Najdi forum

Bolečina v spodnjem delu hrbtenice

Pozdravljeni dr.Fedorov

Že kar nekaj let imam težave z bolečinami v spodnjem delu hrbtenice, večkrat sem bil tudi pri zdravniku na inekcijah (rekli so mi, da je to tipično vkleščen živec). Sedaj je stanje res takšno, da tako naprej ne gre več in bo potrebno res nekaj storiti. Nekaj časa mi je pomagalo zelo dobro ležišče, vendar zadnjih nekaj mesecev imam tudi na njem težave, saj slabo spim, zjutraj vstanem z bolečino, kasneje se komaj zravnam itd. Če recimo sedim na stolu in bi si želel recimo čisto “spostiti”, dobim v spodnjem delu takšen pekoč občutek, kot da se mi bo hrbtenica sesedla sama vase. Takoj napnem mišice, da se podprem,da tako prekinem z bolečino. Precejkrat imam pekoče bolečine tako v levi kot tudi desni nogi, ki se postopoma selijo od zgornjega dela proti stopalom.

Zanime me ali moraj pred obiskom pri vas imeti kakšne slike in katere, narejene kakšne posebne preiskave?

Hvala in lep dan, Dejan

V večini primerov kot je vaš lahko ugotovimo diagnozo brez slik ledvenega dela hrbtenice. Če bi ob pregledu ugotovil kaj posebnega, se bova naknadno dogovorila za slikanje, torej, na prvi pregled lahko pridete brez slik.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close