Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek smo v vzhodni evropi??

smo v vzhodni evropi??

Na RTVSLO berem, da pišejo tuji mediji (mimogrede), da je Piran vzhodnoevropsko mesto.
Med komentarji se ob to nihče ne obregne. Je Piran res vzhodnoevropsko mesto? Meni ni jasno, res…..

vprašanje e kaj maš rajš? da si klasificiran/a pod vzhodno evropo al balkan?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Žal. Mene tudi ubija ko nas uvrščajo med vzhodnoevropske države. Pomoje gre to bolj na račun vzhodnega bloka bivših komunističnih držav.

Kolikor vem, ne spadamo ne pod eno, ne pod drugo!

Kolikor vem, ne spadamo ne pod eno, ne pod drugo![/quote]

realno spadamo v osrednjo evropo, tujci nas pa uvrščajo eni pod balkan, drugi pod vzhodno evropo tisti k ne vedo kje smo in da obstajamo pa pač nikamor.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Za tuje medijo bomo še 50 let vzhodna Evropa. Oni imajo pač v glavi komunizem in to je za njih vzhod. Države z ex-komunizmom so vzhodne, pa čeprav ležijo bolj zahodno kot recimo Grčija.

Geografsko nismo vzhodna evropa, glede tega kaj ta izraz pomeni pa brez dvoma smo.

Pa pozabila sem še vprašati, zakaj bi to koga ubijalo??? A vas je sram ali kaj?

Zakaj te ubija?

Mislim, da “Balkan” bolje opiše to, kar smo, kot pa “vzhodna Evropa”, zato mi je ta izraz ljubši. Ali pa vsaj jugovzhodna Evropa. S tem nimam v mislih negativnega/pozitivnega vrednotenja, ampak to, kar kulturno-zgodovinsko smo, recimo.

Je razlika med “Vzhodno evropsko” in pa “vzhodnoblokovsko državo”, za katero so nas
označili na BBC. Bi si človek mislil, da so novinarji BBC malce bolj izobraženi – če oni ne
vedo, katere države so sestavljale Vzhodni blok je pa res žalostno.

In ja, upam. da je kdo od naših protestiral .

mislim pa bože mili, kaj vse vas moti…pa ja mi smo negdje između…itak.

🙂

ene vedno moti, najprej jih je motil k smo bli v jugi, pa so bli oni zmer nekej več, smo dobil slovenijo kot samostojno državo, je bil en cajt mir razen unih k so poudarjal, da smo iz slovenije ne iz jugoslavije, zdle smo v EU pa se majo nekatari za strašno hude evropejce, pa jih mot, če jih nekdo uvrsti v vzhodno evropo al pa vzhodni blok, boh ne dej, ker to je pa tko nerazvito da glava peče, dejansko pa nismo nikjer in smo povsod, mentaliteta balkanska, evropski denar, smo mal manj da ne v komnističnem režimu ( vzhodni blok ) in smo nekej svojga k hočmo vse to skombinirat pa nekak ne gre in smo posledično v pizdi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Dobro povedano.
Tudi jaz imam vedno obcutek, da bezimo pred tistim kar smo in se delamo, da smo nekaj kar nismo in bi zeleli biti, pa se kultura in gospodarji so se lomili nad Slovenijo in nas se to malo mede, tako da je edino verodostojno to, da smo v veliki pi*di.

Saj nekako se strinjam s tabo, ampak resničnost je takšna, da je to način dojemanja “novinarjev BBC” in ostalih “Zahodnoevropejcev”. In to ne zdaj, ampak že skos. Ne vem, če bi kakšen protest to spremenil.

pač smo neodločeni,ker se ne znamo odločt kero opcijo bi sprejel, pa vsaka posamezna bi nas lahko rešila, dokler se bomo kregal okol zgodovine bomo nazadoval, dokler se bomo kregal okrog pripadnosti bomo stagniral, dokler se bomo kregal okrog tega kdo bo več dobil in kdo manj, bomo tonil…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Tipično modna monovska pripomba. A tisto kar tebe ne moti, ne sme nobenega? Pa preskoči temo in komentiraj tam, kjer ti je bližje.

Saj nekako se strinjam s tabo, ampak resničnost je takšna, da je to način dojemanja “novinarjev BBC” in ostalih “Zahodnoevropejcev”. In to ne zdaj, ampak že skos. Ne vem, če bi kakšen protest to spremenil.[/quote] Tisti procent k je to dejansko gledal se je strinjal, k itak nima idej drugi so pa pir pil pa zogobrc gledal. Skode nobene nikjer…

Kar nekaj modrujete tukaj……ampak sem prepričana da bi ostala brez točke pri premetu geografija, če bi napisala, da spada Slovenija k Vzhodni Evropi. Kaj brez točke, mogoče bi takoj dobila negativno oceno do konca letnika, glede na to, da se pričakuje znanje vsaj o tem, kam spada tvoja rodna domovina…….

če ti še ni potegnil so to “politične” ne geografske uvrstitve o katerih je debata.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kot da bi vi znali uvrstit neko tam levo državo, kam spada. Npr. Gana kam spada, v vzhodno, zahodno, centralno Afriko? Ali kak Uzbekistan?
Kaj pa je Slovenija, da bi ves svet moral vedet, a spada pod vzhodno, zahodno, jugovzhodno Evropo?
Sprijaznite se, da je naša mala državica za preostali svet nezanimiva in nepomembna.

če ti še ni potegnil so to “politične” ne geografske uvrstitve o katerih je debata.[/quote]

Gunči, gunči, ti mešaš jabolka in hruške, čeprav to sploh ni potrebno!

če ti še ni potegnil so to “politične” ne geografske uvrstitve o katerih je debata.[/quote]

Točno tako, kot je rekel Gunnar. S tem, da na Zahodu vedno slišiš za to politično uvrstitev, za geografske jim je pa malo mar.

Se mi zdi, da se nam tu dela malo krivice (nobeden nima čisto pojma, kaj v resnici smo), ampak kaj čmo 🙂

vazno da smo slovaki..

ha ha ha, se na Popu pravijo, da imamo edinega temnopoltega zupana v VZHODNI Evropi 🙂

New Report

Close