Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

Bolečina v levi roki

Default avatar

Zlatko

Pozdravljeni.

Teden dni imam bolečine v levi roki ki ne pojenjajo, nisem opravljal nobenega težjega dela, navečjo bolečino čutim med rameni in komolcem, občasno tudi do zapestja, moč v roki imam, tudi oteklin ni, z vratno hrbtenico nimam problemov.V določeni poziciji se bolečine zmanjšajo. Zjutraj ko vstanem je malo bolje, čez dan se mi pa zopet pojavijo. Je možno da sem si zaležal roko, ali je kaj drugega? Sprašujem, ker je minilo že skoraj teden dni, pa ne čutim da bi bilo kaj bolje?

Je mogoče da je to musklfiber, če je, koliko časa traja okrevanje, in po kolikšnem času naj se oglasim pri zdravniku, če se stanje oziroma bolečine nebodo izboljšale?

Hvala.

Lp.
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Če opravljate delo z enoličnimi ponavljajočimi se gibi, če ste kaj več vadili s to roko, ali bili izpostavljeni podhladitvi tega dela, bi lahko šlo za vnetje kit, kar bo trajalo kakšne tri tedne. Seveda gre tudi brez bolečin v vratu za pritisk na živec, kar se tudi lahko odraža s takimi bolečinami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Default avatar

Zlatko

Pozdravljeni.

Delo nimam takšno da bi imel ponavljajoče se gibe, vadil oziroma obremenjeval fizično levo roko tudi nisem, če ležim v mirovanju bolečina cca.10-15 min popolnoma izgine, pri sedenju se bolečine pojavijo, ob določenih gibih začutim bolečino kot bi me nekaj špiknilo.
Verjetno res ne gre za vnetje mišic, ampak za vnetje kit?

Je mogoče da bi si v spanju zaležal roko, in da bi temu bil vzrok za vnetje kit?

Lp.
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Lahko je ali vnetje, ali pa tudi kljub temu, da vas vrat ne boli, pritisk na živec. Špikanje namreč kaže na to, da bi lahko šlo tudi za takšne težave. Brez pregleda lahko kaj bolj konretnega rečem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Default avatar

vesna zver

Spoštovani!

V zadnjih 5 dneh me je začela boleti leva roka, od lopatice do komolca.Opravljam delo, kjer uporabljam fizično moč rok.Imam občutek,da imam težko roko.Občasno mi po roki grejo mravljinci.Ali naj obiščem svojega osebnega zdravnika,če je možnost kakšne nevarnosti?

Lep pozdrav
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Pri taki bolečini je vzrok bolečine lahko na več mestih in zaradi več razlogov - npr. vnetje katere koli kite od ramena do komolca zaradi omenjenih naporov, vnetje burze - sluzne vrečke - v ramenu, bolečine zaradi pritiska na živce v vratu ipd. Če masaža z ledom na bolečih mestih in zdravila proti bolečinam ne olajšajo stanja, oz. se bo bolečina vleka več dni, obiščite zdravnika, ker boste z bolečinami najbrž težko delali.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Default avatar

Jožica Žunič

Spoštovani !

Že dva meseca imam hude bolečine v levi roki,od nadlahtnice pa vse do prstov,oziroma dlani,ki jo komaj stisnem v pest,nimam prave moči, občutek v dlani je kakor bi mi natekli prsti. Res je tudi ,da sem padla na to levo roko pred dvema mesecema ,ampak ni bilo znakov nobenih poškodb,oziroma zlomov. Od takrat imam ta problem. Zdravila sem jo z mazilom Voltaren, Nalgensin 500mg, ter Naklofen 75mg, vendar to nič ne pomaga. Tako da težko delam v službi s to roko,saj delam na traku. Prosim za odgovor in hvala ter lep pozdrav.
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Če vas boli na dotik ob straneh v področju komolca, bi lahko šlo za vnetje kit, kar je lahko delno povezano s poškodbo, bolj pa s ponavljajočimi se gibi pri vašem delu. Lokalno hladite, masirajte z ledom in naprej vzemite kakšno zdravilo proti bolečinam. Če se stanje ne bo izboljševalo, oz. so znaki drugačni, potem se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Default avatar

JureS

Pozdravljeni,

pred dvema dnevoma me je začela bolete desna roka med zapestjem in komolcem.Bolečina se stopnuje, je pa občutiti da izvira v mišici. Na pritisk pa je boleča mišica,najbolj pa zaboli kadar z roko zaroteram.Res je, da zadnji mesec trikrat na teden ob nadzoru osebnega trenerja Vadim na trx-u.Ali je možno, da je prišlo do kakšnega vnetje mišice? Ali bi bilo potrebno obiskati zdravnika? Hvala za odgovor.

Lp Jure
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Tako je. Zel overejtno gre za vnetje kit na podlahti. Poskusite s hlajenjem ob bolečinah, ev. po potrebi kaj proti bolečinam. Postopno pa z blagim gretjem ali zmerno aktivnostjo izboljšajte pretok krvi. Zdravljenje traja več tednov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj