo učne težave in bognedaj, da imajo inštruktorje v SŠ in ponekod celo v OŠ.

Kakšne butaste generacije pa so to?

Kot sem napisal v prvem stavku, vidim en velik plus pri privzgajanju delovnih navad, ki jih neinteligenten otrok vsekakor rabi, če skuša konkurirati inteligentnemu…

Zato me na koncu zanima malo vajina “šolska zgodovina”, kako vama je šlo, kaj sta dosegla v življenju, predvsem pa, kako to, da imata tako različn odnos do šolskega dela doma.

Zdi se mi, kot da je tvoj mož s trudom veliko dosegel in to prakticira, ti pa bolj z levo roko, pa ti je vseeno ratalo.

Piši nazaj, kako sem uganil?

Hvala.

Radoveden

nova
Uredništvo priporoča

Počitnice se za počivanje!

Kot prvo se mi zdi to čisto maltretiranje. Nekako me spominja na polkovnika iz filma Moje pesmi, moje sanje, ki je po diktatorsko vodil celo familijo, dokler ga ni varuška k pameti spravila.

Kot drugo bi bilo pa mnogo bolj pametno, da bi otrokom vbila v glavo, da je učenje njuna odgovornost, ne pa da ju mož pri 13, 14 letih vsakodnevno kontrolira. Bi bil že čas, da bi se vidva malo umaknila in z distance spremljala, če je vse ok. Če ne bi bilo, seveda vskočita in ukrepata, ampak na splošno bi pa na koncu OŠ otrok moral sam skrbet za šolski uspeh.

Ne med počitnicami, noooo!

če bi moj otrok imel že praktično na začetku leta pri matematiki dvojke, bi ga tudi buzerirala z učenjem, pa še kako.
počitnice so lahko nagrada tistemu, ki je med letom priden.

Brez nekega odvečnega pretiravanja in posploševanja. Mislim, da je redno delo, tisto ki prinese dobre rezultate. Če navadiš otroka, da je njegova dolžnost med šolskim letom uskladiti vse aktivnosti ki jih ima, vključno z raznimi branji, bralnimi značkami, izdelavi seminarjev, plakatov in podobnih reči, se hitro otrok navadi, da lahko med počitnicami odlično uskladi in uživancijo in nekaj dela. Če otroku potem tudi pride v navado, da učenje ni nek bau bau, in da je to lahko tudi pravzaprav nek užitek, potem pa je vse v življenju lažje.

Stokrat je že hči ugotovila, da če redno dela med letom se njeno šolsko leto več ali manj zaključi že maja. In potem res sledijo totalne počitnice od maja do septembra.

Vmes pač ne. Je sedaj gimnazijka, in brez pardona, dela (bere, vadi) vsaj 2 uri na dan, tudi med počitnicami.

Avtorici pa, če imajo otroci v OŠ, dvojke in trojke, potem sploh ne bi dvomila v to, da potrebujejo redno delo, vsaj 2 uri dnevno. Počitnice so lahko tudi daljše spanje, filmi, kino, računalnik, uživancija s prijatelji, zvečer namesto TV, pa 2 uri vaj. Simpl, in če starši to jemljete kot nekaj samoumevnega, to postane tudi otroku, če ne…….adijo…….

Da se tudi niti malo ne morte vživet v otroško kožo! Bi vas poslala med dopustom vsak dan za dve uri v službo!

Sicer že lata nazaj, a vseeno. Nikoli, med nobenimi počitnicami, ne v OŠ, ne v SŠ se nisem učila. Nič. Le nalogo sem naredila, po možnosti v nedeljo zvečer. Počitnice so zame bile počitnice. Bila pa čista odličnjakinja.

To je tako kot bi tebe šef buzeriral, da moraš med doupstom vsak dan malo delati za službo.

Beda, kok ste zateženi.

O, matr.
Sem mama najstnice (9. razred) in si ne predstavljam, ko bi naju z možem pogldala, ko bi ji v soboto predočila, da zahtevava učni načrt za teden dni počitnic :). Pravzaprav ga še med šolskim letom nima – dela, kar ve, da more, midva to spremljava od daleč oz. le, če potrebuje pomoč.
V glavnem ima petice.

Ne morem verjet, da komu kaj takega pade na pamet, res – in to pri takih ocenah!

Naša punca se je včeraj nekaj učila, kar ji ni šlo, v glavnem pa je uživala – malo doma, malo s prijatelji, risala je, poslušala muzko, hodila po hribih – mah, človek si mora baterije napolnit, ne?

Mislim, da je tvoj mož malce zakompleksan in preko otrok uresničuje svoje ambicije.

