Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečine v desnem spodnjem delu trebuha, izredno slabo počutje

Bolečine v desnem spodnjem delu trebuha, izredno slabo počutje

Pozdravljeni!
Po mesecu in pol neuspešnih raziskav lepo prosim za vaše mnenje.
Moje težave so sledeče: Zadnji mesec imam v spodnjem delu trebuha bolečine, ki so čedalje hujše. Obiskala sem ze svojo zdravnico, ki ni vedela kaj bi to lahko bilo zato me je poslala na nadaljne raziskave. Dala sem 2x kri in vodo- izvidi so bili super. Bila sem tudi pri ginekologu, ki je izkljucil tudi vse ginekoloske infekcije in ostale morebitne tezave.
Da povem se to, da nimam krvavega blata- blato je svetlo rjave barve- res pa opazam zadnji mesec, da grem veckrat na blato kot sem sla prej.Zjutraj je prva stvar da grem 2x na blato. Me pa nic ne boli takrat ali karkoli drugega. Cutim pa, da z mano nekaj ni v redu in me ta bolečina tudi ze zelo moti pri opravljanju vsakdnevnih opravil. Sem tudi cisto brez energije in zadnji mesec in pol skozi doma. Počutim se zelo slabo- noge ob hoji so mehke…Opravila sem tudi ultrazvok in izvidi so bili v mejah normale. Edino stena ileuma je bila malo debelejša (3mm- zgornja meja normale). Vendar me niso poslali naprej. Mene res posteno skrbi in trebuh imam zelo “napihnjen” ter bolečine so čedalje hujše… iskreno prosim za kak nasvet.
Sonja

Spoštovani!

Svetujem vam, da greste na kontrolo k svoji zdravnici in da poveste, kako vam je. Ob prvem pregledu namreč zdravnica na podlagi opisa vaših težav, kar je anamneza, in kliničnega pregleda, ki ga naredi zdravnica, postavi delovno diagnozo, vas pošlje na preiskave, z njimi vas naroči na kontrolo, vas vpraša, če je kaj drugače, dopolni svoja predvidevanja, kaj je vzrok težav, čemur rečemo diferencialna diagnoza, vas napoti na naslednjo preiskavo itd. Včasih se v tem postopku hitro razjasni vzrok težavam in začne vzročno zdravljenje, včasih traja dlje. Da ob prvem obisku zdravnica ni vedela, kaj vam je, je povsem pričakovano. Bolj redke so bolezni, ko se že na prvi pogled ve, za kaj gre. Vse več je zapletenih stanj, ki zahtevajo obsežno diferencialno diagnostiko. Zato vam lahko povem le, da pojdite na kontrolo. Lahko gre tudi za psihosomatsko bolezen, ki se zdravi povsem drugače kot na primer celiakijo, ki je tudi lahko vzrok vaših težav.

Lep popzdrav! M.Štefančič Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

POZDRAVLJENI!
Imam podobno težavo kot predhodnica,
pri meni so težave,sledeče in lepo vas prosim za vas odgovor.
Boli me na desni strani trebuha,bolečina se siri v ledveni del, ledvice in nazaj v desni del trebuha.
En tedn me je bolel želodeč a je sedaj bolje.
Kaj naj bi to bilo? Kaj mi svetujete?
Najlepsa hvala za vas odgovor
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Bolečine v desnem spodnjem kvadrantu trebuha so lahko posledica vnetja slepiča, ginekološkega obolenja, Crohnove bolezni terminalnega ileuma (končni del tankega črevesa), kamnov v sečevodu….
Svetujem vam čimprejšni obisk pri lečečem zdravniku, v primeru slabšanja pa v dežurni ambulanti.

Lp,Nataša Smrekar

Najprej se Vam zahvaljujem za odgovor. Glede mojega stanja je tako- že 3x sem bila pri osebni zdravnici, 2x na ultrazvoku, 2x pri ginekologu- ginekološko je vse ok, ultrazvok je pokazal le odebeljeno steno terminalnega ileuma (3mm)- kar je v zgornji meji normale- tako so ki rekli. kri je bila 3 tedne nazaj ok, voda ravno tako. kam naj se sedaj obrnem- saj moje slabo počutje je še vedno prisotno- čisto sem brez energije, rahlo se mi občasno tudi vrti, noge so mehke, to stanje ne traja cel dan.samo par ur dnevno vendar ne morem nič početi in me resnično zelo omejuje. Bolečina na desni strani trebuha je še vedno prisotna vendar je manjša kot je bila.

hvala in prijeten teden vam želim

Spoštovani!

Če dosedanje preiskave niso odkrile vzroka težav, je potrebno nadaljevati z ugotavljanjem, kaj vam jih povzroča. Naloga osebnih zdravnikov je pač nehvaležna v toliko, da se bolnik vrača, četudi imamo občutek, da bi se moral že pozdraviti. Zato je potrebno iti nazaj k osebni zdravnici.

