Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek polovični delovni čas – delovna doba

polovični delovni čas – delovna doba

S tem mesecem bom delala polovični delovni čas. Novo pogodbo sem že dobila mi pa še marsikaj ni jasno.
Sedaj mi bo tekla polovična delovna doba. Si lahko razliko sama doplačam? Kje se to uredi in koliko bi me to stalo? Moram še kaj drugega urediti mogoče?
Hvala za vsako pomoč.

Seveda si lahko delovno dobo sama plačuješ. S pogodbo greš na Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS), kjer vse urediš. Doplačilo je nekje 30€ na mesec.
Za drugo pa ne vem. Sama sem zaposlena za polovični čas pa mi tudi ni jasno kako je z dopustom ali ga dobim celega ali samo pol, prav tako tudi regres. Zaposlena pa sem z 1.9.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

Biciklin hvala:)

Za dopust pa jaz vem:)) Dobiš cel dopust, če delaš dnevno po 4 ure vsak delovni dan porabiš en dan. Jaz bom delala dnevno po 8 ur in polovico dni mesečno zato mi bodo za en dan dopusta vzeli dva (2x po 4 ure).

Tista, ki dela za polovični oz.skrajšan delovni čas zaradi starševstva, ji država plačuje prispevke za razliko do polne delovne dobe.
Pripada tudi celoten regres.

Če pa je pogodba za krajši delovni čas zaradi tega, ker delodajalec nima potreb po polno zaposlenem delavcu, pa se priznava krajša delovna doba (pri enem letu 1/2 del.časa je 6 mesecev del.dobe).
Regres sorazmeren.

V obeh primerih pripada polna prehrana (sorazmeren pa je čas za malico) in poln prevoz na delo.

Prav tako je v obeh primerih poln dopust, le da je “navaden” dan dopusta vreden 8 ur, tu pač 4 ure.

Biciklin – če 31.8.nisi bila v delovnem razmerju, ti za letos pripadata 4/12 regresa, ki bi ti pripadal, če bi delala vsaj pol leta in 4/12 dopusta.

Barca hvala!

Delati sem začela s 1.9. za 4 ure. Delodajalec ne rabi delavca za 8 ur, ampak le za 4. Pogodbo pa imam do 31. 8. 2011. Mogoče pa se bo kaj našlo v tem letu in bom dobila za 8 ur. Sem pa rekla, karkoli je glavno, da je. Malice imam 15 minut. Pa tudi s prvo plačo sem bila zelo zadovoljna.

Še enkrat hvala !

barca hvala. To mi je bilo že jasno. Le kako do tega, da mi teče polna delovna doba nisem vedela.

Delaš torej od 1.9.naprej za 4 ure, ker delodajalec ne rabi več.
Dopusta ti pripada 4/12, regresa pa za letos 4/24 (1/12 za vsak mesec in še od tega 1/2 za vsak mesec, ker delaš polovičen delovni čas).
Drugo leto pa, ker boš delala več kot pol leta in že v delovnem razmerju več kot pol leta, ti pripada 1/2 regresa.

Barca hvala!

Delati sem začela s 1.9. za 4 ure. Delodajalec ne rabi delavca za 8 ur, ampak le za 4. Pogodbo pa imam do 31. 8. 2011. Mogoče pa se bo kaj našlo v tem letu in bom dobila za 8 ur. Sem pa rekla, karkoli je glavno, da je. Malice imam 15 minut. Pa tudi s prvo plačo sem bila zelo zadovoljna.

Še enkrat hvala ![/quote]

New Report

Close