Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katere zimske pnevmatike priporočate

katere zimske pnevmatike priporočate

Zanima me, katere zimske pnevmatike priporočate? Izkušnje?

s kapo in rokavičkami

Hja, bolj specifično prosim…

za osebne avtomobile priporočajo eno do dve znamki , za srednja do večja terenska vozila spet druge, Odvisno, ne velja pravilo, da je najdražja guma tudi najboljša, torej….

Napiši še tip vozila in dimenzije (cole), pa bo kaj več odgovorov padlo….

nova
Uredništvo priporoča

Jaz jemljem ponavadi najbolj uravnotežene po testih in hkrati najcenejše od gum z oznako zelo priporočljive…sicer je pa treba upoštevat tud način vožnje(pretežno AC, dost ovinkov, hribi in dost sbega, itd…)…se pravi če poteka vožnja večino potega po AC in magistralki, se vzame gume z majhno obrabo, manj hrupne in nekako uravnotežene za vse podlage ali z večjo kvaliteto na mokri oz. suhi cesti, ker na odprtih cestah načeloma ni težav s snegom in poledico…

V glavnem, moje mnenje je , da 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka ne kupuje gum po racionalni poti ampak glede na najnižjo ceno ali na način “rekla-kazala”…zame osebno blesavo do konca…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

celoletne goodyear vector 4season z oznako M+S
na testu zimskih gum ADAC so v zlati sredini, prehitele so celo mnogo specialnih zimskih gum

test za leto 2010

pa še adac test za leto 2008

pa za leto 2009

Mah, tko kot pri vsaki stvari, odvisno kod se voziš, koliko se dnevno voziš, kak avto imaš…..

Jaz imam Opel Astro in pozimi Continental gume, vozim pa se večinoma le po mestu, nekajkrat letno pa na daljše vožnje na dopuste, izlete….na smučišča ali zahtevne terene pa ne hodim.
Tako sem s temi Continental izredno zadovoljna, kupila pa sm jih pri Autocommerce vulkanizerju…

torej imaš 2 kompleta gum (zimske in letne) menjaš 2x letno. V 4 letih ponucaš denarja za 3 komplete gum :)))
Neumnost, zato kar ti rabiš vzameš celoletne GY 4season (prej vecto5+). Pa imaš 4 leta mir.
Jaz jih imam že 12 let in jih menjam na 4-5 let odvisno od obrabe in stanja gum.
Pa nikdar nobenih težav pozim. Celo na smučišče v hrib ni težav.

Sicer se pa lahko na podlagi takih al drugačnih mnenj vsak sam odloči 🙂

p.s. mimogrede lahko povem, da na morju opazim veliko dragih avtomobilov (audi, bmw, mercedez, toyota, mazda) z zimskimi specialnimi gumami M+S kot so sava eskimo, Dunlop, GY ultragrip… tko, da me to zlo čudi…
take gume poleti vožene so sam za stran vržt, saj večino dobrih lastnosti hitro izgubijo, če jih voziš celo leto.

1. al rabiš za v sneg in v hrib? porem GOODYEAR ULTRAGRIP
2. al rabiš za vse vremenske neprilike po AC? potem DUNLOP dva modela odvisno od velikosti

3. letos je nova od FULDE, menda je uredu
4. MIŠELINKE so pa predrage, v testih imajo dobre ocene, ker imajo majhno obrabo

5. NOKIAN – za sneg
6. letno-zimske samo, če živiš na Primorskem…. jaz na Gorenjskem si tega ne morem privoščit

7. SAVA pa ni več to kar je bila

Michelin

New Report

Close