Najdi forum

grenak okus v usti

Pozdravljeni!
Po daljšem brskanju po forumih, sem se odločila, da vam kar napišem kaj me muči.
Stara sem 36 let. Pred pol leta sem imela astmatični napad in pristala na Golniku – diaognoza ASTMA – neopredeljena.
Dobila sem (na začetku Medrol) potem pa Flixotid in Berodual. Flixotid jemljem vsak dan en vpih (500g), berodual po potrebi.
Zdaj pa me muči zelo grenak okus v ustih. Cel dan, vsa hran in pijača je grenka, najbolj kava, najmanj voda. Nimam nobenih bolečin v želodcu ali trebuhu in se počutim dobro (razen občasnih težav z dihanjem). Občasno me peče “zgaga” – zelo malo. Prepričana sem bila, da je to od Flixsotida. A ko sem brala stranske učinke – tega nisem našla. Poleg tega nisem nič takega našla niti na forumu o pljučnih bolezni oziroma astmi. Edino kar sem našla je t.i. GERB, ki naj bil povezan tudi z astmo.
Grenak okus se mi je pojavil že enkrat poleti, pa sem popolnoma prekinila z zdravili – sicer težje dihala – ampak imela boljši okus.
Zanima me vaše mnenje. Se lahko za tem skriva kaj “hujšega” ali je lahko zdravilo posledica grenkega okusa.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni!

Grenek okus v ustih je velikokrat posledica jemanja Medrola, morda to povzročajo tudi inhalacijski kortikosteroidi. Berodual lahko povzroči suha usta in funkcijske motnje prebavil. Grenak okus v ustih je lahko tudi posledica vračanja žolča v usta (gre lahko za funkcionalno motnjo, ki bi jo potencialno lahko v vašem primeru povzročal Berodual) ali pa po odstranitvi žolčnika).

Vsekakor zaradi grenkega okusa ne smete prekiniti terapijo, saj lahko pride do hudega astmatičnega napada, ki se lahko slabo konča. Če so težave tako moteče se raje posvetujte z lečečim pulmologom o morebitni menjavi terapije.

Lp,Nataša Smrekar

Najlepša hvala za hiter odgovor in za pomoč. Torej obstaja možnost, da je okus posledica jemanja zdravil. Jaz še vedno pripisujem temu največ možnosti, glede na to, da nimam drugih težav. Se bom pa vsekakor pogovorila tudi s pulmologom pri naslednjem pregledu.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Imam bakterijo h pylori in jemlem fromilid 500mg, ospanox 1000mg ter emozul 40mg na vsakih 12 ur. Moti in skrbi me grenak okus v ustih predvsem ko grem spat. Ali je to kaj nevarno za telo in ali bo to pustilo kaksne posedice? Hvala in Lp

New Report

Close