Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolecine v hrbtu rami in roki.

Bolecine v hrbtu rami in roki.

Pozdravljeni

Priblizno 3 tedne imam bolecine v predelu lopatice, ki se razteza v ramo in roko na levi strani. Poleg bolecin, ki so neznosne predvsem zvecer in cez noc imam tudi top kazalec na levi roki delno pa imam top tudi palec in sredinec. Po dosedanjih informacijah naj bi mi pritiskalo nekaj na zivcno korenino (6 vretence) vendar pa naj bi imel tezavo tudi v zapestju (topi prsti). Kar se tice protibolecinske terapije sem probal ze in ni pomagalo: naklofen duo, analgin, tramal. Sedaj pred spanjem (cez dan jih ne jemljem) vzamem oxycontin vendar uspem spati od 3-4 ure potem pa je bolecina premocna in je zame noc koncana. Moram povdariti, da je bolecina neznosna samo ko lezim. Ce sedim na kavcu ali pa ce imam dolg sestanek tudi zacne boleti vendar ni tako hudo.

Torej zanima me kaj bi lahko storil da si bolecino omilim in pa ali obstajajo kaksne protibolecinske tablete, ki bi mi pomagale (stranskih ucinkov pri nobenih tabletah do sedaj se ni bilo pravtako pa tudi ni bilo ucinka). Ce povzamem rad bi se vsaj malce naspal……

lep pozdrav

Sebastjan

Pozdravljeni.
Po vašem nazornem opisu gre verjetno za pritisk na živčno korenino na levi strani v vratni hrbtenici. Ne vem, če ste že bili kaj napoteni na dodatne preiskave (RTG, EMG, MRI…?), po mojem bi bilo to smiselno. Diagnosticiranje sicer nič ne bo pomagalo pri odpravi bolečine, vendar je dobro vedeti, kaj se dogaja v vratni hrbtenici, ker težava vztraja že 3 tedne. Navajate tudi precej močne analgetike, ki pa vam ne pomagajo, ne vem, če ste že poskusili vsaj kak teden ali 10 redno prejemati nesteroidno protivnetno zdravilo (to je recimo vaš diklofenak), to včasih pomaga. Treba je torej poizkusiti s fizioterapijo. Težave so večinoma prehodne in se po več tednih pozdravijo brez operacije, ni pa vedno nujno.
LP
D

Hvala za odgovor

Slikanja se nisem imel narocen sem pa na nek pregled (bojda me bodo zbadali) da ugotovijo kater zivec ima tezavo. Na fizioterapiji sem ze bil (fuchs, carka) vendar mi je bilo receno da mi ne morejo pomagati ker naj bi imel unetje zivca?? Torej ce prav razumem naj ustrajam na slikanju in terapiji (samo bi bilo fino brez tablet ker jih ne maram prevec uzivati)

Lp, Sebastjan

Tisto zbadanje je EMG (elektromiografija), ki pokaže, kateri živec je prizadet in koliko. Po mojem je fizioterapija smiselna.
Srečno.
D

Hvala za razlago. Sedaj pa me zanima ce mi lahko predlagate fizioterapevta, ki se ukvarja z takimi tezavami.

Hvala in lep pozdrav

Pozdrav se enkrat.

Danes sem imel EMG na raterem niso ugotovili poskodb zivcev vendar me zadnje 3 ure roka (tista ki so jo zbadali) zelo boli in bolecina se stopnjuje pravtako je roka bistveno manj mobilna kot je bila prej. Ali naj grem nazaj ali naj pocakam ker naj bi bilo bolje??

Lp, Sebastjan

Verjetno ste v tem času zadevo že uredili. EMG določa hitrost oz motnje prevajanja po živcu. Če roka ne dela kot je treba, je lahko težava višje. Če se šeniste, se oglasite nazaj do osebnega zdravnika
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close