Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek antipsihotiki

antipsihotiki

povejte, tisti, ki jih jeste, se jih kasneje opusti, ali se jih je do smrti?
imam paranojo, prisluhe.

Odvisno od vrste in stopnje težave. Pri lažjih vrstah depresije se lahko pozdraviš in nehaš z jemanjem. Pri tebi je resnejša in težja motnja, psihoza in prisluhi so značilni za shizofrenijo, kar se ne da kar tako pozdravit. Mislim, da pri shizofreniji si obsojen na doživljensko jemanje zdravil. Lahko pa preveriš še na drugem forumu, če seveda deluje.

Ni nujno, a v praksi je velikokrat tako, da postanejo stalnica. Glede na simptome sklepam (sam sklepam!), da gre verjetno za kakšno od oblik paranoidne shizofrenije. Vse zavisi od diagnoze in poteka bolezni oziroma izraženosti posameznih simptomov. Pridejo obdobja, ko boš verjetno lahko brez, a ob ponovitvi – poslabšanju, boš spet na njih. Pa verjetno ti jih bodo kombinirali in menjavali. Najbolj važno pa je, da se držiš navodil lečečega psihiatra. Ob izboljšanju oziroma boljš rečen izginotju simptomov jih nikakor ne nehaj jemat. Upoštevaj tud, da je vsaka generacija antipsihotikov bolj učinkovita in z manj stranskimi učinki, ki te mogoče motijo. Pa čim bolj prouči naravo svoje bolezni in ji prilagodi svoje življenje. Saj bo šlo!

nova
Uredništvo priporoča

Posveti se slikarstvu. Tudi Paul Gauguin je bil tak. Pa Drnovšek…


…zaradi njega si je V. van Gogh odrezal malo ušesa, za Gaugaina še nisem slišala, je pa imel Van Gogh hudo motnjo. Slikarstvo mu ni pomagalo in je na koncu storil samomor.

Verjamem da upaš na pozitiven odgovor, vendar se v takšnem primeru ni za hecati, zaupati moraš zdravnikom, išči druga mnenja… Srečno.

Ne morem verjet, kaj se greste, postavljat diagnozo iz dveh stavkov in špekulirat tako na približno čez ekran, je milo rečeno lahkomiselno, velja tudi zate, Borat, ponovi razdelitev psihoz.

Takih vprašanj se ne razrešuje na takem (često debilnem) forumu.
Vse odgovore ti lahko in mora (!) dati tvoj lečeči psihiater.


Saj verjetno ne rešuje diagnoze ampak upa na nekoga, ki je bil s to diagnozo in je brez tablet.

Kolikor jaz vem, si lahko v remisiji – izboljšanju bolezni, tudi brez tablet!
Povprašaj tudi svojega zdravnika in mislim da je dobro da upoštevaš njegovo mnenje. Če nisi zadovoljna, če si v dvomih, pa morda poskusi dobiti še kako drugo mnenje – drugega psihiatra.
Vsekakor pa je po mojem mnenju dobro da te vodi zdravnik.

Upam da se ti stanje čimprej izboljša in srečno!!

V tem času jih ima veliko prisluhe: Volite Jankovića

Nimate bolezni, gre le za komunistično propagando!

Saj se načeloma čist strinjam s tabo. Sem hotel sam okvirno opisat najbolj verjeten potek ob najbolj verjetni diagnozi. Zgleda, da sem to premal poudaril. Se mi nekak zdi samoumevno, da je to laični forum in da je lečeči psihiater, ki v detajle pozna konkreten primer, itak najbolj pristojen. Drugač pa psihoze in njihovo delitev za sedanje (čist laične) potrebe poznam, če pa kdaj kaj več napišem o teh rečeh, pa za vsak slučaj običajno mal pobrskam še v mamine vire.

Ali imaš ti mogoče napačne tablete? Preberi si še 1 x prvi post. Samo vprašala je druge v zvezi z antipsihotiki, ni prosila za nobeno diagnozo.

Ko človek pade ali se mu prikaže določena težava, pač išče mnenja in izkušnje ostalih, kar se mi zdi nekaj čisto normalnega.

hvala vsem, za odgovore. Borat, si kar zadel bistvo. Trenutno je tako, da jih jem že kar nekaj časa, pribl. eno leto, v tem času sem menjala že 4 različne tablete (vse pa so antipsihotiki), zdaj bom spet menjala, ker mi ne pomagajo in imam spet težave. Brez se mi zdi, ne bi mogla živeti. Sem mislila, če je kdo v taki situaciji, pa da bi povedal, če se to da sploh pozdraviti. Kolikor sem brala po internetu, se bojim, da to v večini ni ozdravljivo. Se bojim, da se bo razvilo v pravo shizofrenijo. Ko imam najhujše napade, sem v taki stiski, da ne vidim rešitve, se bojim najhujšega.
Morda kdo ve, kako varne oz nevarne tablete so antipsihotiki? Piše v navodilu, da v najslabšem primeru lahko celo umreš, zaradi srčnega zastoja. Forum psih. ne dela zato sem poskusila tu. Hvala

Katere tablete pa imaš, koliko na dan jemlješ? Jaz naprimer ima eglonil, jem ji približno dve leti in pol( uau kako hitro teče čas), počutim se super, samo zredila sem se, imela sem pa paniko, strah , skup sem padala, trest, vroče,,,,,,,naši psihiatri so pa itak za en drek!!!!
Nafilajo te s tabletam , pa čao mare, in če ne narediš sam od sebe nič, je težko,. Meni je zelo pomagal tečaj avtogenega treninga, tako da potem ko so tablete že malo prijele pa če sem začutila da se nekaj bliža mi je ratalo prebrodit samo za AT. Psihiater me vidi na dva meseca, vprapša kako ste, ja uredu, no pa se vidimo čez dva meseca… poraz

drž se

lp

ja nekateri jih opustijo, najpogosteje na pomlad, ko se dobro počutijo in mislijo da je vse brez veze in so oni najpametnejši. posledica? pristaneš, ko se telo sčisti, na zaprtem oddelku psihiatrije. pa jovonanovo od začetka. in pišem iz izkušenj kot oseba ki z takimi ljudmi dela. žal je tako da je na psihiatriji njaveč povratnikov.

zgodi se kvečemu, da ti zdravila menjajo.

New Report

Close