Lep pozdrav! M.Štefančič Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

mene pa samo zanima ena stvar. Kar nekaj let nazaj sem v desnem spodnjem delu (v predelu popka) čutila res grozno bolečino. Prav tako mi je bilo grozno slabo (bruhala sicer nisem) in čutila se je manjša otrdlina na tem predelu (trd trebuh). Mislim, da sem bila takrat stara nekje 13, 14 let… Če se prav spomnim
Spomnim se, da sem šla zbudit starše, da mi je slabo, da imam grozne bolečine ter, da mislim da imam vnet sleipič. Mama me je takrat kar iz postelje samo vprašala, če sem bruhala in ko sem rekla da nisem, mi je odgovorila češ, da to ni nič in naj grem nazaj spat. Seveda spala nisem ampak sem se v bolečinah (kljub protibolečinskim tabletam) premetavala še kar dolgo v noč. Do jutra je bolečina pošla in prenehala. Sedaj pa me samo iz radovednosti zanima… Ali je možno, da je takrat res šlo za vnetje slepiča ali je bilo to nekaj drugega, glede na to da je bolečina do jutra izginila? Ali je sploh možno, da če gre za vnetje slepiča, da ta boli nekaj ur (čez noč) in nato preneha boleti?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

možno je, dokazali pa niste, zato se ne da trditi ne ja ne ne. Vsekakor zdravljenje ni bilo potrebno, pa tudi sedaj ni.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Zaradi hudih bolečin v spodnjem desnem delu trebuha sem bila hospitalizirana. Imela sem povišano telesno temperaturo 38,2. Z UZ so izključili vnetje slepiča, opazili pa povečane bezgavke in odebeljeno črevesno steno – diagnoza vnetje terminalnega ileuma in mezenterialnega limfadentitisa; dobila sem infuzijo in tekočo prehrano. Telesna temperatura je padla na 37 in manj, bolečine pa so ostale, s tem, da se pojavijo le, ko se premaknem ( ko delujejo trebušne mišice). Iz bolnišnice so me odpustili kljub bolečinam, niso mi predpisali nobenega zdravila oz antibiotika, le počitek. Mene pa po 3-eh dneh še vedno boli., kar me zelo skrbi. Kaj naj storim? Naj opravim kakšne dodatne preiskave? Katere? Zakaj sploh pride do takega vnetja?
Navajam zadnje rezultate analize krvi (samo tiste, ki so odstopali):
S-secnina L 2,3
S-kalij L 3,7
S-crp H 79,8
K-Lkci H 11,1
K-Erci L 4,18

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Mezenterialni limfadenitis je vnetje tkiva in bezgavk okrog slepiča in se ga zdravi tako, kot so vas zdravili. Stanje ne zahteva operacije. Bolečine se po nekaj dneh umirijo, potrebna je razbremenitev črevesa z nekajdnevno dieto. Če ni ponovno vročine, po 1-2 tednih naredimo kontrolo vnetnih pokazateljev ( CRP, levkociti ). Te ste imela povišane, druge vrednosti niso pomembno odstopale. Ravno na meji je tudi serumski kalij. Svetovala bi vam popiti kakšno šumečo tableto, ki vsebuje kalij, ali pojesti banano. Bolečine se bodo v nekaj dneh umirile. Če so prehude, vzemite paracetamol, izogibajte pa se manevrom, ki bolečino sprožijo, če se da s tem zdržati tudi brez protibolečinskih tablet.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
Najlepša hvala za vaš odgovor. Bolečina je znosna, zato bo šlo brez protibolečinskih tablet. Zanima me še zakaj pride do takega vnetja? Je mogoče kriva prehrana ali kaj drugega?
Še enkrat najlepša hvala za vaš odgovor.

