Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga izvida UZ srca

Razlaga izvida UZ srca

Skrbi me kaj pomeni naslednji izvid….na uz so me poslali zaradi težav s srcem,pospešen srčni utrip,strah,zbadanje,čutim srce,….star sem 22let:

Uz srca: Mitralna zaklopka gibljiva. Viden holosistolni prolaps zadnjega lista. E 0,62, A 0,50. premer aorte 29 mm, na 2D vidni trije lističi. maksimalna hitrost 1,2, gradient 6. Gradient na pulmonalni zaklopki 5 (KAJ SO TI GRADIENTI?NEVARNO?), minimalna pulmonalna insuficienca. Hitrost v iztočnem traku desnega prekata 0,8, levega 0,96. Interventrikularni spetum se giblje normalno, zadnja stena zaostaja 100ms (KAJ JE TO?). Debelina zadnje stene 9 mm. Diastolni premer levega prekata 53, sistolni 33, ejekcijska frakcija 67%. Premer levega atrija 33 mm. Desni prekat in atrij sta normalno velika. Ocenjen sistolni tlak v desnem prekatu 31 mmHg + CVP (ALI JE TLAK PREVISOK). Ni znakov za perikardialni izliv. Z barvnim doplerjem minimalna mitralna in trikuspidalna insuficinca. (KAJ POMENIJO TE INSUFICIENCE IN KAKO DA JIH IMAM NA VSEH ZAKLOPKAH, ALI JE PROLAPS IN ISUFICIENCA PRIDOBLJENA ALI PRIROJENA?)

Zanima me če lahko to vpliva na hitrejši utrip…koliko je srce uničeno…napredovanje bolezni…skrbi me da mi popušča srce…in pa ker so mi odstranili modroste zobe pa nism prejel antibiotikov,saj pred letom še nism vedel za težave s srcem in imam sedaj skrbi, da nisem dobil endokarditis in mi je to uničuje srce (znaki)…naj povem še da sem v mladosti neprestano treniral hodil v hribe,udejstvoval sem se v tekmovalnih športih in nikoli nisem imel težav s srcem,…sedaj pa sem pod stresom neprestano se stem obremenjujem išečm težave, ne spim in se vrtim v krogu bolezni
Do sedaj nisem imel nikoli slabe krvi,holesterola,problemov z ščitnico,imam le nekoliko previsok pritisk

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vaš čas!!!!

Hvala

Spoštovani!

Na UZ srca se eno figo spoznam, vendar izvid ne daje vtisa hujših sprememb in motenj, ki bi ogrožale zdravje. Vsekakor pa tudi ne pojasnijo opisanih težav, ki bi jih pripisal stresu in psihi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close