Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali se splača kasko????

Default avatar

kenza

Pozdravljeni,

spet je leto naokoli in registracija...Zato pa me zanima vaše mnenje, kaj bi naredili...
Namreč, imam avto star 7 let, vrednost je še nekje med 9.000 in 10.000 EUR (po euro taksi verjetno cca. 7.000). Do sedaj sem vedno poleg osnovnega zavarovanja dajala še kasko ter zavoravanje kraje.....zdaj pa se sprašujem, ali je to sploh smiselno. Ob tem, da imam 50 % bonifikacije me še vseeno pride skupaj slabih 800 EUR.
Pa vnaprej Hvala za nasvet!
Default avatar

fotkarca

Mi imamo prav tako avto star 7 let in imamo kasko.

Evo, pred 2 dnevoma so nam vlomili na parkirišču in se je že "splačalo"...

Sploh če imaš avto zunaj (nimaš garaže), si sigurno bolj brez skrbi, če imaš kasno.

Pač moje mnenje.
Default avatar

gbdra

Jaz sem ga dala tudi letos, čeprav je avto vreden le cca 4000 eur, ampak me polni kasko z registracijo pride 480 eur, kar se mi ne zdi veliko. Na tvojem mestu bi ga jaz vsekakor imela, seveda odločila se boš pa sama. Lp
Default avatar

nikoli ne veš kaj bo

Nam se splača.
Prejšnje leto nam ga je stolkla toča, letos nam ga butajo iz vseh strani glupi in nevoščljivi sosedje na parkirišču....
Default avatar

približno tko

gbdra je napisal/a:
Jaz sem ga dala tudi letos, čeprav je avto vreden le cca 4000 eur, ampak me polni kasko z registracijo pride 480 eur, kar se mi ne zdi veliko. Na tvojem mestu bi ga jaz vsekakor imela, seveda odločila se boš pa sama. Lp
Jaz tud približno enako.
Se je pa fajn pozanimat pri različnih zavarovalnicah - jaz sem po dolgih letih Triglava šla na Generali in se mi je krapko poznalo. Na boljše seveda.
Default avatar

ena pobutana

Se splača.
Vedno širši avtomobili na parkingu (ob enako ozkih boksih), vedno bolj brezobzirni in nevešči vozniki, vedno večje naravne katastrofe - nam se investicija splača.
Default avatar

Marjetka090

Pa ja ne boste rekli, da kasko potem uveljavljate za vsak drek? Če vas kdo malo pobuta na parkingu? Ali pa, če bi vam kdo naredil črto na plehu (s ključem, na primer)?

A greste za take malenkosti kar k ličarju, pa da vam prebarva vsa vrata ali haubo???
Default avatar

pearl

Jaz sem imela prasko na ogledalih, na vratih in poškodbo laka na strehi in seveda sem škodo prijavila in avto poštimala v kritju kasko zavarovanja. Zdaj je spet lep in kot nov.
Default avatar

Rok-1

Jaz ga nimam vsakič ko je avto starejši od 5-6 let. Se absolutno ne splača. Bolj se splača dat tistih 800 eur na en ločen račun vsako leto - pa boš videla, da boš imela čez par let tam krepko pozitivno stanje, tudi če greš popravit vse smiselne zadeve.
Default avatar

ni gli tko

Rok-1 je napisal/a:
Jaz ga nimam vsakič ko je avto starejši od 5-6 let. Se absolutno ne splača. Bolj se splača dat tistih 800 eur na en ločen račun vsako leto - pa boš videla, da boš imela čez par let tam krepko pozitivno stanje, tudi če greš popravit vse smiselne zadeve.
800 eur kasko za star avto?????? 800 eur sta kvečjem oba zavarovanja skupaj. in za star avto da triglav še dodatenb popust, pa še bonitete ne izgubiš (eno leto imaš lahko prekinjeno, več menda da ne).
Default avatar

pearl

Pa še tako je, da zavarovanje lahko plačaš na več obrokov in lažje preneseš ta izdatek. Če se pa karkoli zgodi z avtom, je pa treba denar imet takoj. In verjamem, da to za marsikoga ni vedno enostavno.
Ma, dokler imam avto skoraj 10 ur dnevno na zagužvanem parkirišču in 2x tedensko delam daljšo relacijo, se mi zdi smiselno imet eno varnost.
Default avatar

lajbah

moj je star 5 let, vreden samo še kakih 3000 in ne bomo šli več v kasko, se ne splača.
pa delam po 200 km dnevno in parkiram na zgužvanem parkingu.
Default avatar

glupa pitanja

avto menjam na 2 leti in mi na misel ne pride, da ne bi bil kasko zavarovan.
Default avatar

lajbah

[quote=""glupa pitanja""]
avto menjam na 2 leti in mi na misel ne pride, da ne bi bil kasko zavarovan.[/quote]

ja novega vsaki dve leti pa je normalno,. da vsak zavaruje.
Default avatar

FOUŠIJA GORI !

[quote=""glupa pitanja""]
avto menjam na 2 leti in mi na misel ne pride, da ne bi bil kasko zavarovan.[/quote]

Nevem kakšen smisel je sploh menjati skoraj nov avto ŽE po dveh letih razen,
če se hoče
kdo postavljati pred sosedi z najnovejšim modelom, da ja oni ne bi imeli boljšega!
Čist brez zveze pleh je pleh!!