Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija pogosto uriniranje, vrtoglavica

pogosto uriniranje, vrtoglavica

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč in mnenje. Pred dobrim mesecem so se mi začele pojavljati naslednje tažave: nekakšna vrtoglavica oz. občutek zibanja ter pogosto uriniranje (ko nekaj spijem ali pojem moram v roku pol ure na vodo, ki jo je veliko) in pogosto odvajanje blata (2 x na dan). Bila sem pri nevrologu, ki mi je napisal Ecytaro, ki naj bi izravnavala in izboljšala pretok v povezavah v možganih zaradi serotonina, ki ga ecytara vsebuje (ne zdravi me zaradi depresije), naročena sem tudi na ultrazvok sečil in na orl ker imam nekakšen pritisk in vibriranje v levem ušesu. Ali imate kakšne izkušnje z takšnimi težavam?

P.S.
Ecytaro jem že slab mesec-nič boljše.

Hvala že v naprej!

Spoštovani!

Žal z opisano težavo nimam izkušenj, zato vam ne znam pomagati.

Je pa zelo dobro, da ste obiskali nevrologa – sam bi namreč najprej svetoval pregled pri njem in izključitev morebitnega dogajanja v živčnem sistemu. Najprej bi na primer pomislil na multiplo sklerozo, pa tudi druge bolezni živčevja bi lahko povzročale opisane simptome.

Če je nevrolog to dogajanje izključil, težave pa ostajajo, je še vedno smiselno zdraviti vsako težavo zase in morda pregled pri nevrologu (MRI, serologijo, analizo likvorja…) čez čas ponoviti.

Glede pogostega uriniranja torej svetujem pregled pri urologu, po možnosti že z opravljenim dnevnikom uriniranja – 2 dni si vsakič, ko greste na vodo, zapišite, koliko je bila ura in izmerite, koliko ste polulali (v mililitrih – na primer 50 ml, 150 ml ali npr. 320 ml). Potrebno je namreč ugotoviti natančno kolikokrat prek dneva greste na vodo (do 8x podnevi in 1x ponoči je normalno) in koliko greste naenkrat (zaželjeno je 250 -400 ml naenkrat). Važno je tudi, koliko ste polulali skupaj v 24 urah – če je to več kot 2 litra (2000 ml), se je treba vprašati, zakaj – gre morda za začetek sladkorne bolezni, je morda kakšen drugi vzrok za pretirano pitje?
S pomočjo tega in UZ izvida se bo urolog lahko odločil za dodatne preiskave in/ali že takoj predpisal zdravila (antiholinergike), ki bi težave (če se izkaže, da gre res za težave) blažila.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close