Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cenitev Cerkvinih nepremičnin

cenitev Cerkvinih nepremičnin

Ali je Cerkev tudi dobila oceno vrednosti nepremičnin in s tem povezanim davkom zanje ?

nekej se je en cajt šušljal, da nej bi se obdavčilo samo bivalne površine torej župnišče itn. cerkve, kapele itn. pa nej bi ble oproščene davka ( če mene vprašaš, nej plačajo še za tist, k je marsikatera cerkev velik večja kt stanovanja posameznega folka. )

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Saj “civilom” obdavčujejo poslovne prostore.Mar cerkve niso poslovni prostori???

si že slišal za kulturne spomenike?????
In kakšni posli se to sklepajo v cerkvi? V župnišču se res sklene kak biznis( plačilo za mašo). V cerkvi pa….

siže
si že slišal za kulturne spomenike?????
In kakšni posli se to sklepajo v cerkvi? V župnišču se res sklene kak biznis( plačilo za mašo). V cerkvi pa….
______________________________________________________________________________
Slišala,slišala….
V cerkvah se “sklepajo” poslo, kot so “nabirke”, pa vsaka poroka,krst ali maša je plačana…
Torej, to ni posel??

Nabirke v cerkvah so prostovoljne, če češ dat potem daš kaj, sicer ne. Po tej logiki bi morali obdavčiti nekaj ljubljanskih ulic kjer klošarji na enak način delajo “nabirke”. Gre za darove v katerega te nihče ne sili

Poroke ni treba plačat. Je pa navada da pustiš nekaj denarja tam, če hočeš, kakšen znesek boš dal je odvisno od tebe. To je tako kot s trinkgeldom ki ga daš natakarju, frizerki,poštarju…. Daš če hočeš in kolikor hočeš, se pa kao “spodobi” nekaj pustit če si zadovoljen z uslugo.
Enako velja za krst.

Mašo prideš naročit in se med maši izrecno pove v cerkvi za koga se daruje, z imenom in priimkom. Za mašo se običajno plača. Zneski so različni. Dajo pa ljudje dostikrat še kaj zraven saj se zavedajo da si duhovniki iz tega denarja ne kupujejo avtomobilov, vikendov, jadrnic, ne potujejo na dopust in ne kupujejo dragih oblačil. Ta denar porabijo da si plačajo svoje zdravstveno zavarovanje, prispevke, stroške ogrevanja cerkve in okrasitve le te da imamo za praznike temu primerno vzdušje ( ni sicer take razsvetljave in ognjemetov kot jih pripravlja župan iz proračuna v katerega MORAŠ dati denar ampak…), za popravila cerkve in obnovo,…

Bulšit, od kod pa nekaterim prav mladim župnikom potem BMW-ji? Poudarjam nekaterim, ki so daleč od krščanske skromnosti.

Našemu prejšnjemu župniku so starši kupili pasata karavana, še enemu izpred mnogih let pa golfa ki je bil takrat super avto in zelo popularen. Potem smo imeli enega duhovnika ki je imel (očitno) zelo premožno sestro in je zelo dobro poskrbela za njega v smislu oblačil. Vsa športna oblačila ki jih je nosil v prostem času je imel firme, take ki jih jaz še zdaj ne morem kupit zase s svojo plačo. Pred kratkim je bil novomašnik tudi moj veroučni sošolec. Tudi njegovi starši so mu omogočili marsikaj in ga obilno finančno podpirajo saj si to lahko privoščijo. Imaš pa tudi duhovnike ki prihajajo iz socialno šibkih družin in hodijo okoli v podarjenih oblačilih ali pa v tem kar dobijo kot darilo ob koncu veroučnega leta od učencev in staršev, saj je kar v navadi da poklonijo kak darilni bon pa si potem lahko zbere kar mu je všeč.