Do vnetja črevesne stene in pripadajočih bezgavk pride zaradi okužbe ali z virusi ali bakterijami. Povzročitelj pride tja ali iz črevesne svetline ali po krvi. Telo se proti povzročitelju bori z vnetjem, ki povzroči bolečino, vročino, bruhanje, slabo počutje in še kakšne težave. Te počasi izzvenijo. Tako pač je. Za nekatere okužbe, na primer angino ali pljučnico, če so povzročitelji bakterije, dodamo še antibiotik, da bakterijo uničimo, pri tej okužbi pa so ugotovili, da to ni potrebno. Bakterijo uniči telo samo, viruse pa tudi.
Ni vedno možno ugotoviti, kaj je povzročilo bolezen, pomembno je, da vemo, da se zdravi in da vam gre na bolje.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!
Pisem Vam, ker sem res popolnoma zmedena glede mojega zdravja.
Pred 1 letom in 3 meseci sem prebolevala salmonelo, zaradi cesar sem bila tudi hospitalizirana saj se mi je vnela crevesna sluznica in bezgavke. Jemala sam zdravili Efloran in Salofak. Po zdravljenju se mi je zdelo da je stanje boljse, vendar ne za dolgo saj sem zacela krvaveti iz noznice, ginekolog pa mi je rekel da mogoce prav zaradi teh zdravil.
Pozneje so se zacele se hude prebavne tezave, katerih pred salmonelo NIKOLI nisem imela. Vedno sem imela obcutek napihnjenosti, obcasno me je spikalo v spodnjem delu trebuha (ko sem se malo pritisnila je kar precej bolelo), na blato nisem hodila redno, prav tako je bilo blato vsakic druge barve in strukture. Sprva sem mislila da imam “uniceno” sluznico zaradi antibiotika in sem zacela jemati probiotik Linex. Nisem opazila drasticnih razlik. Potem pa sem se le odlocila da tezave zaupam osebni zdravnici. Sprva mi je dala zdravila Emozul, saj je menila da je nekaj z mojo kislino,pa mi ni nic pomagalo. 2x so mi vzeli kri in izvidi so normalni. Iz obupa sem sla na samoplacniski ultrazvok kjer sem izvedela da imam minimalno idebeljeno celotno steno v osrednjem delu sigme, vse istalo je bilo v mejah normale. Gospod mi je jasno rekel, da ne vidi nobenih znakov za kronicno vnetno crevesno belezen, na izvidu pa mi pise da obstaja moznost blagega kolitisa. Zakaj? Tudi blato so dali na preiskavo (koprokultura) in ni pokazalo nic. Moram pa povedatu, da imam blato zelo cudno. Pogosto je sluz, dvobarvno blato, 1x je bila primes krvave sluzi, katere je bilo sicer zelo malo, blato je vecinoma kasasto, ali pa izgleda normalno potem pa samo 1 delcek kot bi bila nekaksna skorjica. Vedno imam trsi trebuh od zelodca navzdol in okrog popka, spika pa me v spodnji desni strani trebuha, kjer ni ultrazvok pokazal nobenih posebnosti. Bolecina ni nevzdrzna, je pa moteca. Pogosto sem brez energije, znajo se pojaviti tudi dvo do tridnevne driske, tudi apetit imam precej manjsi, vendar nisem opazila da bi shujsala, mi je pa pogosto slabo in vcasih imam obcutek, da se mi rahlo vrti. Mislim da je pomemben podatek, da imam od prebolevanja salmonele stalno pekoce spolne odnose. Prav zaradi tega sem prenehala z jemanjem kontracepcije a ni pomagalo. Ginekolosko pa je vse v redu pravi ginekolog. Moja zdravnica vstraja, da sumi da imam kronicno vnetno crevesno bolezen, vendar ne more trditi dokler ne opravim kolonoskopije. Stara sem 18 let in si tega res ne zelim. Sama se nagibam tudi k sindromu razdrazljivega crevesja. Je mozno? Kaksno je vase mnenje glede vsega napisanega?
Ze v naprej se Vam za odgovor iskreno zahvaljujem.

Spoštovana,
Verjamem, da ste zaskrbljeni. Iz opisanih težav težko ocenim, kaj bi bil točen vzrok za vaše težave. Kolitis pomeni vnetje sluznice debelega črevesja. Morda je šlo le za akutni kolitis kar pomeni dogajanje, ki traja okrog 3 mesece. Težave se lahko tudi podaljšajo vendar čez čas pa popolnoma izzvenijo brez posledic na prebavilih.
Zagotovo je potrebno nadaljnje spremljanje, morda posvet pri gastroenterologu nato nadaljnje preiskave če so potrebne.
Poskusite en mesec probiotike katre lahko naročite preko linka:
https://preventiva-ciim.si/izdelek/jab-flora-24-1000-ml/
B complex 3×2 dražeje
Butifar kaspsule 1×1 kapsulo – kupijo se v lekarni
Opustit sveže sadje in zelenjavo, mleko in izdelke z glutenom.
Obvestite me o rezultatih.
lp

lp

asist. Željko Perdija dr. med., spec. internist, pulmolog in gastroenterolog Strokovni direktor CiiM plus Maribor Center za interno in interventno medicino https://www.krcnezile-ciim.si [url]https://ultrazvok-ciim.si[/url] https://preventiva-ciim.si

Pozdravljeni!

Najprej se zahvaljujem za nasvet in opravicujem za nekoliko pozen odgovor.
V tem casu sem opravila kolonoskopijo in crevesje imam popolnoma zdravo. Gospod, ki me je pregledal je rekel da so to lahko posledice od salmonele. Imam jih se sedaj (prebavne tezave) in velikokrat me boli na desni strani trebuha, predvsem spodaj.
Se pa lazje spopadam s tezavami, ker vem, da ni nic resnega. Trenutno sem v 16. tednu nosecnosti in so te bolecine kar motece, ker se ob mocnejsem “sunku” vedno ustrasim, da ni vnet slepic (nosecnice baje naj ne ni imele vseh znakov vnetja).
Lep pozdrav

Spoštovana,
Zagotovo infekcije s tako agresivno bakterijo trajajo še nekaj časa.
Važno je, da imate dobro regulirano prebavo. S svetovani ukrepi bi le pospešili regeneracijo sluznice prebavil. Zagotovo je potreben še naprej skrben zdravniški nadzor.
Lp

asist. Željko Perdija dr. med., spec. internist, pulmolog in gastroenterolog Strokovni direktor CiiM plus Maribor Center za interno in interventno medicino https://www.krcnezile-ciim.si [url]https://ultrazvok-ciim.si[/url] https://preventiva-ciim.si

New Report

Close