Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Prosim tolmačite izvid

Prosim tolmačite izvid

Spoštovani,
pred kratkim sem bila na pregledu ščitnice, izvid pa sem dobila naknadno po pošti, zato vas lepo prosim, če mi poveste, kaj le-ta sploh pomeni. Kontrolo imam šele čez mesec dni.

TSH 1,614 (O,35-5,5)
FT4: 12,8 (11,5 – 22,7)
FT3: 4,60 (3,5 – 6,5)
Tg: 9 (do 70)
anti Tg: 500 (do 60)
anti TPO: 1300 (do 60)
TSI: 2 (do 1,5)
recovery: 81 %

Palpatorno je ščitnica normalna,, prisotni so periobitalni edemi obeh očes, retrakcije ni, prav tako ni dvojnih slik, bulbomotorika primerna.
UZ: ščitnica je blago hipoehogena, mere desnega režnja 14x16x33 mm, levega pa 16x12x32 mm.
V desnem režnju sta dva izoehogena do hipoehogena, delno cistično degeneriran gomolj velikosti 5×6 in 6×6 mm, v levem dva podobna 6×8 in 4×3 mm.
klinično in laboratorijsko evtirotična, povišana so tiroglobulinska, TPO in TSI protitelesa.
Ugotavljam bazedovko z blago endokrino orbitopatijo in nodozne spremembe v ščitnici. Trenutno zdravil ne potrebuje, kontrola čez en mesec.

Prosim povejte mi, kako slabo je? Hvala.

Spoštovani,
prosila bi vas, če mi lahko poveste, kaj pomeni moj spodnji izvid. Dobila sem ga naknadno po pošti in sicer po prvem pregledu, kontrolo imam čez en mesec. K tirologu sem bila napotena zaradi več vozljev na ščitnici in raznih težav (bolečina za očmi, suhe oči, tresavica, itd)
TSH: 1,614 (0.35-5.5)
FT4: 12,8 (11,5-22.7)
FT3: 4,60 (3.5-6.5)
Tg: 9 (do 70)
anti Tg: >500 (do 60)
anti TPO: >1300 (do 60)
TSI: 2 (do 1.5)
recovery: 81 %
Palpatorno je ščitnica normalna, prosotni so periorbitalni edemi obeh očes, retrakcije ni, prav tako ni dvojnega vida, bulbomotorika primerna.
UZ:; ščitnica je blago hipoehogena, mere desnega režnja 14x16x33, levega 16x12x32mm.
V desnem režnju dva izoehogena do hipoeogena, delno cistično degeneriran gomolj velikostinm5x54 in 6x6x10 mm, levo podobno.
Klinično in laboratorijsko evtirotična, povišana so triblobulinska, TPO in TSI protitelesa.

Lepo prosim, če mi napišete svoje mnenje. Hvala v naprej.

Spoštovani!

Glede na navedeno gre pri vas za avtoimunsko vnetje ščitnice, konkretno bazedovko. Za bolezen so značilna protitelesa proti TSH receptorju (TSI), ki so pri vas le mejno povišana, Delovanje ščitnice je normalno. Prisotni so manjši vozliči v ščitnici in blaga ščitnična orbitopatija (spremembe na očeh). Trenutno je stanje dokaj dobro in zdravljenje ščitnice ni potrebno. Potrebno pa je spremljanje stanja in kontrole pri tirologu, ker se lahko razvije moteno delovane ščitnice, predvsem hipertiroza (prekomerno delovanje ščitnice).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
nova
Uredništvo priporoča

pozdravljeni,
Imam 16 let in sem diabetik tipa 1. Pred kratkim sem dobila sledeči izvid od pregleda krvi in vode pri diabetologu na pediatrični kliniki:

TSH 2,578, proti TG 131,2 , proti TPO 17,8
EMA neg., TTGM 1,6
micral 0
S-holesterol= 5,5 S-trigliceridi=2,0

napisali so, da imam povišana ščitnična protitelesa zato me zanima kaj ta izvid pomeni, kakšen vpliv ima to name in moj diabetes in kako moram ravnati v taki situaciji? kakršne koli informacije bi bile koristne.

Lp in hvala.

Spoštovani,

povišana ščitnična protitelesa pomenijo, da imate avtoimunsko bolezen ščitnice, ki se pogosto pojavlja sočasno s sladkorno boleznijo tipa I. Glede na to, da je delovanje ščitnice zaenkrat normalno, bolezen zaenkrat ne vpliva na diabetes. Potrebno pa je spremljanje in sicer kontrole TSH 1 x letno oz prej ob morebitni nosečnosti, saj bolezen lahko z leti privede do zmanjšanja delovanja ščitnice. Ko se bo to zgodilo, bo potrebno nadomestno zdravljenje.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Moj izvid je sledeč:
TSH 1,357,
FT4: 14,2,
FT3: 5,12,
antiTg: 500,
anti TPO: 25,8

Diagnoza: Hasjimoto v evtirotični fazi, zdravljenje pa še ni potrebno.

Ker se že več let ubadam s prekomernim izpadanjem las (vidi se skalp, odpadajo kratki – novi lasje), me zanima, če kljub vrednostnim hormonov, lahko to vpliva na moje stanje las.

Hvala!

Glede na navedene vrednosti gre za Hashimotov tirotiditis in normalno delovanje ščitnice. Zdravljenje ni potrebno. Verjetno je vzrok za prekomerno izpadanje las iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close