Konkretno kar se avta tiče pa mislim da je Vatikan tisti ki določa finance kar se avtomobilov tiče. Gre za avte ki potem ostanejo v tisti župniji ne glede na duhovnike. Duhovnik ki se pripelje s svojim avtom pa ga tudi odpelje ko je premeščen drugam

Ojoj,prejoj:):):)
Nič slabega nisem mislila, ovčice drage, le dejstva navajam.
V Cerkvi se za vse plača.Za vse!

Našemu prejšnjemu župniku so starši kupili pasata karavana, še enemu izpred mnogih let pa golfa ki je bil takrat super avto in zelo popularen. Potem smo imeli enega duhovnika ki je imel (očitno) zelo premožno sestro in je zelo dobro poskrbela za njega v smislu oblačil. Vsa športna oblačila ki jih je nosil v prostem času je imel firme, take ki jih jaz še zdaj ne morem kupit zase s svojo plačo. Pred kratkim je bil novomašnik tudi moj veroučni sošolec. Tudi njegovi starši so mu omogočili marsikaj in ga obilno finančno podpirajo saj si to lahko privoščijo. Imaš pa tudi duhovnike ki prihajajo iz socialno šibkih družin in hodijo okoli v podarjenih oblačilih ali pa v tem kar dobijo kot darilo ob koncu veroučnega leta od učencev in staršev, saj je kar v navadi da poklonijo kak darilni bon pa si potem lahko zbere kar mu je všeč.

Konkretno kar se avta tiče pa mislim da je Vatikan tisti ki določa finance kar se avtomobilov tiče. Gre za avte ki potem ostanejo v tisti župniji ne glede na duhovnike. Duhovnik ki se pripelje s svojim avtom pa ga tudi odpelje ko je premeščen drugam[/quote]

Kje si pa pobrala te pravljice? Da jih podpirajo sorodniki?? Daj raje kje drugje nakladaj.

Moja kolegica prodaja avtomobile in duhovniki so eni od redkih, ki jih kupijo na keš.

V novi Mladini je en fajn vic na to temo (sam naredi Diareja):

Vprašajo župnika: “Zakaj pa cerkve niso ovrednotene?”
Pa on odvrne:”Butelj, mi smo ločeni od države!”

……si duhovniki iz tega denarja ne kupujejo avtomobilov, vikendov, jadrnic, ne potujejo na dopust in ne kupujejo dragih oblačil……

Jaz poznam enega, ki to dela brez sramu. Pa s hčerko hodi po trgovinah, tudi v Avstriji, vozi polne vozičke, če te pa sreča, se pa stran obrne – kao – ne vidim te.
Pri maši pa spet roko drži, je že vse porabil in komentira s prižnice: Danes zbiramo za to in to /vstavi poljubno/, se mi je mašina za denar pokvarila.

Mislim, kakšni pokvarjenci. Priznam, sem včasih hodila k maši, danes pa več ne prestopim praga, svetohlinci. Pa določa, koliko mora vsako gospodinjstvo plačat za raznorazna popravila na cerkvi. Eni, ki še tja hodijo, ne plačajo, ko pa grejo potem recimo otroka krstit, jim župnik reče: žal ga ne morem krstit, dokler ne bodo dolgovi plačani.
Nimam besed!

Šesa si eni ne zmislite!! Sigurno se tudi v cerkvi dogajajo številne nepravilnost, ampak lepo vas prosim , vse do svoje meje!!

Šesa si eni ne zmislite!! Sigurno se tudi v cerkvi dogajajo številne nepravilnost, ampak lepo vas prosim , vse do svoje meje!![/quote]

To povej fajmoštrom, ki mejo krepko in brez sramu prestopajo! !

Lahko, da ne verjamete, ker zveni izmišljeno, ampak je vse res!!

P.S. Še tega nisem napisala: tudi potuje na dopust – s svojo “familijo”.

In zdaj se vprašajmo: od kod mu denar za vse to? Hmm, iz Vatikana? Dajte no, sami sebe farbate, ker si nočete priznat, kako ste kratkovidni, kar se tega tiče.

New Report

Close