Na Japonskem si nihče ne drzne koristiti dopusta, beremo. Le zakaj?

Na Kitajskem se otroci pri 4 letih učijo vsaj dva tuja jezika.

Ne vem, kaj mislite starši doseči s tem vašim ujčkanjem? Naš dekan je na sestankih Študentskega sveta recimo povedal, da VSAK DAN doiva po 50 prošenj študentov z Vzhoda za priznanje njihovih spričeval, za delo itd. In ti študenti so bili malodane nobelovci.

Dajte znanju prednost vsaj v vaših družinah, če se že politika ne ozira na to. Ko bo spregledala, bo že prepozno, bo že vse v Kitajskih rokah.

Redno delo je zelo dobro napisala, z njo se v celoti strinjam. Sem bil pa pozoren tudi na ostala pisanja. Počitnice so res za počitek, si jih pa moramo zaslužiti. Tu vidim problem pri nekaterih otrocih, pardon, njihovih starših, ki popuščajo v nedogled, potem pa naredijo iz njih Križaniče, Gasparije, Pahorje, Golobiče ipd. Pri tem mislim na njihovo trošenje davkoplačevalskega denarja brez kritja in hvaljenja o uspehu.

Sam sem delal vse počitnice, od 8.r dalje in imam glede tega trpek okus.

Prikrajšan sem za vse zabave, plese, ljubezni, ljubezenska srečanja, zaključni izlet, abs. izlet,…

No, včasih sem za kakšno soboto in nedeljo skočil v planine….res pa je, da sem kot študent z izpiti zaključil že junija, kar priporočam vsem.

Zaslužene počitnice in ne za počitnice samo zato, ker je takšen šolski koledar.

So se tvoji otroci sproti dovolj učili, redno delajo domače naloge. Imajo prebrane knjige za domače branje, bralno značko. Če so redno in dovolj delali in imajo kljub temu takšne ocene, potem so počitnice pač počitnice. Če ne, potem imajo med počitnicami tudi obveznosti.

Beseda sama (počitnice) pove dovolj. To je čas za počitek. Kaj in komu tukaj ni jasno??
Se popolnoma strinjam s čarovnico. Tudi jaz bi vas med dopustom vsak dan za dve uri poslala v službo.
Pa nisem ne učenka ne dijakinja, ampak učiteljica!

Med počitnicami se mora otrok odpočiti od šolskega ritma in odklopiti od šolskega dela. Če so težave, naj ima vsaj prve dni mir pred tem, potem naj pa začne počasi delati še za šolo. Vsekakor je v tej starosti zadnji čas, da pustite otroku, da skrbi za svoje šolske stvari sam. Če prosi za pomoč, pa mu pomagajte.

Očitno nas je zelo malo, takih staršev, ki menimo, da je redno delo nekaj česar se mora otrok navadit, tudi med počitnicami. Osebno nimam težav s tem, da bi sama med dopustom, ali vikendom, ali pač kadarkoli v prostem času – delala kaj za službo, pač, če okoliščine v službi zahtevajo, se z lahkoto temu prilagodim, saj je služba vsekakor del mojega življenja, zato nisem ena od tistih, ki šteje dneve od ponedeljka do petka, in uživa le od petka popoldne do nedelje zvečer.

Moje življenje je celota, ki vključuje vse: službo, obveznosti, pa tudi prosti čas, uživancijo, prepuščanje konjičkom in raznim drugim lepotam. Torej, če otroku pokažete z lastnim primerom, da je pač služba le del življenja, da ne hodimo tja samo in izključno zaradi denarja, ampak tudi zaradi lastnega občutka pripadnosti družbi, socialnem okolju in da seveda obstaja tudi čas za užitke, konjičke, prijatelje, muziko, dobro papico, skratka, če to otrok pri vas vidi in ve, da to ni nič takega, bo to vzel za samo po sebi umevno in mu učenje ne bo mučenje.

Pa dobro, a mislite, da so počitnice nemenjene učiteljem? Zakaj se jim že reče POČITNICE?

Načeloma so počitnice namenjene počitku. A naloge je potrebno naredit, pa tudi takrat je več časa za naredit kaj za npr. bralno značko. Tako da nisem zato, da se otroke po nepotrebnem sili delat za šolo. A ni nič narobe, če tudi kaj naredijo za šolo (seveda pa naj to ne bi pomenilo večji del počitnic). Ali če pomagajo pri kakšnem drugem opravilu.
Koneckoncev jih je treba pripravit na življenje, kjer jim bodo delovne navade prišle še kako prav.

Naloge med počitnicami sploh ne bi smelo biti.
Učitelj, ki da nalogo med počitnicami, je totalno pokvarjen !!!

New Report

Close