Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek shranjevanje kostanja

shranjevanje kostanja

Ta vikend smo nabrali precej kostanja. Želela bi si ga shraniti za mrzle zimske dni. Tega še nikoli nismo delali, tako, da ne vem, kako se to naredi. Se ga lahko kar surovega zamrzne? Ali ga je treba skuhati in celega zamrznete? Najlepša hvala za vaše izkušnje.

Jaz sem ga nekoč surovega zamrznila, pa ko se je odtajal ni bil dober za nič več.
Tudi mene zanima kako to naredite, da vseeno ostane dober za peko.

lp

Surovega zmrzneš.

Vedno surovega zmrznem in je potem vedno ok, res pa je, da ga nikoli ne pečem, ampak samo kuham.

Mi pa vedno kuhanega zamrznjemo. Potem ga pa počasi porabljamo za kostanjev pire, torte in peciva.

Kostanj moraš blanširati kot recimo stročji fižol in ga šele potem vložiti v skrinjo. Potem ima res tak okus kot takoj kuhan.
LP

Mi ga pa spečemo, olupimo in zamrznemo. Preverjeno zelo dober način shranjevanja.

LP

Kako s eže blanšira; za minuto vržeš v vrelo vodo?

drugič ga naberi kolikor rabiš, ostalo pusti drugim ljudem in živalim – pa ne boš imela problemov

Sva ga že razdala vsak svojim staršem, sama sem nesla dvema kolegicama, ki sta bolni in ga sami ne moreta nabrati, nam je ostalo za sproti in recimo 2kg bi nekako shranili za kasneje. Sem slišala, da se ga lahko tudi samo na travo da in se ga še pod snegom lahko izkopava, samo se bojim, da sedanje tople temperature čez dan ne bodo ravno dobre za tako shranjevanje…

Sem ta teden kupila 50kg kostanja in ga vsega zmrznila, tudi tistega, ki ga bom porabila ta teden, da ga medtem črvi in plesen ne bi načeli. Imam sina alergika, ki od običajnih OH lahko je le riž in krompir. Tale kostanj bo imel tam do marca, aprila. Ne obsojaj, če ne poznaš širše slike.

“Psi lajajo na tiste, ki jih ne poznajo” (Diogen)

Za 4 minute ga vrzi v vrelo potem pa ga takoj ohladi z mrzlo vodo. Osuši, hladnega spakiraj v vrečke po porcijah in vloži v skrinjo.
LP

surovega zamrzneš. za kuhanje celega in zmrznjenega daš v vrelo vodo, za pečenje ga na eni strani zarežeš in zmrznjenega spečeš v ogreti pečici ali nad ognjem v ponvi.

Preberi ga. Tam lepo piše, da ga lahko na dan nabereš max 2 kg. Nič več! In če bi to omejitev upoštevala, ne bi imela težav kaj zdej z njim.

Pogoltnost

Rada bi naredila kostanjev pire in ga zamrznila. Mogoče kdo ve, koliko časa zdrži v skrinji?

New Report

Close